699 Shares 7395 views

„Teofilina”: instrukcje użytkowania, analogi

Jak stosować lek „teofilina”? Instrukcje użytkowania, analogi i cech funduszy zostaną omówione później.

Skład i kształtu

Że zawiera lek „aminofilina”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że aktywny element tego narzędzia jest taka sama nazwa substancji – aminofilina.

Lek jest sprzedawany jako roztwór do podawania dożylnego, a także w postaci tabletek, lotiony lub maści.

cechy farmakologiczne

Jakie jest lekarstwo jako „teofiliny”? Instrukcje użytkowania (ampułek tego leku można kupić w każdej aptece) informuje, że rozszerzające naczynia, przeciwskurczowe, moczopędne i rozszerzające oskrzela lek.

Składnik aktywny leku jest sól teofilinoetylenodiaminy. Ma on działanie rozszerzania oskrzeli i oskrzela, ze względu na jej bezpośredni wpływ na gładkich rozluźniającego włókien naczyniowych mięśni płuc i dróg oddechowych. Ten efekt jest spowodowany przez selektywne hamowanie aktywności fosfodiesterazy, co prowadzi do wzrostu wewnątrzkomórkowego cAMP.

Własności leku

Niezwykłe narzędzie „teofilina”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że jest w stanie zmniejszyć nadreaktywność dróg oddechowych. Mechanizm tego działania nie jest jeszcze znana, ale eksperci twierdzą, że korzystanie z badanym lekiem powoduje wzrost liczby i aktywności supresorów T w krwi.

Zwiększenie klirens śluzowo-rzęskowy, zwiększenie skurcz przepony, jak również stymulowanie pracy mięśnie międzyżebrowe oddechowych, narzędzie uaktywnia ośrodek oddechowy, przyczyniając się do poprawy jej wrażliwość i poprawia wyrostka wentylacji, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia różnorodności i nasilenia epizodów bezdechu.

Jako inny efekt leku „aminofilina”? Instrukcja obsługi (maści i roztworu ma taki sam wpływ na organizm) donosi, że pod uwagę oznacza kontrole układu oddechowego, a tym samym poprawę procesu saturacji krwi O2 i zmniejsza stężenie dwutlenku węgla. Ponadto, aktywny lek jest zdolny do pobudzania wentylację hipokaliemii.

Należy również zauważyć, że „Teofilina” instrukcje użytkowania, które jest opisane poniżej, aktywuje serce zwiększa częstotliwość i siłę pulsu, zwiększa się zapotrzebowanie na mięsień sercowy w O2 i znacznie zwiększa serca przepływ krwi.

Stosując ten preparat pomaga zmniejszyć napięcie naczyniowe mózgu, nerek i skóry. Specjaliści, że badany czynnik jest moczopędne i obwodowe działanie venorasshiryayuschim spada naczyniowy opór płucny, obniża ciśnienie krwi w krążeniu płucnym i pobudza przepływ krwi przez nerki. Ponadto, preparat ten zwiększa żółciowego i hamuje adhezję płytek krwi i uwalnianie mediatorów reakcji nadwrażliwości stabilizacji ściany komórek tucznych, reguluje mikrokrążenia, co zmniejsza ryzyko tworzenia się skrzepów i poprawia stabilność erytrocytów.

Przy dużych dawkach, uważa lek wykazuje właściwości epileptogenne.

kinetyka

Co kinetyczna parametry charakterystyczne „teofilina” oznacza? Instrukcje użycia (wyszczuplającym preparatu jest często używany) przewiduje, że po wprowadzeniu do organizmu ludzkiego czynnik aktywny leku jest metabolizowana z późniejszym uwalnianiem niezwiązanego teofilina, co z kolei wiąże się z białkami osocza niż 40%.

Uważa się za zdolne do penetracji przez barierę łożyskową, jak również z wyjściem z mleka matki.

Transformacja teofilina przebiega w wątrobie przez enzym cytochromu P450.

Wstępna postać leku jest wyświetlany w ilości 10% w moczu. Czas półtrwania tego narzędzia u osób niepalących, a także u pacjentów z astmą oskrzelową, wynosi 12 godzin, u dzieci – 1-5 godzin u noworodka – maksymalnie 2 dni, a u palaczy – 4 godzin.

Kiedy podawać?

Wskazania do stosowania leku zależy od kształtu jego uwolnienia.

pozajelitowego zaleca się:

 • zaburzenia niedokrwienne krążenia mózgowego;
 • astmatyczny stan ;
 • niewydolności lewej komory, które było skomplikowane przez niewydolności oddechowej oraz skurcz oskrzeli;
 • noworodków senny;
 • przewlekła i ostra niewydolność serca;
 • obrzęki pochodzenia nerkowego.

