799 Shares 5219 views

Jak połączyć dwa komputery do jednego monitora? Czy możliwe jest podłączenie dwóch urządzeń systemowych na jednym monitorze?

W filmach science fiction, niejasno zbliżonego rzeczywistości i różnych wzorów hakerów, dość często miga wątek gdy jeden użytkownik korzysta z wielu wyświetlaczy dla różnych zadań. Ta forma komunikacji człowieka z komputerem prawie wszystko zna i jest dość powszechne w świecie rzeczywistym. Ale jest też inna strona medalu „” – jeden monitor jest podłączony do dwóch jednostek systemowych. Dlaczego to zrobić? Co to daje? A co najważniejsze, jak połączyć dwie jednostki systemowe na jednym monitorze? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy rozważać.

Podłączony lub nie jest podłączony, lub Modern Wąż smok

Bez zrozumienia celów i zadań tego typu połączenia nie ma sensu nawet myśleć o tym, jak radzić sobie, jak połączyć dwa komputery do jednego monitora. A nawet więcej, aby zacząć coś robić. Jednocześnie połączenia dwóch komputerów do jednego monitora do wyświetlania grafiki, tekstu, i inne użyteczne informacje i bezużyteczne sens, kiedy masz serwer i, oczywiście, inny komputer.

Co to jest serwer, a co zjada?

Serwer – pojęcie „ze słuchu”. Zazwyczaj jest on przedstawiany jako duży, potężny komputer, który wygląda przypominający szafy z oświetleniem. I używać go tylko do dużych firm, korporacji, banków, fabryk i innych dużych struktur.

W rzeczywistości nie jest to prawdą. W mowie potocznej serwera – jest personel. Computer Service świadczy usługi dla innych urządzeń podłączonych do niego. Ta zbiorowa aktywność odciąża komputer, podłączony do serwera i zwiększa ogólną wydajność. Szybkość przetwarzania wzrasta również, i jest to przydatna opcja chroni użytkowników nerwów. Istnieje kilka typów serwerów, z których każdy wykonuje określony rodzaj zadania.

aplikacje serwerowe wiele, że będzie to fantastyczny …

Stawianie serwera w domu, zwykły użytkownik może przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów, na przykład, z programowaniem. Z mojego osobistego serwera jest bardzo wygodne, aby uzyskać informacje zwrotne, aby zobaczyć wynik pośredni, bez myślenia o tym, jak połączyć się z hostingu. Sprawdzić działanie może być bezpośrednio na serwerze, do tego zestawu specjalnego oprogramowania

W każdym razie, jeśli masz pod ręką dodatkowy komputer, możesz czuć się wiele miłych bonusów: utrzymanie na nim zbędny lub instruktażowe informacje, książki, filmy, używany do przechowywania, umieścić torrent download, serwer gier, serwer poczty, wykonaj przetwarzania równoległego dla złożonych zadań. Wnioski są liczne, byłoby fantazją. Jeden monitor jest również korzystna pod względem ceny. Łatwiejsze do odczytania, przejście od jednej stacji do drugiej. Oczu i układu nerwowego są ładowane mniej.

najlepszym rozwiązaniem

Jednym ze sposobów, aby zrozumieć, w jaki sposób połączyć dwa komputery do jednego monitora – używać KVM. I ten dziwny skrót w języku angielskim oznacza klawiatura-video-mysz. A w języku rosyjskim – obiekt, który łączy urządzenie wejściowe (klawiatura i mysz) i wyjście (wyświetlacz) między wieloma komputerami. Oznacza to, że kontrola jest wykonywana jednej klawiatury i myszy. Dogodnie wystarczy. Nie KVM i do 12 stron, ale nie na ich mowę. W zasadzie możliwe jest podłączenie stacji roboczej i serwera w inny sposób, ale ma kilka zalet w stosunku do reszty cieniowania. KVM umożliwia wykonanie niemal każdej operacji na serwerze, w tym systemu BIOS, bez rozpraszania przez system operacyjny, a w rezultacie przez urządzenie może instalować żadnego oprogramowania i systemu operacyjnego na drugim komputerze. Bardzo wygodna obsługa za pomocą jednego przycisku. Prasowane i grać.

Dziel i rządź

Mając do czynienia z celami i zadaniami, przejdź do kroku poprzez emisję jak połączyć dwa komputery do jednego monitora.

KVM-on Urządzenie posiada porty wideo, klawiatury i myszy. Wejścia posiadają zarówno sygnałów przychodzących i wychodzących. Podłączanie do gniazd z napisem OUT monitora, myszy i klawiatury. Gwiazda OUT umieszczone tylko po jednej stronie przełącznika. Źle, w zasadzie, jest to trudne. Nie KVM PS / 2 porty (standard), jest dla USB. Obecnie najczęściej USB-out, ale można znaleźć modele ze starymi wejściach lub kupić adapter.

Na przełączniku KVM jest jeszcze druga strona sygnałów przychodzących. W połowie tej części urządzenia posiada otwory do pierwszej i drugiej jednostki systemu. Łączymy się z nimi pierwszy klawiatury, myszy i karty graficznej na pojedynczej stacji roboczej, a następnie podobna operacja jest wykonywana, a serwer. Lub odwrotnie. Przeniesienie sumy nie zmienia.

Sprawdzić prawidłowe podłączenie

Dokładnie sprawdzić: w porcie na klawiaturze musi być zatrzymany kabel wyjściowy na klawiaturze. Porty wejściowe muszą zawierać kabel od jednostek systemowych. Weekend – z dala od monitora – i nic poza tym, jeśli nie chcą powtórzyć całą procedurę, ale najprawdopodobniej, z nowym wyposażeniem. Kilka minut, aby sprawdzić i oszczędzać energię i pieniądze i czas.

uruchomić system

Tak, wszystko jest gotowe, to jest zaznaczone, ponownie sprawdzić. Podłączanie urządzenia KVM. Nie zapominaj, oczywiście, obejmuje zarówno pre-komputer. A teraz, aby przejść od jednej stacji do drugiej za pomocą przycisku NumLock podwójne kliknięcie i cyfrę 1 lub 2. Liczba cyfr wskazuje pozycję w systemie komputerowym. Jeżeli liczba komputerów w widoku użytkownika, nie odpowiadają klawisza na klawiaturze, to nieporozumienie można skorygować. Aby skonfigurować dogodny czas dla nas, aby przełączyć, producenci KVM zadbali oprogramowania, za pomocą którego można i chcesz programować musimy odpowiedni przycisk bloku. Tak więc, głównym celem – jak połączyć dwa komputery do jednego monitora – został osiągnięty!

Pracujemy!

Cóż, odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest podłączenie dwóch komputerów do jednego monitora jest podane. Teraz stało się jasne, jak wdrożyć podobny, i dlaczego musimy taką „podwójną” połączenie, a jakie korzyści może przynieść dla zwykłego użytkownika. Proponowana metoda jest nie tylko do podłączenia do monitora, dwie stacje robocze. Istnieją metody alternatywne. Przeanalizowaliśmy metodę, za pomocą przełącznika KVM, ponieważ jest prosty i intuicyjny. I radzić sobie z nim będą mogli jako zaawansowany użytkownik, jak i początkujących użytkowników.