515 Shares 8214 views

Lek „Triftazin”: instrukcję obsługi, cena, analogi, opinii. Przedawkowanie, skutki uboczne, a zniesienie „triftazin”

Lek „Triftazin” Instrukcja które zostaną szczegółowo opisane w tym artykule, jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych leków przeciwpsychotycznych. Zastosowanie tego leku jest związany z wieloma subtelności pod względem dawkowania i czas trwania leczenia.

Opis wytwarzania, kompozycja

Zgodnie z lekiem przynależność do grupy „Triftazin” odnosi się do silnego leku przeciwpsychotycznego z wyraźnym efektem przeciwwymiotnego. Główny składnik aktywny związek z grupy obejmującej fenotiazyny – trifluoperazyną, która może mieć wpływ nie tylko na ośrodkowy układ nerwowy, a także w jej części obwodowej, a więc w rzeczywistości ma działanie przeciwwymiotne.

Roztwór do iniekcji jest przezroczystą, bezbarwną cieczą, nie specyficzny zapach i smak. Tabletki „Triftazin” okrągłe, pokryte niebieski, przy się biały lub prawie biały.

uwalnianiu i warunki przechowywania

Lek „Triftazin” odpowiedź lekarzy o których prawie zawsze dodatni, dostępny w dwóch postaciach dawkowania: w postaci roztworu do wstrzykiwań i tabletek. Zawartość substancji czynnej w każdej ampułce z roztworem 0,2% (2 mg w 1 ml roztworu). Ampułki pakuje się w kartony po 5, 10, lub 100 części razem ze specjalnym nożem ampułki i instrukcje stosowania leku.

W tabletkach „Triftazin” substancja czynna zawarta jest w ilości od 0,005% (0,5 mg). Są pakowane w blistry z 10 elementów, które, z kolei umieszcza się w pudełkach kartonowych z 4, 5 lub 10 sztuk każda. Również dostępne postaci dawkowania w pojemniki z ciemnego szkła lub białego nieprzezroczystego tworzywa sztucznego, zawierające 50 lub 100 tabletek.

Dopuszczalny okres przechowywania wszystkich formach dawkowania wynosi 3 lata. Przechowywać tabletki i rozwiązanie „instrukcje” Triftazin zalecanym do stosowania w chłodnym miejscu z dobrą wentylacją. Nie można dopuścić do opakowań leków na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub płynów. Nie zaleca się przyjmowania leku po upływie terminu ważności.

Właściwości farmakologiczne „Triftazin” lek

Weźmy pod uwagę podstawowe właściwości leku „Triftazin”. Instrukcja obsługi (urzędowych) zawiera szczegółowe informacje na temat mechanizmu działania substancji czynnej leku do receptorów w mózgu i nerwu błędnego w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Na przykład, stwierdza, że trifluoperazyna blokuje PMD receptory w mózgu i receptorów D2 w móżdżku. Oprócz tego neuroleptyczny zdolny do zapewnienia efektu, czyli aktywnego wpływu na ciśnienie krwi, zmniejszając blokowaniem receptorów alfa-adrenergicznych.

Trifluoperazin badane dostatecznie głęboko pod względem farmakokinetyki, jednak zdaje sobie sprawę, że jest on aktywnie wiąże się z białkami osocza (co najmniej 80%). Rozpad mechanizm sprzęgający dla metabolitów jak badane przez mało. Wydzielanie leku z organizmu następuje głównie przez nerki, a niewielka część substancji czynnej i jej metabolitów jest odbierany przez jelita (w żółci).

wskazania

Ponieważ instrukcja działania „Triftazin” Instrukcja przygotowania klasyfikuje jako przeciwpsychotycznych, szereg chorób, dla których wskazane jest w użyciu, zawiera szereg zaburzeń psychicznych. Wśród nich – schizofrenia, zaburzenia psychomotoryczne, niepokój i fobie (niekontrolowane obsesyjne lęki). Poza lek jest stosowany do leczenia wymiotów nie jest spowodowana chorobami żołądkowo-jelitowe.

Jak bezpieczne rozważamy środki i czy wszystkie kategorie pacjentów można stosować „Triftazin”? Instrukcje użytkowania, prawdziwi eksperci, można stwierdzić, że konieczne jest przyjmowanie leku tylko po przeprowadzonym kompleksowego badania, gdyż ma wiele poważnych skutków ubocznych i przeciwwskazań. Pomimo faktu, że wydany lek bez recepty, aby podjąć decyzję w sprawie jego przyjęcia nie jest konieczne.

Przeciwwskazania

Na tabletach i rozwiązania dla „Triftazin” zastrzyki są przeciwwskazania do stosowania wskazujące na niemożność ich używania. Wśród nich są nazywane centralnego systemu nerwowego, depresji i śpiączki. Ponadto lek „instrukcje Triftazin” do stosowania nie zaleca się przyjmować w chorobach serca, wątroby i nerek, układu krwiotwórczego. Stadium choroby i ciężkości jej przebiegu nie odgrywa znaczącej roli. Fakt, że istnieje szereg następstw przyjmowania tabletek i rozwiązania „Triftazin”. Efekty uboczne, które zostaną omówione później, same w sobie są bardzo ciężkie, a obecność chorób współistniejących może prowokować jeszcze bardziej skomplikowane konsekwencje dla pacjenta.

