416 Shares 7336 views

Wytrwałość – to … Jak rozwijać wytrwałość dziecka?

Wytrwałość – jest możliwość skupić się długo na nic. Małe dzieci trudno jest usiedzieć przez długi czas bez rozpraszania. Ciekawość i aktywność ingerować przedszkolaki skupić się na każdej pojedynczej sesji. Ale żeby później mieć problemy z nauki, konieczne jest, aby nauczyć dziecko dyscypliny od najmłodszych lat. Wytrwałość – jest ważnym warunkiem sukcesu. Jeśli dziecko nie potrafi się skupić i być cierpliwym, to będzie trudne do opanowania materiału. Ciągle rozproszony i przełączenie do innej klasy, nie jest możliwe, aby osiągnąć pozytywne wyniki w szkoleniu.

rozwijać wytrwałości

Rodzice często są przekonani, że wytrwałość – cechą temperamentu dziecka. Ale ta cecha może być również nabyte umiejętności. Naucz dziecko, aby nie być rozproszony dość trudne. To wymaga zmiany stylu życia, codzienności. Ponadto, ta cecha jest produkowany od razu, ale pojawia się starszy. Rozwijać wytrwałości, trzeba cierpliwości, wytrzymałości. Konieczne jest, aby próbować zmienić nastawienie okruchy do wydarzeń, które dzieją się dookoła, ale musi przestrzegać pewnych zasad.

Warunków niezbędnych dla rozwoju wytrwałości

Jak nauczyć dziecko wytrwałości i że musi zrobić? Aby osiągnąć sukces w rozwoju takich przydatnych cech, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ważne punkty.

Zgodność z wiekiem zatrudnienia

Dziecko, które okazało trzech lat, jest mało prawdopodobne, aby przyjść do radości uczenia się języków obcych. Lubi zabawy terenowe, grając z projektantem lub rysunku. Podczas lekcji trzeba usunąć cały nadmiar poza zasięgiem wzroku, wyłączyć telewizor. Nawet dla dorosłych trudno jest skupić się na działaniach, które nie są zainteresowane w ogóle, a to jest jeszcze trudniejsze dla aktywnego malucha.

Zakończenie rozpoczętych spraw

Myśląc o tym, jak zaszczepić dziecko wytrwałości, przede wszystkim trzeba zacząć od siebie. zachowanie dorosłych – przykład na okruchy. Aby nauczyć dziecko, aby ukończyć rozpoczętą działalność, trzeba trzymać się go i rodziców. Nie trzymać się czegoś nowego, bez zakończenia poprzedniej działalności. Jeśli tego sprzątania, to nie powinno być wykonane przez połowę. Jeżeli posiłku, powinien być kompletny. Uświadomić dziecku, że wykonywanie jakichkolwiek zadań powinny być wysokiej jakości. Nie zapomnij, aby chwalić i mniej krytyki.

Spokój i cierpliwość

Nie można winić za to, co dziecko interesuje się czymś innym podczas bieżącej sesji. Małe dzieci nie rozumieją tego. Zaszczepić siłą wytrwałość nie będzie działać. Metody te prowadzą jedynie do faktu, że dziecko otrzyma stres i pogorszyć sytuację jeszcze bardziej. Zrelaksowany postawa rodziców skorzysta i pomaga uporać się z niepokoju.

Brak poważnych ograniczeń

Dzieci, które ukończyły trzech lub czterech lat, bardzo ciekawy. Wszystko, co ich otacza, co powoduje nieodpartą zainteresowanie. Nie jest konieczne, aby ograniczyć dostęp do nowej wiedzy. Z pięciu lat jest to już możliwe, aby wymagać od dziecka, aby być wytrwały, w tym wieku, że może już skupić.

Ćwiczenia i zajęcia

Jak rozwijać wytrwałości w niezwykle aktywnego malucha? Więc Kiddies bardzo pożyteczne lekcje i ćwiczenia do wykonania, które wymagają koncentracji i skupienia.

Zagraj z puzzli, projektanci, mozaiki wymaga wytrwałości. Aby uzyskać dobry wynik dziecko musi być dużo wysiłku. Jest to trudne zadanie, ale efekt zadowoli dla aktywnych dzieci.

Można zrobić z czytania dzieci. Słuchając opowieści, dziecko koncentruje się usłyszeć to historia i bohaterowie. Często można przeczytać. To odpręża i uspokaja. Aby łatwiej było okruchy do reprezentowania znaków, należy wybrać książkę z ilustracjami.

