549 Shares 5343 views

Napęd USB SanDisk Cruzer Blade: specyfikacje, opinie

Gadżety komputerowe – bardzo ciekawy temat. To dotyka niemal wszystkich branży high-tech. Jednak większość ludzi nie trzeba zagłębiać się w zawiłości postępu technicznego. Muszą jedno: aby to działało dobrze. Czasami przed niedoświadczony użytkownik rodzi pytanie o wyborze jakości USB-drive. Jak wybrać najlepszą opcję z szerokiego zakresu, który jest obecnie dostępny na rynku? Z tego i napisane te rzeczy. I będzie ona uznana karty pamięci flash, która wydaje się idealna, na podstawie wskaźnika „cena-jakość”. To się nazywa SanDisk Cruzer Blade. Jakim sklepie? Spróbuj zrozumieć.

Trochę o nas

Firma SanDisk powstała w Kalifornii (USA) w 1988 roku. Jeśli nie dla tych ludzi, świat nigdy nie wiadomo kart pamięci formatu MMC. W parze z Sony, oni opracowali i Memory Stick Duo. I zwykle standardowe karty pamięci Micro SD – także ich wynalazek. Historia opracowała tak daleko, że nie nadszedł jeszcze na SSD. Teraz producent – największym dostawcą urządzeń pamięci masowej dla różnych marek, zajmuje się produkcją laptopów. USB dyski, karty pamięci, dyski twarde, dyski SSD – to tylko niektóre z produktów tego producenta. Przede wszystkim dyski flash są sprzedawane w Rosji i WNP krajach SanDisk posiada wytwórnię płytową. Nic dziwnego, że SanDisk Cruzer Blade stał się bardzo popularny w naszym regionie.

Problem polega na tym, że Chiny obecnie produkowane dużo podrobionych marki „SanDisk”. Jeśli przypadkowo zakupu chińskiego małżeństwa, radość z zakupu nie będzie w ogóle. Jest to szczególnie prawdziwe standardowe napędy Micro SD. Przy zakupie karty pamięci, dyski flash i innych urządzeń pamięci masowej muszą żądać od sprzedawcy zaświadczenia o zgodności z GOST. Jeśli tak nie jest, to lepiej, aby powstrzymać się od zakupu takiego urządzenia. Jest możliwe, że przed wami gość z Chin. Dokładniej, chińskie piwnice.

Rozmieszczenie

Pozycje firma SanDisk Cruzer Blade jako produkt budżetowego do potrzeb przeciętnego użytkownika. flash drive został pomyślany jako miniaturowego przenośnego urządzenia do przechowywania dokumentów, muzyki i innych treści. W związku z tym, że jest pozbawiony wielu dzisiejszych wodotryski. Ten napęd „dla wszystkich”. Nie każdy potrzebuje fajny wygląd lub wspierać newfangled interfejs. Konieczne jest, że pamięć flash jest prosty w obsłudze. I od tej pozycji Cruzer Blade – doskonałego produktu. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę koszty składowania.

Budżet i napędy flash – jest kontrowersyjny obszar. Do tej pory producenci tych urządzeń nie mają wyraźnych granic między gadżetów połowy poziomu i urządzeń tanich. Niewątpliwie tylko jeden: pozycje budżetu z „SanDisk” nie ma sobie równych pod względem jakości. I ten fakt jest niezaprzeczalny. Trzeba tylko przeczytać opinie właścicieli dowolnym taniego dysku flash tę firmę, a wszystko naraz staje się jasne.

Zawartość opakowania

Opakowanie czysto Spartan. Nie ma żadnych ozdobników. Wystarczy blister z logo i pamięci wewnętrznej. Opakowanie Propozycje w zwykły sposób: z tyłu, istnieją specjalne linki, które trzeba realizować cięcie. Zawarte nie istnieją specjalistyczne programy do szyfrowania danych lub przywrócić je. Tak, i to byłoby dość głupie oczekiwać tego od tego napędu. SanDisk Cruser Blade 16GB (jako 8GB) dotyczy budżetu linii produktów. I po prostu nie może mieć żadnych uzupełnień do zestawu.

