319 Shares 4590 views

Zatkany odpływ, jak rozwiązać blokady

Zatkana kanalizacja jest dość powszechnym problemem dla właścicieli domów w najgorszym możliwym czasie. W niektórych przypadkach, skleić może poradzić sobie na własną rękę, korzystając z narzędzi dostępnych od rodzaju kabla, tłoka, jak również wszelkiego rodzaju produktów czyszczących do nalewania w rurze. Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności i wiedzy, najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, aby pomóc poradzić sobie z poważną sytuacją. W przeciwnym razie może gorsza, może to być przyczyną uszkodzenia armatury i sąsiadów powodzi.

Rodzaje zatkania kanalizacji

Zatkana kanalizacja może wystąpić z kilku powodów, między nimi, powinny być przydzielane technologiczne, mechaniczne i operacyjne. W pierwszym przypadku ma miejsce, gdy jedna rura lub część systemu są odrzucane lub zniszczone. Z przyczyn mechanicznych zatkania kanalizacji dużych przedmiotów. blokada operacyjny zachodzi w czasie, gdy ścieki nie mogą wykonywać swoich funkcji ze względu na tworzenie się osadów na wewnętrznych powierzchniach rur.

Przyczyny zatkania

Zatkana kanalizacja może wystąpić z powodu niewłaściwego korzystania z systemu. Z takimi problemami borykają się ludzie, gdy w urządzeniach sanitarnych zostały rzucone na różnych skorup typu odpadów oraz czyszczenia. Oczyszczanie w tym samym czasie nie może przenikać przez rury spustowe. Między innymi, na ścianach metalowych i żeliwnych może w końcu rosnąć elementów zawartych w wodzie. Wykształconych chropowatość trzymać papier toaletowy, włosy, guziki i nici. Stopniowo zmniejsza się luka, powodując przerwanie kanalizacji.

Pod wpływem niskich temperatur od tłuszczu zlewozmywaków kuchennych i zmywarkach zamarza, rośnie i obejmuje cały przepływ luz. Czasami kanalizacja blokada występuje z powodu błędu w instalacji. Jeśli miska ustępowa ma specjalną konstrukcję, czy nie jest kompatybilny z systemem, przewód spustowy może mieć złego nastawienia. Problemy społeczne doprowadzić do zatkania inicjatorów nośnych, które mogą uzależnić mieszkańców mieszkań na każdym piętrze.

Eliminowanie zatorów tłoczek

Unclogging blokady kanalizacyjnych mogą być wytwarzane za pomocą różnych metod, najbardziej powszechnie stosowane z tłokiem. Jako alternatywne rozwiązania mogą wykorzystywać chemicznych lub prowizorycznych sposobami i wlewając ciepłej wody. Każdy dom powinien mieć tłok, który jest najbardziej prosty armatury. Jej głównym celem jest czyszczenie systemu zatykaniu. Aby skorzystać konieczne jest zamknięcie odpływu, jak również dodatkowe otwory, które są konieczne do ochrony przed przelaniem. Zlewozmywak powinien wybrać tak dużo wody, że ukryła puchar tłok. Aby zapewnić dobre dopasowanie do powierzchni gumy, krawędzie mogą być smarowane, wazelina.

Jeśli okazało się bezużyteczne kanalizacji, czyszczenie zatkane można być wykonane niezależnie. Tłoczek do tego szczelnie do odpływu, a następnie trzeba wykonać ruchem obrotowym w górę iw dół. Odłączyć kielich nie powinny znajdować się na powierzchni. Aby syfon nie jest w porządku, a jednocześnie uczynić wielki wysiłek fizyczny nie jest konieczne. W przeciwnym razie, ciśnienie powietrza będzie zbyt duża. Pod koniec procedury trzeba wyciągnąć tłok do góry. Jeśli zauważysz, że woda idzie na marne raczej powoli, procedura może być powtarzana aż do czyszczenia jest kompletna. Wyeliminować zatkania kanalizacji w taki sposób, nie zawsze jest to możliwe. Jest to główna wada, która jest niemożność pozbyć się chronicznych przeszkód.

Czyszczenie syfonu

Praktyka pokazuje, że koncentratów najczęściej zatyka w pułapkę, która jest reprezentowana przez odcinek rury wygięty. Do czyszczenia należy odkręcić wynajętym część, a następnie usunąć zanieczyszczenia i brud. Niektórzy artyści produkują dalszego przetwarzania odtłuszczające. Tłuszczu może być usunięty za pomocą wrzącej wody, która jest w ilości jednej szalki wsypywać zlewu. Do zapobiegania problemów opisanych po każdej naczyń musi przejść wrzącej wodzie na 20 sekund.

