382 Shares 4451 views

Jak pokazać ukryte foldery

Dla wielu użytkowników komputerów będzie odkrycie faktu, że system operacyjny Windows firmy Microsoft nie jest skonfigurowany najbardziej optymalny sposób. Chociaż przedpremierowe (release) wersje większości usterek wykrytych zostanie wyeliminowany, niektóre rzeczy pozostają nadal nierozliczony. Nawet jeśli mówimy bezstronnie, mówimy o niuanse pracy, a nie błąd. Aby zrozumieć wagę problemu, wystarczy wpisać w pole wyszukiwania swoich ulubionych słów przeglądarki „Konfiguracja systemu operacyjnego Windows.” Wszystko wskazuje na to, że po zainstalowaniu żadnej potrzeby regulacji, co najmniej, aby pokazać ukryte foldery.


Być może ktoś może się wydawać dziwne, że tak poważana firma jak Microsoft robi jego non-optymalny system. Jednakże, nie można obwiniać deweloperów – oni stworzyli świetny produkt oprogramowania, ale ze średnią zapytania. Aby potwierdzić jego słowa podać kilka przykładów. Funkcja automatycznej aktualizacji przy minimalnej interwencji użytkownika do pobrania z Internetu ważne aktualizacje i instaluje je. Oczywiście, jest to wygodne. Ale co, jeśli dostęp do światowych zasobów sieci za pomocą połączenia bezprzewodowego lub standardu CDMA 1x GPRS? Pobierz zaktualizowane wersje plików wymaga kilku godzin, w czasie których kanał jest zajęty, zaprzeczając użytkownikowi możliwość pracy z Internetem. A kiedy dostęp MBs płatności, aby pobrać aktualizację można dostać „złoto”. Zamożnych funkcja „Pokaż ukryte pliki” – to prawdziwa luka w poszukiwaniu wirusów.

Fakt, że niektóre złośliwe oprogramowanie, aby ukryć swoje pliki z użytkownikiem przedstawiając odpowiedni atrybut. W rezultacie, nowe foldery i pliki tylko nie pojawiają się w Eksploratorze Windows. Znamiennym przykładem – wirusy działa poprzez funkcję Autorun.

Domyślny system operacyjny ukrywa przed użytkownikiem niektóre pliki i foldery, które są istotne dla jego funkcjonowania. Odbywa się to w celu uniknięcia przypadkowego usunięcia swoich rekrutów. Ale jako atrybut „ukryty” może być oznaczone dowolny plik, czasami ta funkcja jest używana zbyt często. W rezultacie, ilość miejsca na dysku znika, „jeść” niewidzialne pliki, a użytkownik nie musi o tym wiedzieć. Dzieje się tak nie tylko w systemie Windows, ale również w innych systemach.

Na przykład, aby pokazać ukryte foldery mac, trzeba wykonać specjalny zespół lub pobrać gotowy skrypt w terminalu.

W systemie Windows, aby pokazać ukryte foldery, należy najpierw otwarte „Komputer”. Na górze znajduje się pasek menu, który należy kliknąć na „Opcje folderów” i wybierz „Widok” link. Wystarczy pamiętać, pokaż ukryte foldery – funkcję systemu, więc to ustawienie jest całkowicie legalne. Dalej w oknie z listą opcji, aby wybrać pliki i foldery (zwykle na końcu), zaznacz żądany tryb i naciśnij przycisk „Zastosuj” lub „OK”. Po tym, dyrygent zostanie wyświetlony „niewidzialne” plików. Ich ikony są półprzezroczyste, tak łatwo odróżnić od reszty.

Pokaż ukryte foldery mogą być bardziej drastyczny sposób – programu Total Commander. Tutaj trzeba podążać ścieżką w menu nagłówka „Konfiguracja – Ustawienia – Panel Zawartość” i włączyć opcję. Proste i skuteczne. Jednak ta ostatnia działa tylko w powłoce programu.