413 Shares 3107 views

palmy wentylatorów: opieka w domu, zdjęcia

Cała grupa rodzajów z rodziny Palm należący do kategorii wentylatora. Klasyfikacja ta jest związana z konkretnym postaci liści płyty, które pęknięty na wiele kawałków, które są segmenty całości. Wszystkie z nich odstąpić od serca i są dystrybuowane w postaci promieni.


Wielu przedstawicieli szeroko uprawianych w pomieszczeniu, pod tytułem „wentylatora dłoni.” Rozpatrzmy bardziej szczegółowo najbardziej popularne, a zwłaszcza opieki nad nimi.

Livistona

W naturze, powszechne w Azji, Afryce, Australii i Oceanii, które osiągają wysokość do 25 m średnicy liści jest bardzo imponujące. – 0,6-1 m, są grube i skórzaste, błyszczące, powierzchnia jest ciemnozielone, czasami z szarym odcieniem, tworząc w kształcie wachlarza, a ogonki często zębów. W kulturze pokojowej są najczęstszą Livistona południe, rotundifolia i chiński. Ta palma wentylatora (na zdjęciu powyżej) wymaga jasnych ale rozproszone światło, pozostawiono niewielką ilość bezpośrednich promieni słonecznych. Idealna lokalizacja – wschodnie i zachodnie okna, a czasami konieczne jest, aby obracać się wokół własnej osi jednakowego wzrostu. Najkorzystniejsza temperatura pokojowa dla drzew od 16 do 20 ° C, przy spadku zimą do 16 ° C

Livistona preferują wilgotne powietrze i obfitego podlewania latem, suszenie glinianego grudkę jest niedopuszczalne. Używać ciepłej wody rozliczane. Po 2-3 godzinach po podlaniu nadmiar odsączyć palety. W warunkach otoczenia roślina rośnie do 1,5-2 m, co daje 2-3 nowego arkusza rocznie. Przeszczepione palmy wentylatora dorosłości wart 5 lat po posadzeniu, młody – corocznie. Korzystne obojętne lub słabo kwaśne gleby dobrej warstwa drenażowa. Może jakością i poprzecznych.

Washingtonia

Rod palmy wentylator, który zawiera tylko dwa typy: Waszyngton nitenosnaya i silny. Charakteryzuje się szybkim wzrostem subtropikalnych klimacie, może wytrzymywać krótkotrwałe chłodzenia do -12 ° C, Pierzaste liście natura sięgające do 1,5 m średnicy, a bagażnik do 30 m. Służy do dekoracyjnego krajobrazu ulic w południowych stanach USA (Kalifornia, Floryda). W warunkach pokojowych rośliny skromny rozmiar.

Pielęgnacja dłoni

WASHINGTON – ta palma wentylatora, opieki, które nie dostarczają wiele kłopotów. Jest światło wymagające, preferuje Wschodu i Zachodu okna. Na lato, można zrobić to na balkonie lub tarasie, jak roślina nie lubi stagnacji powietrza. Palma preferuje łagodne temperatury – 20-25 ° C latem i 10-12 ° C przez okres spoczynku. Wilgotność jest ważna, ale nie krytyczny. Przy regularnym spryskiwanie liści i mycia wodą rozwija się lepiej.

Podlewanie w okresie letnim w połączeniu z obfitego nawożenia nawozami mineralnymi (co 2 tygodnie od marca do września). Zaleca się Washingtonia wrażliwe na przeszczep, więc po raz kolejny, aby nie przeszkadzać roślinę. Młode instancje garnki zmieniać co 1-2 lat i dorośli – konieczne (pojawienie się korzeni z otworów drenażowych) przez obsługę. Powielanie jedyna droga do materiału siewnego.

Rapis

Ten wentylator palmowy pochodzi z Wschodzie – są powszechne w Japonii i Chinach. Rapis są krzaczaste rośliny, bez wyraźnej łodygi, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich gatunków. Liście są w kształcie wachlarza, głęboko rozcięta na 5-10 segmentów. W ogrodnictwie wewnątrz są dwa typy wspólnych – Rapis niskie i wysokie. Rośliny wymaga temperatury w zakresie 20-22 ° C latem i 10-16 ° C w okresie zimowym.