Zaleca się również, aby nie używać narzędzia z historią alergii na którykolwiek ze składników leku.

Korzystanie z „Triftazin” podczas ciąży

Leki substancji czynnych „Triftazin” (opinie lekarzy zawierają o nim wiele informacji nośnej) ma negatywny wpływ na rozwijający się płód. Dlatego nie zaleca się przyjmowanie leku podczas ciąży. Fakt, że substancja aktywna trifluoperazyna wykryte w tkankach płodowych w stężeniach znacznie wyższych od dawek terapeutycznych. Że prowokuje słaby zestaw masy ciała płodu i zwiększyć ryzyko wystąpienia różnych wad w jego rozwoju.

Lek „Triftazin” (analogi substancji czynnej jest również konieczne, aby wziąć pod uwagę) nie jest zalecane i karmiących kobiet jako składniki leków znajdujących się w mleku matki. Nawet jeśli mama nie będzie oglądać na żadnych skutków ubocznych, dziecko w przyszłości mogą napotkać problemy, takie jak późna dyskineza i zamieszania.

skutki uboczne

Jak wcześniej wspomniano, lek „Triftazin” może powodować szereg działań niepożądanych ze strony prawie wszystkich narządów i układów. Przede wszystkim substancja czynna ma wpływ na układ nerwowy u pacjenta, co oznacza, że lwia efektów ubocznych zachodzi w nim. Przede wszystkim, obejmują one takie zjawiska jak drżenie, skurcze mięśni szyi i języka, dlatego może być niewyraźna (pozapiramidowe reakcji). objawy późnej dyskinezy pojawiają się tak często, bezsenność, akatyzja, zaburzenia autonomiczne.

Najczęstsze działania niepożądane z ośrodkowego układu nerwowego spowodowanego spożyciem „Triftazin” odpowiedzi narkotykami nazywa senność, zawroty głowy i utratę jasności widzenia. Zazwyczaj te objawy występują w ciągu pierwszego dnia po rozpoczęciu leczenia farmakologicznego.

Co jeszcze może być przyczyną rozwiązania odbioru do wstrzykiwań lub tabletek „Triftazin”? Skutki uboczne, według świadectwa pacjentów i lekarzy, często wpływa na układ trawienny. Przejawia się to w postaci suchego ustach i anoreksja. Ponadto, często występują problemy z normalnym funkcjonowaniem wątroby. Ponadto, możliwe pojawienie alergiczna wysypka skórna, brak miesiączki, agranulocytoza.

Przestrogi

Wyżej wspomniane niekorzystne efekty mogą być łagodzone przez leczenie objawowe lub nastawiania dawki. Anuluj „triftazin” jest wymagane tylko wtedy, gdy istnieją poważne zakłócenia układów narządów pacjenta. Tak więc uważamy, podstawowe techniki i metody usuwania lub złagodzenia niepożądanych reakcji na lek.

Gdy drgawki lub napady w większości przypadków eksperci biorą decyzję o zmniejszeniu dawki podjęte przez pacjenta lub tymczasowego zaprzestania jego odbioru. W ciężkich przypadkach może wymagać leczenia lekami przeciw chorobie Parkinsona, barbiturany lub leków kofeiny (podawanie dożylne).

W przypadku wyraźnej oznaki bezsenność lub odhamowanie silnika mieszanie nie jest zalecane, aby zwiększyć początkową dawkę. Zazwyczaj w ciągu kilku dni organizm przystosowuje się do nowego leku, a niekorzystne objawy stopniowo ustępują. W przeciwnym razie może to wymagać leczenia lekami „benzodiazepiny” lub „propranolol”.

Taki stan jest późna dyskineza, wymienione wśród działań niepożądanych podczas stosowania „Triftazin” lek, którego opinie zostaną opisane w dalszej części, często rozwija się w wyniku długotrwałego stosowania leku lub krótko po jego unieważnieniu. Eksperci pamiętać, że dyskineza (dyskineza) jest najczęściej diagnozowana u starszych pacjentów.

Niektóre efekty uboczne wywołane przyjmowaniem leku do pogodzenia z takich działań jak kontrola pojazdów i skomplikowanych mechanizmów. W czasie leczenia „triftazin” lepiej powstrzymać się od nich.

Wytyczne dotyczące dawki i metody przygotowania godzinę

Dawkowanie ustalona przez specjalistę na podstawie indywidualnego pacjenta, jego stanu i obecności chorób współistniejących. Minimalna dawka „Triftazin” lek podaje się zazwyczaj na początku przebiegu leczenia. instrukcja nakazuje brać tabletki 1-5 mg 2 razy dziennie (dla pacjentów dorosłych). W ciągu następnych trzech tygodni, dawkę zwiększa się stopniowo i doprowadzono do 45-60 mg dziennie. Kwota ta musi być również podzielony na trzy etapy.