Można grać z dzieckiem w teatrze lalek. Niech dziecko wybierze historię i rolę, którą kocha najbardziej.

Zajęcia na znalezienie różnic – to również dobry sposób, aby nauczyć się skoncentrować. Nie należy oczekiwać, że wszystko będzie w porządku. Początkowo dziecko nie może zrobić bez pomocy rodziców. Ale w miarę upływu czasu ta aktywność i zachęcić go. Ważne jest, że zadanie zostało dopasowane w zależności od wieku dziecka, tak aby nie odejść Hunt trudne zadanie.

Twórcze zajęcia. Nie każde dziecko lubi rysować, ale można skorzystać z alternatywy. Można zaproponować coś rzeźbić, aby aplikacja, mural, można zrobić tkania. Dzieci uwielbiają malować farbami palców. To może być rozłożone na podłodze w dużym arkuszu papieru i pozwolić dziecku pozostawiać ślady na dłoniach i stopach, rysować kolorowe wzory. Będzie to zachęcić niespokojne okruchy długo. Można znaleźć wiele innych ciekawych zajęć, które pomogą nauczyć wytrwałości, a ponadto przyczynia się do rozwoju umiejętności motorycznych palców.

Praca – to jest to, co pomaga rozwijać cierpliwość i chęć osiągnięcia wyników. Jak podnieść dużo myśleć w ten sposób? Czy Twoje dziecko pomóc w pracach domowych i pochwały za każdym razem, a skupić się na wynikach swoich działań.

Bądź przygotowany na to, że nie wszystko będzie zrobione tak, jak chcesz, możesz po taką pomoc trzeba jeszcze ciężko pracować i zbierać połamane kawałki. Główną rzeczą jest nie dać wolę gniewu, tak, że dziecko nie traci chęć do pomocy.
Utrzymać prowadzenie dziecka. Szczerze chwalić za wysiłek, aby pomóc wykonać zadanie prawidłowo.

Kilka porad

Ścisłe codzienne – jest to ważny warunek. Dzieciak musi zrozumieć, że jest to konieczne.

Dzieci potrzebują aktywną grę na zewnątrz, aby być w stanie biegać, skakać i krzyczeć syta. Powinno to być częściej w parkach przyrody.
Oferowania gier dla dzieci, które wymagają koncentracji, lepiej przerwać zadanie na części. Należy zwrócić uwagę na tych klas, dla których dziecko wykazywał wielkie zainteresowanie.

Ważne jest, aby ograniczyć oglądanie programów telewizyjnych i gier komputerowych. Lepiej oferują klasę baby, który przyniesie więcej korzyści.

Konieczne jest, aby nauczyć okruchy z dyscypliną. Nawet małe dziecko może ustanowić swoje zabawki.

Czego nie robić

Jak rozwijać wytrwałości i nie zaszkodzić dziecku? Jest to niemożliwe, aby krytykować i oskarżać dziecka za to, że ze względu na nadmierne działanie jemu coś się nie powiedzie.
Nie należy winić dziecko za to, co jest w procesie pracy jest coś pomieszane. Na przykład coś spadło, połamane, podarte. Lepiej jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że dostał to, co osiągnął.

Nie można zabronić pokazać ciekawość. W ten sposób dzieci uczą się o świecie. I jeśli wynik tej wiedzy zostało rozbite szkło, zadanie matka nie jest dać dziecku należy wyciąć, a nie karcić uszkodzonego elementu.

Oczywiście, dziecko nie zawsze mogą być uzyskane. Rodzice muszą go uspokoić, aby było jasne, że nie wszystko okazuje się za pierwszym razem. Pozwól dziecku odpocząć zanim on bierze tę sprawę ponownie. Pomóc dziecku stać się bardziej pewny siebie, mówiąc, że musi odnieść sukces.

Nie zapomnij: najlepszym przykładem dla dzieci są ich rodzice. Jeśli są cierpliwi, przynieść zaczęło celu spełnienia obietnicy, a dziecko z pewnością się o tym wszystkim.

Zaszczepić w dziecku dużo myślenia – nie jest łatwym zadaniem. Ale cierpliwość i wyrozumiałość rodziców, pokazać wyobraźnię, w stanie odnieść sukces w tej trudnej materii.