178 Shares 5880 views

Wpływa na pamięć w komputerze

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez początkujących w wyborze swojego pierwszego komputera osobistego lub mobilnego systemu komputerowego – to „co wpływa na pamięć?”. Rzeczywiście, w tym? Jeśli CPU są stosunkowo prosta – im wyższa częstotliwość, tym szybciej operacje arytmetyczne są wykonywane (jest to zbyt odważne uogólnienie, ale nadaje się na przykład), w stosunku do ilości pamięci nie jest tak oczywista.


W rezultacie, kupujący, który nie wie, co ma wpływ na pamięć, często wciela się w systemie lub niewystarczające, chcąc zaoszczędzić kilkadziesiąt dolarów, lub – na drugim biegunie – ogromną rezerwę na przyszłość. Niestety, zanim nadejdzie ten czas, gdy komputer kilkakrotnie zmieniona na nowszy model. Wniosek: każdy początkujący użytkownik musi być dobrze zorientowani w kwestii „co wpływa na pamięć.”

Odpowiedź jest prosta – to determinuje wydajność komputera jako całości. Oto dlaczego. Dane odczytane z zapisu informacji nośnika wchodzi od razu w przetwarzaniu jednostki obliczeniowej i pompowana do pierwszej pamięci. Stamtąd ich „podnosi” CPU wykonuje niezbędne operacje matematyczne i wysyła z powrotem do modułów. Zatem z powyższego, dwa wnioski można wyciągnąć. Po pierwsze, nawet najbardziej zaawansowany system nie może działać bez pamięci. Drugie parametrów ładowania bezpośrednio wpływać na szybkość komputera, ponieważ są one integralną częścią sieci logicznej.

Najbardziej oczywistą cechą – to objętość. W nowoczesnych jednostkach mierzona jest w GB (stosowanych jako kilobajtów i MB). Informacja Unit – bit. Jeden bajt składa się z ośmiu takich jednostek (bity). W związku z tym „kilo” – tysiąc, „mega” – jeden milion itp Ogólną zasadą jest: im więcej, tym lepiej … Ale nie do końca rozumiejąc, co wpływa na pamięć, nie można wykonać go na ślepo. Fakt, że istnieją pewne istotne zastrzeżenia. Na przykład, dla centralnego procesora nieproduktywne sensu połączyć 8GB RAM, ponieważ ich pojemność nie jest jeszcze w pełni zrealizowane. Jest to ważny moment. Aby zilustrować użyć analogii: nic nie stoi zainstalować w silniku samochodowym budżet od F-1 samochód sportowy, ale jasne jest, że prędkość to, że pomaga rozwijać samochód, będzie nieosiągalny, ponieważ wszystkie inne podzespoły mogą być bardzo realne, „kajdany”, że granica potencjał. Zazwyczaj systemy komputerowe, których głównym zadaniem jest praca z aplikacjami biurowymi, surfowanie po Internecie, oglądania filmów, uważa się wystarczająca objętość 2 GB, a idealny (z rezerwą, nie jest zbyt „trafienia na portfel”) – 4 GB. Zupełnie inna sytuacja z potężnym gier PC – stało się normą dla nich do 8 GB pamięci RAM. Teraz nikt nie będzie zaskoczony nawet 16 GB, ponieważ nie ma ograniczeń co do perfekcji.

Aby uzyskać dobre moduły (bary), to zajmie program testowy pamięć. Są one dość dużo, ale jeden z najlepszych – to TestMem, pracujący w systemie DOS (wymagane rozruchowego dysku flash lub dysk). Nie musisz być leniwy i zaraz po modułów testowych zakup błędów. Po zidentyfikowaniu uszkodzony pasek, to można łatwo zmienić.

Ostatnia wskazówka, która, niestety, często jest ignorowane: to ma sens, aby kupić dwie jednostki o mniejszej objętości niż jeden przestronny. To połączenie jest obsługiwane Dual Mode zwiększa przepustowość podsystemu.