602 Shares 2297 views

Twój wykastrowany kocur wymaga szczególnej opieki

Kiedy ludzie rodzą kociąt, wielu nawet nie wierzą, że wkrótce to urocze zwierzę zaczyna przynieść wielkie niedogodności dla właściciela. W wieku sześciu miesięcy, zwierzęta osiągają dojrzałość płciową i zaczynają wykazywać aktywność seksualną. Muszą powstaje obszar znak, i to jest twój apartament. Dziki, Twoim zdaniem, krzycząc kota nazwałbym kota, można szukać partnera wyskoczyć z okna lub balkonu, etc. Niektóre zwierzęta mogą wykazywać agresję wobec właścicieli. Kot mężczyzna jest w aktywnym seksualnie przez cały rok, a na wiosnę jest jeszcze bardziej dotkliwy. Tolerować takie przejawy temperamentu kota ma sens tylko wtedy, gdy masz czystej krwi, a planują zrobić to producent wysokiej klasy potomstwa. Jeśli kot dla ciebie to tylko zwierzę, zaleca się, aby go wykastrować.

kastracja kota

Ta procedura jest bardzo prosta, jest ona wykonywana w znieczuleniu ogólnym, zwierzę bardzo szybko przywrócona po. Optymalny wiek dla kastracji – 7 do 8 miesięcy. W Ameryce, lekarze weterynarii uważają, że lepiej jest to robić w wieku od 3 do 4 miesięcy przed wystąpieniem pierwszych objawów dojrzewania. Ale ta operacja może być wykonana, a dorosły mężczyzna, nie ma żadnych przeciwwskazań. Wykastrowany kocur staje się spokojniejszy, hormony nie są już doprowadza go do szału. To jest bardziej czuły i towarzyski, ale co najważniejsze – znika nieprzyjemny zapach moczu.

Zasilacze wykastrowane koty

Oczywiście, operacja jest konieczna dla swojego zwierzaka do zmiany diety. Wykastrowany kot podatne na kamienie nerkowe. Dlatego gotowej paszy jest lepiej kupić więcej high-end, od znanych producentów. Ważne jest, że w misce dla kota ma zawsze świeżą wodę. Piją bardzo mało w porównaniu z innymi zwierzętami, minerałów i soli nie mają czasu do rozpuszczenia, a ten zaczął się formować piasek, a nawet kamieni w drogach moczowych. W związku z tym, obecność świeżej wody w naczyniu jest bardzo ważna. Moczone suchej karmy lub umieścić żywności na inne produkty.

Jeśli karmisz kota naturalna dieta, wyeliminować ryby. To właśnie zawiera dużo składników mineralnych, które mogą powodować problemy z nerkami. Należy starać się nie tylko produktów mięsnych N i warzyw, ser, gotować owsiankę. Wykastrowany kocur stracił zainteresowanie kobiet, często zaczyna wykazywać zwiększone zainteresowanie jedzeniem. Śledź diety, karmić małymi porcjami kilka razy dziennie. W przypadku zakupu gotowych potraw, zapytaj sprzedawcy rodzajów niskokaloryczne.

Kolejny problem może wystąpić jakiś czas po tym, jak kastrowanego kota. to   zębów i choroby dziąseł. Aby tego uniknąć, niech twoje zwierzę surowe mięso, pokroić w dość duże. Staje się coraz bardziej flegmatyczny po kastracji, zwierzęta nie są już spać, mniej ćwiczeń i mają tendencję do otyłości. kochających właścicieli powinien zadbać, aby wykastrowanych samców kot porusza wiele. Kupić mu zabawkę, w którym zagra samego siebie, a trochę więcej igraszki z nim.