439 Shares 8342 views

Korat – szczęście Cat

W ojczyźnie rasy zwierzęta te są uważane za święte, ponieważ zapowiadają szczęście. Na ślubie panna młoda tradycyjnie darilas parę kociąt tej rasy, która symbolizuje szczęśliwe małżeństwo, dobrobyt i szczęście.

historia

Nawet „książka Cat wierszy” został napisany w dawnych czasach. Wszystko zaczęło się w 1350 roku, a zakończono w 1767 roku. To właśnie w tym tomie pierwsza wzmianka o zwierzęta zostały znalezione mieszka w góralskiej płaskowyżu, który jest znany jako Korat. Kot, który mieszka w Ziemi granic Smiles przybył do Ameryki dopiero niedawno – w 1959 roku. I w ciągu zaledwie 6 lat, koty te zostały uznane jako niezależny rasy przez Stowarzyszenie światowej. W 1972 roku, kot rasy Korat przeniósł się do Europy. Jednak do dziś pozostaje rzadkością.

W swojej rodzimej Tajlandii, koty nie sprzedają, mogą otrzymać tylko prezent jako znak szczególnej łaski. Korat – Kot stary, związany z wieloma różnymi legendami z nią. Ale same w sobie kociąt tej rasy – bardzo kosztowny prezent, bo wraz z nimi przychodzi do domu dobre samopoczucie, dobrobyt i szczęście.

wygląd

Zwierzęta tej rasy mają futro szaro-niebieski kolor. wełna długość stos może być przeciętny, ale częściej jest jeszcze krótki. Carat – kot z zielonymi oczami. Czasem jednak ich kolor może być bursztynowo-zielone. Kształt główki jest podobna do serca, uszy położone są z dala od siebie. Przypomnienie z dzikich kotów są duże kły, które przekraczają wielkość zębów kotów innych ras. Zwierzęta są raczej małe, zwarte, ale muskularny i gęsta.

Tylne nogi znacznie dłuższe niż z przodu. Waga dorosłego osobnika może się wahać od 2,5 do 4,5 kg.

charakter

Ponieważ koty tej rasy udomowione w starożytności, oni utworzyli natury bardzo spokojny. Jest to bardzo delikatny i kochający zwierzęta, którzy kochają swoich panów. Charakter kotów jest bardzo trwałe, są one niezwykle wrażliwy. Sprzeciwiają się obecności w domu inne zwierzęta. Mniej lub bardziej wspierać tylko do kotów rasy. Zwierzęta nie mogą występować samodzielnie, więc zablokowana domu bardzo nudzić. Korat są bardzo towarzyskie, spostrzegawczy, ale dość leniwy i bierny. Kochają leżeć na parapecie lub w osobnym fotelu, obserwując życie rodziny lub na ulicę. Koty nie tolerują zgiełku i hałasu, więc fani wesołych świąt nie lepiej mieć te zwierzęta. Ponadto, nie pasują te koty dla rodzin z dziećmi, ponieważ Korat wolą być tylko zwierzęta i ich właściciele nie tolerują rywali. Thais uwierzyć, że te cechy mówią o niesamowitej hojności kotów.

zdrowie

Korat – kot jest całkiem zdrowy, chociaż niektóre rodziny są choroby dziedziczne. Przez atelosteogenezu – śmiertelnej choroby kotów – są mutacje genetyczne. Czasami, z powodu ignorancji, zmniejszyć Koty – nosicieli problematycznych genów. Niestety, w tym przypadku, wszystkie potomstwo umrze. Dorastając u kotów tej rasy jest dość powolny – zwierzę jest uważane za dojrzały w ciągu pięciu lat. Pomimo naturalnego pochodzenia rasy, Korat jest bardzo nietolerancyjne przeciągów.

zawartość

Korat – rzadkie rasy, nie tylko dla naszego kraju, ale także dla wielu innych. Korat – kot, żłobek, gdzie jest jeden dla całej Rosji. To się nazywa „Silvernertus”. Największa liczba hodowców rasy w Wielkiej Brytanii i USA. Dlatego też, jeśli nie było pragnienie, aby przynieść kota z zagranicy, to lepiej, aby zastosować go do tych krajów. Koszt zwierzęta tej rasy nie może być mniej niż $ 500 mm. Zwierzę rasy Korat – Kot, cenę (Moskwa i Moskwa Region), który waha się od 80 do 100 tysięcy rubli.

Zawartość kota tej rasy jest dość mało wymagająca, ale bardzo ważne jest, aby je nakarmić zrównoważonej paszy. Nawet hodowcy nie mogą się zdecydować, jaki rodzaj żywności jest optymalny dla tej rasy. Oczywiście, najprostszym rozwiązaniem – gotowy do suchej lub mokrej żywności. Mimo to, należy preferować do premii żywności.

W dodatku do paszy koty w potrzebie przedmiotów materialnych, które różnorodności życia zwierzęcia. Na przykład, Korat chętnie osiedlić się w domach lub łóżka, zakupione specjalnie dla nich. Lubią bawić się różnymi zabawkami „Scratchy”.

Kąpać kota nie jest konieczne, bardzo często, tylko wtedy, gdy bardzo brudne. Po przemyciu do suszenia suszarki do włosów. Aby utrzymać warstwę Korat w idealnym stanie, wystarczy czesać raz w tygodniu. Pamiętaj, aby monitorować czystość uszu. W razie potrzeby oczyścić je szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Woda nie powinna być pobierana z kranu, jeszcze lepiej używać przegotowanej.