Niektóre ekskluzywne modele, jednak może być zasilane z wbudowanego narzędzia do szyfrowania danych. Czasem nawet nie są zapisywane na dysku flash antywirusowego. Jednak urządzenia te są droższe wersja. Ale jeśli kupujący chce „wszystko w jednym”, cena jest mało prawdopodobne, aby go mylić. Dać kilka dolarów więcej za produkt antywirusowy, który jest wart o wiele droższe w sklepach? Dlaczego nie. Często takie działania prowadzone detalistów, zamiast samej firmy. W tym przypadku można liczyć na innych power-upy (takich jak zwiększone okresie gwarancyjnym).

Wygląd i design

Tu już się rozpoczął to „ciekawe”. Natychmiast widać, że konstrukcja napędu USB zostały rozplanowane w szczegółach. Dysk flash USB posiada stylowy czarny i czerwony palety, i ma ciekawą futurystyczny kształt ciała. Co więcej, wszystkie wykonane w taki sposób, że wszystkie te ekscesy projektanta nie przeszkadzają wygodne korzystanie z napędu. Wręcz przeciwnie, zwiększa ergonomię. SanDisk Cruser Blade wygląda dobrze. Jest to zdecydowany plus.

Do napędu fiskalny takim wyglądzie – rzadkość. Większość producentów nie szczególnie lubię robić laskę budżetu. W efekcie uzyskuje się anonimowa i podobne do siebie jak bracia. Merit „SanDisk” jest to, że robią wszystko ich produkty ekskluzywne i rozpoznawalne. To „chip” firm. W związku z tym, ich produkty są tak popularne. To samo „Kingston” beznadziejnie daleko w tyle pod tym względem. Nie jest to zaskakujące, ponieważ „SanDisk” – pionier w dziedzinie przechowywania dowolnego typu.

Cechy napędu

Niektórzy mogą narzekać, że jest kołpak ochronny dla „głowa” kija. Ale to nawet lepiej! To urządzenie ma zdolność do stale utracone. I nie jest to absolutnie konieczne, gdy stosowane ostrożnie jeździć. Obudowa jest wyposażona w otwór typu flash na łańcuchu. Może być używany jako brelok. Więc na pewno nie zostaną utracone. Niewątpliwą zaletą jest brak wszystkich skomplikowanych mechanizmów (jak korpus obrotowy i opuszcza „głową”), ponieważ w czasie, gdy wpadł i stać bezużyteczne. dysk flash USB SanDisk Cruser Blade – próbka styl i minimalizm.

parametry techniczne

Są one bardzo skromne. SanDisk Cruzer Blade 16GB nie mogą oferować użytkownikowi żadnego szybkiego odczytu i zapisu technologii USB 3.0 lub niektóre bardzo zaawansowane systemy szyfrujące. Dysk flash USB posiada standardowy interfejs USB 2.0 i jest pozycjonowany jako niewielki, przenośny gadżet do pracy. Do tego zadania, konsultuje on na sto procent. Dostępne woluminów pamięci masowej w tej serii – 8, 16 i 32 gigabajtów. To ma sens, aby kupić dysk o największej pojemności, za mniej niż 32 GB wystarczy tylko na początku.

USB SanDisk Cruzer Blade – kompaktowy napęd flash USB entry-level. I ma wszystkie typowe cechy tej klasie napędów. Tak, że nie posiadają właściwości techniczne, ale to jest inna wyjątkowa trwałość i niezawodność. Pomimo braku metalowej obudowy. Korzysta z wysokiej jakości materiałów, co czyni go niezwykle „hardy”.

Porównanie z konkurencją

W tym rozdziale, nie ma specjalnej potrzeby. Teraz można zrozumieć dlaczego. Fakt, że wszystkie podobne produktami konkurentów cen nie może być porównywana z SanDisk Cruzer Blade. Producenci oferują w tej samej cenie jest z pewnością najgorsze analogi, które nie mają co najmniej kilka rozsądny projekt lub komponent techniczny. Wszystkie odpowiedniki, zwykle mają mniej pamięci niż naszego bohatera. Ponadto, wiele z nich jest słaby obudowa i przynajmniej cienkie mechanizmy w projekcie. Jaskrawym tego przykładem – koledzy z Kingston. Ich budżet napędza ogólnie bezwartościowy. Fakt, że nawet zdalnie przypomina Cruzer, jest wart o wiele droższe. I nic nie można zrobić. Okazuje się, że napęd USB jest idealny stosunek „cena-jakość”.

