272 Shares 1285 views

Karma dla ryb: rodzaje i charakterystyka diety

Pokarm dla ryb, a jego jakość mają ogromne znaczenie w wzrostu, rozwoju, zdrowia i ubarwieniu. Posiłki muszą zdywersyfikować i starać się najbardziej zrównoważone. Bez względu na wartość odżywczą żywności nie jest reprezentowana, ale karmić „mieszkańcy” w akwarium jest jedynym w swoim rodzaju jest błędne. Wszystko pokarm dla ryb można podzielić na suche i żywe.


sucha karma dla zwierząt domowych

Są to chyba najbardziej popularny, ale są znacznie tańsze niż dzienny, i mogą być przechowywane przez długi czas, ale odżywczo daleko w tyle. To – suszone skorupiaki lub paszy dla ryb akwariowych produkcji fabrycznej z witaminami.

Na żywo pokarm dla ryb akwariowych

Jest to najbardziej przydatne i naturalne odżywianie, które coraz ryby bardzo szybko rośnie, ale nie należy zapominać o różnorodności i objadać się zwierzęta. Ywo może złapać samemu lub kupić w sklepie. Niektórzy fani nawet rozcieńczyć go w domu.

Spożywanie ryb może zróżnicować pokarmy roślinne, takie jak żywe rośliny. Drugą najwyższą wartością – suszonych roślin, a następnie – skupione pasz.

Karma dla ryb, która jest uważana za najbardziej przydatne, to – bloodworm, rozwielitki i Gammarus.

Motyl jest larwa komara wspólnego i jest używany na ryby zamiast robaków, ale do karmienia ryb akwariowych potrzebują więcej małych larw. Chociaż to też zależy od wielkości zwierzęcia. Motyl stosować jako żywą żywności, nie jest zwykle suszy.

Daphnia – mały skorupiak, mniej niż 0,5 cm Jest to najczęściej używany jako suchej paszy, ale jest to powszechne i ywo dla ryb różnej wielkości i rasy ..

Gammarus odnoszą się także do skorupiaków, ale jego wielkość osiągnęła już 2 cm. Gruba powłoka skorupiak ciężko, więc nie jest trawiona. W związku z tym, że wytwarza się z suchej karmy dla ryb, które uzyskuje się bardzo odżywcze.

karmienia ryb

Prawidłowe odżywianie zapewnia nie tylko obecność właściwej paszy. Jest to również ważne i właściwe żywienie. Overfeeding ryby – jedna z głównych przyczyn chorób i śmierci mieszkańców akwarium. Ponadto, nie jest łatwe do ryb obżerali sam pobiera zapalenie żołądka, pozostały zjedzone podawania rozkłada się w wodzie, co powoduje wzrost poziomu toksycznego amoniaku. Zasadniczo, nie umierają z głodu ryb, choć głodny też nie powinno być. Istnieje zasada, że ryba potrzebuje ilość karmy, jaką wielkość źrenicy oka, ale jest odpowiednie przede wszystkim dla mniejszych gatunków.

Dorosłe zdrowe ryby spokojnie spędza bez jedzenia, zwłaszcza w obecności akwarium roślinnego, w ciągu kilku tygodni. Oczywiste jest, że nie stosuje się do smażenia, które potrzebują obfitego i częstego karmienia, tak aby mogły one rosną zdrowo. Lepiej jest nie karmić ryby całkowicie podczas twojej nieobecności, poprosić sąsiada lub kogoś obcego monitorowanie diety, jak często z nadmierną prędkością i ryby umierają. Ponadto, głodne zwierzęta domowe mniej zanieczyszczają wodę i akwarium pozostaje czysta podczas nieobecności właścicieli.

Pokarm dla ryb muszą być świeże, pożywne. Zazwyczaj stosowana zasada, że należy przestrzegać – jest zapewnienie mieszkańcom akwarium dwa razy dziennie to ilość suchej karmy, tak że został zjedzony przez pięć minut.