523 Shares 4866 views

Towary turystyczne – namioty trekkingowe

Namioty trekingowe – sprzęt turystyczny, przeznaczony do długich wycieczek i wypraw. Produkty z tej kategorii są idealne do organizacji parkingów w górach, podczas długich polowań i połowów.

Praktycznie wszystkie modele tej kategorii mają specjalną ochronę przed wiatrem. Dlatego namioty trekowe są idealne dla użytkowników, którzy organizują profesjonalne wędrówki.

Korzyści

Co oznaczają "trekingowe namioty"? Tego typu urządzenia są bardziej komfortowe. Latarki namiotowe są lekkie, odporne na silne porywy wiatru, niskie temperatury. Produkty takie są produkowane z wodoodpornych materiałów, co przyczynia się do ich wygodnej pracy w warunkach wysokiej wilgotności.

Namioty trekkingowe mają ramy lekkiego i jednocześnie wytrzymałego aluminium. Ten materiał jest trudny do odkształcenia. Może być stosowany w szerokim zakresie temperatur.

Trekking namioty: cena

Ile kosztuje duży namiot na długie wyjazdy? Istnieje kilka producentów, których produkty należy zwrócić szczególną uwagę:

  1. Koszt do 3000 rubli – High Peak, Nova Tour, Trek Planet. Przedstawiono produkty kategorii budżetowej. Pomimo niskiej ceny produkty tych producentów są do zaakceptowania.
  2. Do 10 000 rubli – namioty marki Alexika, Indiana, Greenell. W tym przedziale cenowym znajduje się najszersza lista praktycznych namiotów trekkingowych o wystarczająco wysokiej jakości produkcji. To na produkty tych marek należy zwrócić uwagę na większość entuzjastów turystyki.
  3. Od 10 000 rubli – namiot Tramp, a także produkty Maverick, Bergen Sport, Canadian Camper. Obejmuje to produkty premium wykonane z najlepszych, wysoce niezawodnych materiałów. Pomimo faktu, że ten sam namiot Tramp ma imponującą cenę dla zwykłego turysty, jego zakup całkowicie uzasadnia, ponieważ takie produkty mogą służyć przez dziesięciolecia.

Jakość

Wybierając namiot trekingowy zaleca się preferowanie modeli metalową ramką. Ponieważ plastik nie jest w stanie zapewnić zachowania kształtu produktu w trudnych warunkach pogodowych.

Pożądane jest, aby szwy marki były dobrze naszyte i klejone. W zależności od sezonu i warunków pracy można wybrać dwuwarstwowy lub jednowarstwowy namiot. W pierwszym przypadku użytkownik otrzymuje niezawodną ochronę przed kondensacją i wytrącaniem. W drugiej – pod kopułą może gromadzić się wilgoć, która spływa po ścianach. Z tego powodu jednowarstwowy namiot trekkingowy nadaje się tylko do krótkotrwałego odpoczynku i krótkich wypraw do natury.

Markizy

Wybierając namiot trekingowy zgodnie z materiałem produkcji namiotu, pożądane jest powoływanie się na porę roku, w trakcie którego planowana jest jego produkcja. Do produkcji markizy producenci stosują następujące rodzaje tkanin:

  • Włókna poliestrowe;
  • Poliamid;
  • Włókna mieszane.

Tkaniny wykonane z włókna poliestrowego wykonane są na bazie poliestru i lavsanu. Materiał jest odporny na działanie promieni ultrafioletowych, ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie, odporność na agresywne media.

W tkaninach poliamidowych odnotowuje się nylon i nylon. Takie materiały są w stanie wytrzymać wpływy mechaniczne, czynniki środowiskowe. Między innymi takie tkanki nie powodują podrażnień w kontakcie ze skórą.

Formularz

Aby wybrać praktyczny namiot trekingowy, warto zwrócić uwagę na kształt kadłuba. Jeśli planujesz używać produktu na krótki pobyt w przyrodzie, idealną opcją będą szkielety w postaci półskorup lub półkulatów. Namioty tego formularza są łatwe do zainstalowania i przestronne, co zapewnia wygodne rodzinne wakacje.

Na długie podróże w trudnych warunkach konieczne jest wybranie najlepszych namiotów trekkingowych o szczytowej formie z niską ramą. Takie modele pozostają stabilne w silnych wiatrach i nadają się do szybkiego zainstalowania środków do organizacji noclegu.

Dno

Dno namiotu trekingowego stanowi ważny element namiotu i ramy. Materiał u podstawy produktu odpowiada za odparowanie wilgoci i utrzymanie ciepła wewnątrz produktu. Między innymi dno zwiększa osłabienie struktury.

Do produkcji dna namiotów trekingowych stosuje się następujące materiały:

  • Poliester;
  • Nylon;
  • Strukturyzowane polietylenowe podłoża.

Powyższe materiały praktycznie nie przechodzą wilgoci, nie są mokre. Wszystko to pozwala na trekingowe namioty w celu utrzymania niskiej wagi, która staje się niezbędną jakością podczas długich przejść.

Oceniając jakość dna, warto zwrócić uwagę na stopień uszczelnień. Pożądane jest, aby te ostatnie znajdowały się w lekko podniesionym miejscu podczas instalowania namiotu. Ostatnia chwila uwzględnia praktycznie wszystkich autorytatywnych producentów sprzętu turystycznego. Jednak obecność tej cechy jest lepsza jeszcze raz, aby sprawdzić przed zakupem.

Najbardziej niezawodne, drogie namioty trekingowe wyposażone są w dodatkową podszewkę pod dno. Zwróć uwagę na takie produkty tylko wtedy, gdy trzeba zorganizować podróż w szczególnie niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

W celu trekingu namiotów serwowanych przez długi czas, należy je odpowiednio zadbać. W tym celu po każdym użyciu należy wyczyścić i wysuszyć produkt. Wracając do domu z wędrówki, warto otworzyć i wsunąć namiot na słońce, co pozwoli materiałowi pozbyć się zgromadzonej wilgoci.

Podczas czyszczenia powierzchni produktu nie zaleca się stosowania detergentów i środków czyszczących. Wystarczy spłukać namiot w zwykłej wodzie.

Zasadniczo namioty trekkingowe, które zostały w długiej eksploatacji, zaczynają łzawić się w dolnym obszarze. Dzieje się tak często w wyniku niewystarczającego czyszczenia parkingu z kamieni, gałęzi i drobnych zanieczyszczeń. Aby przedłużyć żywotność produktu, należy zbliżyć się do wyboru miejsca do zatrzymania.

Podsumowując

Jak widać, namiot trekkingowy jest optymalnym rozwiązaniem dla organizacji podróży. Aby produkt był naprawdę wygodny w praktyce, warto z góry określić jego pojemność, potrzebę dodatkowej markizy i podszewki, aby upewnić się, że materiały są odporne na wpływy środowiska.