potencjalne problemy

Procent uszkodzeń fabrycznych SanDisk jest znikomy. Producent uważnie monitoruje proces produkcyjny każdego urządzenia. Ale czasami są awarie. Nie ma poruszanie się po nim. Na przykład, istnieją przypadki, w których karta flash 8 GB SanDisk Cruzer Blade spalone przez kontakt z gniazdem komputerowym. Jak się później okazało, sprawa została zamknięta styki na „głowę” napędu. Jednak jest to odosobniony przypadek. Właściciel napędy uszkodzoną pamięć flash dyski zostały zwrócone pieniądze partii wadę natychmiast wycofane, a sprawcy ukarani. Firma dąży do zachowania swojego dobrego imienia. Dlatego nie są potrzebne takie incydenty.

Podczas istnienia nakłucia SanDisk był najbardziej znaczący. Wszystkie inne produkty tego producenta pracują tak, jak powinny. I pracuje przez długi czas. Niezawodność tych urządzeń jest niesamowite. Prawdopodobnie jest to osiągnięte kosztem prostoty konstrukcji. Bądź co bądź, produkty tej marki jest uważany za najbardziej niezawodne i bezproblemowe. W przeciwieństwie do produktów takich producentów jak Kingston lub smartbuy. Ostatnio generalnie ma najbardziej negatywną ocenę.

Pozytywne informacje zwrotne od właścicieli

Jest to bardzo ważna część, ponieważ jest prawdziwe referencje od tych, którzy już kupili produkt, pokazać jak gadżet zachowuje się w realnym świecie, jeśli obietnice producenta marzeń. Podobnie, Memory Stick SanDisk Cruzer Blade. Komentarze na temat tego dysku pomoże potencjalnych nabywców, aby dokonać właściwego wrażenie. W przeważającej części każdy jest zadowolony z zakupu. nie zaobserwowano żadnych problemów w działaniu. Oprócz pewnych błędów zapisu. Ale to, oczywiście, były „trzasków” systemu operacyjnego. Windows, znany jako hojny do takich „prezentów”.

Prawie wszyscy użytkownicy zgłaszają użyteczność napędu. Jego rozmiar pozwala wygodnie nosić go ze sobą wszędzie. Efektowne konstrukcja jest również dobre. On identyfikuje kij na tle tego samego gadżetu. Wiele zauważyć, że pomimo obecności USB 2.0, szybkość odczytu i zapisu nie różni się zbytnio od „trójki”. Pojemność do wersji z 32 GB pamięci spowodowany jest także dzika rozkosz niektórych użytkowników. Prawdopodobnie wcześniej one wykorzystywane do prowadzenia 4 gigabajty. Dysk flash USB SanDisk Cruzer Blade 8GB zdecydowanie pasuje do wszystkich.

Negatywne opinie właścicieli

Ale nie ma idealny produkt. Niektórzy właściciele donoszą silne nagrzewanie się napędu podczas nagrywania. Jednak nie jest jasne, to jest tak jak powinno być? Czy jest to wada fabryczna? Firma produkcyjna nie odpowiedział na to pytanie. Poza tym, nie musi być jakiś błąd „SanDisk Cruzer Blade jest zabezpieczona przed zapisem.” Ale tu nie jest winien dysku flash, a system operacyjny komputera. To właśnie dlatego istnieją takie problemy.

Również znany problem był spontaniczny konwersja dysku systemowego pliku w formacie RAW. Po otwartych plików na dysku flash nie było możliwe. Jednakże, używając narzędzia pobrany ze strony producenta, udało się ożywić SanDisk Cruzer Blade. Przywracanie plików jest również udany. Specjaliści firmy są skłonni wierzyć, że to znowu z powodu problemów z komputera, a nie na dysku. Dobrze, że dzieje się dużo.

streszczenie

Więc czy warto kupić dysk USB SanDisk Cruzer Blade 16GB? Zdecydowanie warto. Ten producent charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakość produktów. karty flash ma prostą konstrukcję, która pozwala mu pozostać w pracy przez długi czas. Oryginalna konstrukcja sprawia, że napęd ten jest naprawdę uderzające i niezapomniany. Koszt gadżetu zaskoczy nawet tych, którzy są przyzwyczajeni do zaoszczędzić pieniądze. Karta Flash doskonale nadaje się do wykorzystania jako urządzenie stałej pracy, ponieważ ma miniaturowe rozmiary.