Do leczenia dzieci jest powszechne stosowanie mniejszych dawek leku. Na początku terapii zająć nie więcej niż 3 mg dziennie (w 3 etapach). W razie potrzeby, a w przypadku braku wyraźnych skutków ubocznych objawów dawka była zwiększona do 6,5 mg na dzień.

Iniekcja „Triftazin” powinien być podawany domięśniowo w odstępach czasu nie dłuższych niż 6 godzin. Dzienna dawka dla dorosłych o maksymalnie 10 mg. Niemowlęta pokazuje dawkę 1 mg dziennie, podzielone na dwie iniekcje w odstępach nie krótszych niż 12 godziny.

Zwracamy uwagę czytelnika na tym, że przy jego stosowaniu, niezależnie od postaci dawkowania powinny być prowadzone pod nadzorem lekarza. To on decyduje o zmianach dawkowania leków w decyzji „Triftazin”. Przedawkowanie gdy stosowane właściwie, to znaczy praktycznie niemożliwe. Bezprawne wykorzystanie leku lub zmianę dawki zalecanej w wielkim stylu może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków.

interakcji

Wszystkie leki mają skłonność do interakcji ze sobą. Tabletki i zastrzyk „Triftazin” w tym zakresie nie są wyjątkiem. Zazwyczaj specjaliści biorą pod uwagę wiele czynników, które wpływają na efektywność stosowania tego leku. Zatem, leki zawierające etanol (syropy, nalewki i tym podobne), OUN może polepszyć właściwości „triftazin”, a także niekorzystnie wpływają na proces oddychania.

Połączeniu z lekami, które obniżają ciśnienie krwi, tabletki lub roztworu „Triftazin” należy stosować bardzo ostrożnie, ponieważ możliwy rozwój ostrej niedociśnienia ortostatycznego.

Środki zobojętniające kwas i środki przeciw parkinsonizmowi przyczyniają się do mniejszego absorpcji granulek substancja czynna „Triftazin” z przewodu pokarmowego, a zatem zmniejszenia skuteczności leku.

Negatywny efekt jest widoczne i w przypadku jednoczesnego lekach z soli litu. Zgodnie z otrzymanymi informacjami, taka kombinacja jest obarczona rozwoju wyraźnych objawów pozapiramidowych i zwiększone działanie neurotoksyczne trifluoperazynę.

Recenzje medycynie „Triftazin”

wiele z nich próbuje znaleźć opinie o nim przed zażyciem leku. Medycyna „Triftazin”, sądząc po komentarzach ekspertów, jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych. Jednocześnie zauważają, że niekontrolowane przyjmowanie leku może mieć negatywny wpływ nie tylko na fizycznym, ale na stan psychiczny człowieka.

Dla tych pacjentów, którzy wykazali przyjmowania leku, w wielu przypadkach jest to jedyny sposób, aby prowadzić normalne życie. Oczywiście, to nie jest bez skutków ubocznych. Jednak, według statystyk, wszystkie nieprzyjemne objawy ustępują w ciągu maksymalnie dwóch tygodni po rozpoczęciu leczenia.

Opinie o Triftazin pacjentów „medycyna mieszane. One naprawdę pomógł, a inni są tak trudne do tolerowania efektów ubocznych, które musiały zrezygnować z tego narzędzia. Bardzo często konsumenci wskazują na pojawienie się zmęczenie, senność i ogólne osłabienie. W rzadkich przypadkach, u pacjentów spadła do stanu, w którym nie chcesz wykonać nawet najbardziej podstawowych ruchów.

Kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, są często wymieniane wzrost masy ciała w trakcie leczenia „Triftazin”. Eksperci twierdzą, że bezpośredni związek między tym terapii lekowej i bez nadwagi. Zakłada się, że jest to spowodowane spadkiem aktywności ruchowej pacjentów na tle zachowania byłego diety.

Wywierane względem wpływu leków, a lekarze i pacjenci stwierdzili, że rzeczywiście ułatwia lub eliminuje wszystkie objawy choroby podstawowej.

Analogi i koszt leku

Tak więc, badaliśmy główne problemy na wykorzystaniu „Triftazin” narkotyku. Masz to równoważne zamienniki lub tzw analogi? Oczywiście, te leki Myriad. Leki przeciwpsychotyczne produkują teraz praktycznie wszystkie firmy farmaceutyczne, a większość z tych leków w tej grupie prezentowane są synonimem „triftazin” (tj spotkać go w składzie). Należą do nich "Vespezin" Drugs "chlorowodorek trifluoperazyna", "chlorowodorek trifluoperazyna", "fluazynam", "Ekvazin", "Stelazin", "Cyclodol" i wiele innych.

Koszt tych leków nie zawsze są takie same. odpowiednikami zagranicznymi często droższe, w porównaniu z lekiem „Triftazin”, który kosztował średnio 50-70 rubli za opakowanie (50 tabletek). Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przy użyciu tego narzędzia, czas trwania terapii, można uznać jego wartość jako jeden z głównych zalet w stosunku do analogów zagranicznych.