779 Shares 6542 views

Łój: wykorzystanie i zastosowanie

Łój – lumpy biały tłuszcz, który nie posiada wyraźny zapach. Obejmuje ona narządów wewnętrznych zwierząt. Jeżeli zwykła tłuszcz jest w postaci stałej masy, wnętrze kruszy. Ma bardzo ważne właściwości lecznicze, które są stosowane w leczeniu różnych chorób. Należy zauważyć, że prosty tłuszcz że ludzie jedzą słony lub wędzone, nie posiada takich właściwości.


Przydatne właściwości

Łój kompozycja zawiera kwas arachidonowy, który jest integralną częścią enzymów mięśnia sercowego i błon komórkowych. Za pomocą tego kwasu powstawaniu pewnych hormonów i metabolizmu cholesterolu. Łój jest przed innymi rodzajami tłuszczu pod względem aktywności biologicznej. Po podgrzaniu, większość tłuszczów zwierzęcych traci wszystkie użyteczne właściwości wewnętrzne i utrzymuje je w stanie nienaruszonym. Można go łatwo mieszać z wosku, alkoholu, gliceryny i żywice, co umożliwia, aby maści.

Wytwarzanie i przechowywanie

smalec wewnętrzny stosuje się do wytwarzania różnych związków posiadających działanie lecznicze. W przypadku zastosowań zewnętrznych, te kompozycje nie mają działanie drażniące skórę i łatwo zmyć zwykłą wodę z mydłem.

Aby przygotować słoninę, nadaje się do leczenia lub żywności, można użyć następujących metod:

  • Drobno posiekane łój lub mielone, a następnie umieścić w rondlu i umieścić na talerzu. Ogień musi być wolna. Kiedy tłuszcz staje się przezroczysta, konieczne jest, aby spuścić przez durszlak, a następnie schłodzić i umieścić w lodówce, gdzie będzie przechowywany.
  • Bacon posiekać i umieścić w metalowej misce, a następnie vytaplivat w piecu aż do stanu gotowości.

Jeżeli tłuszcz jest gotowane prawidłowo, w stanie ciekłym jest przejrzysty, nie wytrącają się i bursztyn. Raz zamarza, powinien być biały.

Do przechowywania, pożądane jest, aby wybrać miejsce, zimno i ciemno. Jeśli temperatura jest wystarczająco wysoka, a pokój jest lekki, produkt nabiera ostrym nieprzyjemnym zapachem, a jej smak staje się gorzki. W konsekwencji nie można używać ze względu na drażniące. W oleju lodówce można przechowywać i pół roku. Przez cały ten czas użyteczne właściwości nie są nigdzie.

korzyści łój

Olej, który wywodzi się z takich tłuszczów – jest bardzo bogatym źródłem energii. Posiada wiele witamin – A, D, E, K. cholesterolu w nim bardzo mało. Ale wiele fosfor, magnez, potas, cynk i inne elementy, które są niezbędne dla ludzkiego życia.

Kiedy właściwie wykorzystywane do celów żywienia łój pomaga utrzymać w dobrym stanie dla ważnych funkcji życiowych. ludzka skóra jest zdrowa i piękna.

Co do leczenia tłuszcz?

1. Leczenie chorych stawów.

  • Muszą być smarowane produktu na noc, a na górze, by zakończyć papier na opakowaniach oraz ciepłe szmatki.
  • Jeśli złe stawów poruszać tłuszcz miesza się z soli, a mieszaninę stosuje się, owijając ciepło tkaniny.

2. chorób skóry.

  • Dla tych z płaczącej egzemy, jest wykonana z mieszaniny tłuszczów, białka jaja, sok z glistnika i psiankowatych. Jest w wieku od trzech dni, a następnie wcierać w chorobowo obszary skóry.
  • W przypadku maści spalania wytwarza się z tłuszczu, który był smażony cebula, pięć tabletek aspiryny. Stosuje się go do strefy spalone kilka razy. Tłuszcz pomaga uniknąć wygląd blizn i aspiryna zapobiega zakażeniu.

3. Suet kaszel.

  • Do użytku na zewnątrz smalcu zmieszanego z alkoholem. Ta mieszanka jest wcierać w klatce piersiowej pacjenta.
  • Do użytku wewnętrznego łyżka słoniny rozpuścić w szklance gorącego mleka. Jeśli smak jest nieprzyjemne, a następnie można dodać mieszankę miodu, przegotowaną.

Ograniczenia dotyczące stosowania

Łój nie jest zalecany do stosowania w leczeniu lub żywności do tych ludzi, którzy cierpią z powodu otyłości, zaburzeń metabolicznych, chorób wątroby i trzustki, a także dwunastnicy. Zdrowe ciało ludzkie normalnie reaguje na ten produkt i jest łatwa do przyswojenia.

Tak więc, możemy wyciągnąć następujący wniosek: tłuszcz wieprzowy, który jest wykonany z łoju, – jest to bardzo przydatny produkt. Tylko trzeba przestrzegać wszystkich warunków przygotowania i prawo do korzystania z niego.