574 Shares 7134 views

Jeśli ponownym uruchomieniu komputera

Chociaż nowoczesne komputery są dość niezawodne urządzenia, jednak od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, do których nawet doświadczeni użytkownicy są bezsilni. Dla ich decyzja uciekać się do zaleceń w globalnej sieci lub skontaktować centra serwisowe. Jeśli komputer restartuje się, że pasuje do mówić o tej sytuacji.

Aby rozwiązać ten anomalne zachowanie, należy prawidłowo zidentyfikować. Komputer uruchomi się ponownie, ze względu na występowanie obu awarii sprzętowych i programowych. W niektórych przypadkach, oddzielna „naprawa” jest możliwe.

Jednym z najbardziej błahych powodów, dzięki którym komputer zostanie uruchomiony ponownie – przycisk zerowania (reset, reset) jednostki systemowej. jest nawet zabawne przysłowie w globalnej sieci, to sparafrazować Szekspira, który wskazuje jedną z przyczyn samoistnych restartów. Jak wiecie, w przypadku komputerów osobistych ma dwa przyciski – / wyłączanie i resetowanie. Drugi – „gorący” w celu ponownego uruchomienia całego systemu, reset wszystkich wyników.

Fizycznie, to jest w postaci dwóch sprężynowych normalnie otwartych styków elektrycznych. Zawiesza się po prostu naciśnij przycisk, a następnie ponowne uruchomienie komputera. Wygodnie i efektywnie. Czasami jednak odstęp między stykami przedmiotu przewodzącego wejdzie lub same styki gięcia na skutek zbyt wysokiego ciśnienia. W efekcie komputer nie uruchamia się, popadania ponownym uruchomieniu cyklu. Czasami stan kontaktu pozwala na rozruch. Ale w każdej chwili wszystkie prace i zresetować komputer zostanie uruchomiony ponownie. Tak, raz testera sprawdzić stan przycisku reset.

Również często spontaniczne restart powodu przegrzania elementów wewnętrznych. Otwórz obudowę i sprawdzić wzrokowo stan wentylatorów procesora, karty graficznej i zasilania – z komputerem powinny być obracane. Wstępnie użyteczne do czyszczenia metalowych grzejniki na kurz izolacji cieplnej. Podczas pracy, regulowanie temperatury przez oprogramowanie komputerowe – AIDA64 (czujniki). Przy wartościach powyżej 60-70 stopni, warto rozważyć dodatkowe chłodzenie i / lub wymianę układu chłodzenia. Nawiasem mówiąc, to może czasem pomóc w pracy z komputerem, który usunąć pokrywę boczną jednostki systemowej.

Kolejny wspólny restartuje przyczyna – jest dodawanie nowych urządzeń, które okazały się być niezgodne z istniejącą konfiguracją. Tak, czasami wystarczy podłączyć kartę dźwiękową PCI, komputer pracować dłużej utrzyma. Rozwiązanie: Wyłącz wszystkie urządzenia „ekstra”.

Czasami spontaniczna zrestartować wadliwe moduły pamięci. System może działać dobrze, tak długo jak nie ma próby napisać złe wiórów komórkę. Należy przygotować dysk sprawdzić lub dysk flash z programem Memtest86 + i pamięci testowej. rozwiązanie radykalne – wyjąć płytkę z jednego modułu (jeśli jest więcej niż jeden) i przetestować komputer z niego, a potem to samo dla innych modułów – dzięki czemu można zidentyfikować uszkodzony. Nawiasem mówiąc, jeśli wyłączysz komputer zostanie uruchomiony ponownie, przyczyną może być aktualizacja oprogramowania.