611 Shares 1281 views

Zapory


Zapory – specjalne oprogramowanie systemów ochronnych (firewalle), aby zapobiec nieautoryzowanemu ataku wirusa Internet, jak również tworzenie bariery w postaci pojedynczego komputera lub całej sieci lokalnej przed złośliwymi trojanami. Na podstawie ich głównego celu – nie do pominięcia podejrzane pakiety, takie programy mają inną nazwę – filtry. Dziś najbardziej renomowanych producentów zapór ochronnych są następujące: ZyXEL, firewall, TrustPort Total Protection, ZoneAlarm, D-Link, Secure Computing, WatchGuard Technologies.

Konfiguracja zapory

Zapory są skonfigurowane ręcznie, co umożliwia szczegółową ochronę instalacji. Jedną z najważniejszych cech – Otoczenie bezpośrednio porty USB antywirusowe. Określające żądane ustawienia, używasz takiego programu może stworzyć pełną kontrolę nad wejściem i wyjściem w sieci lokalnej oraz w każdym urządzeniu elektronicznym w jego składzie.

Przeprowadzając ręczną regulację osłony na jednym z komputerów w sieci, możliwe jest, w jak najkrótszym czasie, aby przenieść gotowe ustawienia do innych jednostek sieciowych. Ponadto synchroniczność działania jest zapewniona nawet jeśli połączenie z siecią bezprzewodową. Ustawienie wymaganych parametrów pracy zapory zajmuje trochę czasu, ale jeśli traktować go pogardliwie, ograniczenia zabezpieczenia może blokować niektóre niezbędne usługi.

Dodatkowe cechy filtrów sieciowych

Istnieją firewalle, które mogą być skonfigurowane dla dodatkowej ochronie niektórych usług i aplikacji. Na przykład, aby zapobiec hacking „Parental Control” i ustaw „spam”. Konfigurowanie dostępu do Internetu i prawo do pracy w zamkniętej sieci dla każdego programu i zastosowania mogą być definiowane oddzielnie. Magistrala filtr do kontroli dostępu do stron może monitorować bram skanować filtrowanie Web-zawartość. Ponadto jest w stanie zablokować dostęp z podejrzanego adresu IP, aby powiadomić lub wykrywania prób do ataku.

Rodzaje zapór firewall

Zapory są podzielone na następujące rodzaje:

– tradycyjny firewall, który zapewnia filtrowanie dostępu do wysyłania i odbierania pakietów;

– sesja firewall śledzenia indywidualnych sesji ustanowione między aplikacji zapewniających dostęp do terminowego zamknięcia nieuwierzytelnione pakiety zwykle używane do włamania, skanowanie poufnych danych, itp..

– Analiza zapory wykonywania filtrowania w oparciu o analizę informacji wewnętrznej w pakiecie, a następnie blokowanie zidentyfikowanych Trojan;

– zapora sprzętowa, wyposażony we wbudowany akcelerator umożliwia jednoczesne zapobieganie włamaniom (IPS), skanowanie antywirusowe, zapobieganie nieautoryzowanym użytkownikom w ramach sieci prywatnej VPN i anonimowość, a także pracować wydajniej firewall.

środki ostrożności

W celu zapewnienia jakości oprogramowania oraz niezawodną ochronę sieci przed włamaniami i włamania, które mają być zainstalowane w węzłach sieciowych wyłącznie certyfikowanych zapory. Obecnie akty prawne pod warunkiem FSTEC certyfikacji, Gazpromcert i FSB. Na przykład, świadectwo FSTEC poświadcza, że filtr zapora jest zgodny ze wszystkimi wymogami określonymi w pierwszej części dokumentu Komisja Techniczna Stan Rosji. A certyfikaty FSB pokazują, że programy ochrony systemu odpowiada rosyjskim wymaganiom normy państwowej dla bezpieczeństwa i prywatności danych.