W niektórych przypadkach, stosując doustne „teofilina” (tabletki)? Instrukcje raportów użytku, że urządzenie działa dobrze w sercu płuc, zwężenie oskrzeli, obturacyjnego zespołu o różnej etiologii (np, rozedma, astma, COPD, obturacyjne zapalenie oskrzeli), bezdechu sennego, zwiększenie ciśnienia w obiegu płucne, niewydolność serca, przewlekłą lub ostrą Typ ,

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować leku „teofilina”? Instrukcje dotyczące korzystania z raportów, które jest przeciwwskazany:

 • ciężką hiper- lub niedociśnienie tętnicze, tachyarytmii, wrzody przewodu pokarmowego, w tym zaostrzenia;
 • giperatsidnom żołądka, ciężkie zaburzenia czynności nerek lub wątroby, udar krwotoczny, epilepsji, krwotoku w siatkówce;
 • Jednoczesne użycie efedryny u dzieci w wieku poniżej 3 lat, zwiększona wrażliwość na aminofilina i teofiliny.

Lek „teofilina”: instrukcje użytkowania

Cellulit (pacjent zwrotne zostaną omówione poniżej) jest środkiem pomaga dość dobre, ale nie jest to głównym celem badanego leku.

W jaki sposób należy go używać? Dawkowanie leku osobnika. Zabieg opracowany przez doświadczonego lekarza, w zależności od obrazu klinicznego, wieku pacjenta, a obecność dowodów uzależnienia od nikotyny.

Preparat w postaci roztworu mogą być podawane domięśniowo lub dożylnie, a także w postaci maści – stosowane do suchej nerazdrazhennuyu skóry.

Jak stosuje się do odchudzania?

Czy to możliwe, aby stosować leku odchudzania „teofilina”? Instrukcje użytkowania (cellulitu jest narzędziem często stosowane w postaci maści) zawiera w tym zakresie żadnych informacji. Eksperci twierdzą jednak, że substancja czynna tego leku rzeczywiście przyczynia się do zmniejszenia masy ciała, ale również częściowo pozbyć się „skórki pomarańczowej”. Jak to się dzieje? Fakt, że aminofilina może poprawić krążenie krwi w tkankach, a także poprawić swoją funkcję drenażową. Taka substancja występuje w wielu kremów na cellulit (na przykład „Turboslim», Draine Minceur, Réflexe Minceur, Fito-Complexe, Shape-up , itd.).

Schemat stosowania maści z aminofili zależy na pełnym składzie i producenta.

skutki uboczne

Co z natury reakcja może wynikać z zastosowania środków? Zgodnie z instrukcjami, może powodować:

 • zaburzenia snu, lęk, zawroty głowy, drgawki i drżenie;
 • refluks żołądkowo-przełykowy, wymioty, biegunka, nudności, zgaga, jadłowstręt i nasilenie choroby wrzodowej;
 • arytmie serca, ból serca, nasilenie dusznicy bolesnej, obniżenia ciśnienia, fałszywej dusznicy bolesnej i częstoskurcz;
 • krwiomocz, białkomocz;
 • swędzenie, gorączka i wysypka;
 • hipoglikemia;
 • zaczerwienienie, ból i stwardnienie w miejscu wstrzyknięcia;
 • przyspieszony oddech, albuminuria, ból w klatce piersiowej, krwiomocz, uderzenia gorąca, hipoglikemia, pocenie się i zwiększone codziennie mocz.

Interakcje i przedawkowanie

Do tej pory odnotowano przypadki pomocy wiadomości danych przedawkowania. Jeśli wystąpi ten stan, należy przerwać przyjmowanie leku i rozpocząć leczenie objawowe.

W równoległym biorąc leku z sympatykomimetyków wzajemnego aktywację ich działania farmakologicznego. Co do beta-blokerów i zasobów litu, odpowiednie działania są wzajemnie osłabiony.

Efekt terapeutyczny „Aminofilina” znacznie zmniejszone, gdy jest on stosowany jednocześnie z „pentobarbitalu”, „”, „Ryfamycyny izoniazyd”, „Karbamazepina”, „sulfinpyrazonu”, „fenytoina” (w tym palaczy).

Działanie uważany za lek może być zwiększona w przypadku jednoczesnego podawania z chinolonów „linkomycyna” makrolidy „cymetydyna”, „Allopurynol” izoprenalina, beta-blokery, fluwoksamina, doustne środki antykoncepcyjne, „disulfiram”, „Viloksazinom”, jak również w trakcie szczepienia przeciwko grypie ,

Chelatujące i środki przeciwbiegunkowe zmniejszenie adsorpcji „aminofilina.”

Analogi i opinii konsumentów

Czy istnieją analogi „teofiliny” lek? Eksperci odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Oglądane leki mogą zastąpić „aminofilina-esque”, „Eufillin-Darnitsa”, tabletki i zastrzyki „aminofilina”.

Co ludzie mówią o wspomniane środki konsumentów? Recenzje tego preparatu jest dość dużo. Większość pacjentów wykazało, że wstrzyknięcie „Aminofilina” jest sprawdzonym narzędziem. Jego skuteczność i nie powodują żadnych wątpliwości, w tym ataki astmy.

Jeśli chodzi o komentarze na temat „teofiliny” śmietany, są kontrowersyjne. Niektórzy konsumenci twierdzą, że środek ten jest nieskuteczny. Istnieją jednak niektórzy pacjenci, którzy dzielą się imponujące rezultaty po zastosowaniu maści cellulitu.