322 Shares 6490 views

Amfibialny quad Quadski

Idea uniwersalnego samochodu od wielu lat budzi umysły najlepszych inżynierów naszej planety. Amerykańska firma Gibbs Sport płazów po 15 latach ciężkiej pracy przedstawiła nowość w dziedzinie inżynierii – quadrocycle (quadrocyt) Quadski.

Nazwa pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów: quad (quad) i jetski (nazwa hydrocykli), czyli Quadski jest quadrohydrocycle. Natychmiast zrozumieć cel i funkcje tej maszyny – ruch zarówno na lądzie, jak i na terenach wodnych.

Trwałość i niezawodność dla ekstremalnych zastosowań

Amfibialny quadrocycle Quadski został opracowany z uwzględnieniem wysokich obciążeń w warunkach ekstremalnej jazdy. Korpus maszyny wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, który charakteryzuje się wysoką odpornością na zużycie i zapewnia ochronę przed agregatami i agregatami przed wniknięciem wilgoci. W przypadku materiału ramy i większości elementów zawieszenia wybiera się kute aluminium, które przy stosunkowo małej masie daje strukturę niezbędną sztywność i wytrzymałość.

Cztery-płazowe dłonie – sen czy rzeczywistość? Biorąc pod uwagę powyższe, a także fakt, że potrzeba więcej niż kilkanaście lat na opracowanie tej maszyny od wiodących inżynierów, można dojść do następującego wniosku: zrobić quadrohydrocycle od zera lub przekształcić się z quad w garażu "na kolanie" w większości ludzi jest mało prawdopodobne Okazuje się. Dlatego lepiej zbadać gotową wersję firmy GIBBS.

Główne cechy techniczne

Amfibia ATV quadvis jest wyposażony w czterocylindrowy silnik benzynowy produkowany przez BMW o objętości roboczej 1,3 litra i użyteczną moc 140 koni mechanicznych, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej 72 km / h w dowolnym trybie. Przekładnia jest reprezentowana przez pięciobiegową przekładnię elektromechaniczną. Maszyna jest wyposażona w strumień wody, wykonany w formie dyszy, połączony z głównym silnikiem oraz pięcioramienny wirnik ze stali nierdzewnej. Objętość zbiornika gazu sięga 57 litrów, liczba ta według użytkowników jest wystarczająca, aby pokonać około 500 km lądu (zużycie paliwa podczas jazdy na wodzie jest dużo wyższe).

Wersje Quadski pozwalają właścicielowi nie tylko na wybór koloru nadwozia, ale również na określenie liczby pasażerów: wersja XL może przewozić dwóch skrajnych miłośników, podczas gdy zwykły Quadski jest przeznaczony tylko dla jednego pasażera. Amfibia ATV ma całkowitą nośność 120 i 185 kg w wersjach konwencjonalnych i XL.

Przekształcenie w reżim płazów

Przejście z ruchu lądowego na ruch wodny nie jest chwilowe, jest wykonywane przez naciśnięcie specjalnego przycisku. Przez około 5 sekund następuje przemiana, a koła prawie całkowicie znikają w specjalnych łukach. Motocykl jest gotowy do pływania.

Właściciel Quadskiego może być dowolną osobą, w celu zarządzania tym pojazdem nie ma potrzeby uczęszczać na specjalne kursy lub otrzymać specjalne pozwolenie. Quadro płazów (zdjęcie prawie nie odzwierciedla całej mocy i wszechstronności tego samochodu) jest przeznaczony dla aktywnych, odważnych, energicznych ludzi, którzy preferują ekstremalny odpoczynek i doceniają swobodę poruszania się.