Używać do czyszczenia gorącą wodę i chemikalia

Wyeliminowanie zatorów ścieki najłatwiej osiąga się za pomocą gorącej wody. Będzie ona wyeliminować problem rozpuszczenie tłuszczu. Ale w większości przypadków, metoda ta nie daje oczekiwanego rezultatu, więc wskazane jest, aby połączyć się z innymi. Dostępne obecnie można spotkać specjalnego środka chemicznego na podstawie metali alkalicznych i kwasów, które są prezentowane w postaci cieczy, proszków i żeli. Przy wyborze należy się upewnić, że fundusze będą nieszkodliwe dla rur. Najbardziej popularny jest „kret” do czyszczenia kanalizacji. Kąpiel zaleca się stosować związki, które są w stanie rozpuścić włosy dla kuchni – tłuszcz. Specjaliści zalecają wybiera żel oznacza, która rozciąga się na całej powierzchni urządzenia rozpuszczając osad.

Korzystanie z octu i sody oczyszczonej

W przypadku zatkania kanalizacji wrócił do domu w godzinach wieczornych, i wykracza poza nabycia w inny sposób nie jest możliwe, zaleca się używać octu i sody oczyszczonej, która istnieje w każdym domu. Zlew jest wypełniona sody opakowanie, należy wlać do szklanki octu. Pół godziny później system musi być wypełnione wrzącą wodą. W żadnym wypadku nie należy używać elektrolitu dla baterii i kwasu siarkowego, gdyż mogą one obniżyć kanalizacji.

Użycie węża hydraulika

Sam może być również przeprowadzona kanalizacji czyszczących. Wyeliminowanie zatorów, według użytkowników, najskuteczniej przy użyciu węża hydraulika. Jeżeli przeszkoda jest zlokalizowana w miejscu, które jest na tyle daleko od otworu spustowego, a następnie radzić sobie z problemem będzie możliwe tylko w ten sposób. Przedmiotem złożonego metalicznej elastycznej ciąg, którego długość może osiągnąć 10 metrów. Na jednym końcu znajduje się uchwyt. Aby wyczyścić syfon kabel zainstalowany, która musi być umieszczona w pożądanym kierunku. Następnie kreator zaczyna się obracać uchwyt dla wygody, można wziąć z pomocy innej osoby. Kiedy łańcuch zderzają się z przeszkodą, konieczne jest, aby przenieść tam iz powrotem, tak długo jak wtyczka nie zostanie wyeliminowane. Proces czyszczenia będzie stosować się do odpadów drutu, dlatego proces działa konieczne jest usunięcie go z rury. Po zakończeniu syfonu jest to konieczne do mocowania i uwalniania gorącej wody. Przez tworzenie lejka można stwierdzić, że procedura została przeprowadzona prawidłowo.

Czyszczenie za pomocą kabla i narzuty

Jeśli jest to konieczne, aby wyeliminować zatykanie rur kanalizacyjnych, które są wykonane z żeliwa lub z tworzywa sztucznego, mogą być używane nylonowy sznurek 4 mm i myjki do naczyń. musi on być wybrany rozmiar tak, że może on przejść przez rurę, ale nie utknąć w nich. Przed rozpoczęciem pracy należy oczyścić i przepłukać rury, spędzając przez kresu wytrzymałości. Należy starać się doprowadzić do toalety. Po związaniu z nim przewód nylonowej, której długość powinna dwóch odcinków rury. Następnie kabel wraz z przewodem jest wyciągana na zewnątrz, uwolnienia elementy ze sobą. Główną rolę w tym przypadku będzie w rurze, a kabel nie jest już potrzebna. Na kablu nałożona metalowa gąbką tak, że jest umieszczona w środku. Przewód jest rozciągany w jednym, a następnie z drugiego końca ściereczkę ciągnięty wzdłuż rury. Operacja ta powinna być powtarzana co najmniej 3 razy, z których każda jest dołączona do prania z rur wody gorącej.

czyszczenie hydrodynamiczne

Uciekając się do tej metody w przypadku, gdy wszystkie z powyższych metod nie mogą uzyskać pozytywny wynik. Hydrodynamiczne czyszczenie wymaga użycia specjalnych maszyn, które mogą mieć różne rozmiary i siłę. Są one wyposażone w specjalne dysze i udrożniania rur o różnych średnicach, ta ostatnia może wahać się od 5 do 150 cm. Jeśli chodzi o intrahouse kanalizacji, można użyć kompaktowego urządzenia, które zmaga się z najtrudniejszym zatkania. Metoda ta ma wiele zalet, które są wyrażone w gwarancji pozytywnego wyniku i bezpieczeństwo rur o prostej technologii. strumieniem wody usunie nie tylko depozytów, ale również śmieci, ale także wydłużają okres eksploatacji rurociągu. W czasie pracy, to jest emisji pyłu i brudu, szkodliwy wpływ na środowisko oraz na powierzchni rury dostępne. Bez względu na to, jak skomplikowane było okablowanie, różne dysze pozwalają radzić sobie z dowolnie ciężkiej niedrożności. Podczas taka procedura będzie musiał zapłacić.