Roślina jest wrażliwa na suche powietrze w mieszkaniach miejskich, więc trzeba stale podczas ciepłego sezonu to spryskać i przetrzeć liście wilgotną gąbką. I supernatant wylewa miękką wodę obficie okresie wegetacji, w niskich temperaturach z wielką starannością, aby nie wywołać chorobę.

Gleby Rapis (wentylator palmowy) wolą obojętny lub słabo kwaśny przez dodanie torfu i piasku. System korzeniowy jest płytki, więc jest potrzebne tylko w razie konieczności przeszczepu. Raz w roku, w dużych okazów wystarczy zmienić wierzchnią warstwę gleby. Wystarczy roślina rozmnaża się przez podział kłącza, nasiona kiełkują przez długi czas (do 3 miesięcy).

trahikarpus

Małe rodzaj roślin, które składa się z dziewięciu gatunków. Jej członkami są długowieczne, a także w środowisku naturalnym rośnie do 150 lat. W kulturze pokojowej najczęstszą trahikarpus Fortune, a także wysokie i Martius. Ta zimno palmowe liście są wentylator w naturze do 1 m długości. Pokój wolą jasnym miejscu, ale nie bezpośrednie działanie promieni słonecznych, cieniowanie jest dopuszczalne. Najbardziej korzystne warunki termiczne w lecie – 18-25 ° C, w okresie zimowym – 6-12 ° C

Zaleca się w cieplejszych miesiącach dokonać rośliny na zewnątrz. Podlewanie miękkiej wody; umiarkowany obfite latem i zimą (po pół suszenia ziemnych śpiączki). Przeszczep obsługi przy użyciu tylko po cała pula jest całkowicie wypełniona korzeni. Do gleby nie trahikarpus równie wrażliwe i rośnie dobrze w zakresie od 5,6 do 7,5 pH. Głównym wymaganiem – obecność drenującym. Powielanie nasion.

hamerops

Rod palmy wentylatorów przedstawione w naturze z tylko jednym zdaniem – hamerops squat. Ten wielo łodygach małe drzewa z puszystym koronie dużych liści z ogonkami pokrytych kolcami. W naturalnych warunkach osiąga wysokość 4-6 m. Bezpretensjonalny palmowego (z wentylatorem), opieka w domu na jej szczególne trudności nie spowodują.

W warunkach apartamentach hamerops wymagana temperatura 23-25 ° C w lecie (najlepszy sposób, aby otwarte powietrze) i połowę zimy. Podlewanie podczas aktywnej (liczebność miękkiej wody) z okresowym opatrunkowe wzrostu nawozów. Transplant tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Powielanie jest nie tylko nasiona, ale wegetatywny – kiełki z korzenia.

Sabal

Zgodnie z określoną nazwą rodzajową w połączeniu z wysokimi drzewami, w tym 16 gatunków. Ich wygląd jest mgliście przypomina hamerops. Liście są wachlarzowaty praktycznie pocięto na segmenty z rdzeniem o długim gładkiej ogonku. Ukazuje się w różnych obszarach: słone bagna, pustynie gleby, banki zbiorników, sawanny, bagna, wybrzeży morskich.

Doceniam ich doskonałej jakości drewna, które nie gniją w wodzie i jest używany jako materiał budowlany. Błonnik uzyskiwany z liści są używane do tworzenia szorstkiej tkaniny, a młode pąki i liście są jadalne.

W naszych szerokościach geograficznych, roślina jest uprawiana jako ozdobnych drzew iglastych. Grunt pod palmą wybrany środowisku obojętnym, z dobrym warstwy drenażowej. Temperatura powietrza w lecie jest korzystnie w zakresie 23-26 ° C, a zimą – nie niższej niż 15 ° C, Jest to rzadka fan palm. Suche liście na niego z powodu braku żywności lub przelewem. Podlewanie jest bogaty w lecie, w zimnych porach roku – z ostrożnością.

Wybór drzew, uprawianych w domu jest ogromny. Można znaleźć cokolwiek chcesz, w dowolnym rozmiarze i wszelkie torebkę. Jednakże ogrodnicy początkujący, zalecamy począwszy od najbardziej bezpretensjonalny typów.