348 Shares 7275 views

Antynocyceptywnie ludzki system, aby zmniejszyć ból

Antynocyceptywne systemu ludzkiego ciała jest wyraźnie ograniczony nerw struktury znajdują się we wszystkich obszarach i na wszystkich częściach centralnego systemu nerwowego. Ich połączenie jest pewnego rodzaju hierarchii aktywnych ramion neurochemicznymi, posiadające zdolność do zawieszenia funkcjonalności bolesnych struktur w systemie nocyceptywnym.

Działanie systemu antynocyceptywnie

Gdy system jest stosowany antipain zwykle opiotergicheskaya regulacji obwodu. To oddziaływanie ligandów receptorów opioidowych i-opioidów. Mediatory układu antynocyceptywnie może tłumić uczucie dyskomfortu nieznośny na różnych poziomach. Dzięki pracy mechanizmu bólu i dyskomfortu nie stała się dominującym uczuciem w życiu człowieka. Nawet wtedy, gdy ból przychodzi, działające elementy systemu antynocyceptywnie są zawarte w pracy, że można czuć się w chwilach bólu odwrotu, pauza. To jest główną funkcją tego mechanizmu ochronnego w organizmie każdego człowieka.

Znaczenie narkotycznych leków przeciwbólowych dzisiaj

Zainteresowanie środkami odurzającymi, nawiasem mówiąc, również urodziła systemu przeciwbólowe. Fizjologii ludzkiego ciała jasno przedstawić cel leków w medycynie: są one wykorzystywane jako silny lek znieczulający, który może pomóc przezwyciężyć ból systemu antynocyceptywne lub wykonać jego substytut.

Do tej pory, narkotyki – to jedyny sposób skuteczny objawowe leczenie pacjentów chorych na raka. Jest całkiem możliwe, aby uzasadnić stosowanie leku, biorąc pod uwagę ich działanie przeciwbólowe. Jednak wszystkie znane Główną wadą tych leków mogą zwrócić odpowiedniego, stabilnego psychicznie osobę w sposób zależny od istoty nieziemskie przeżywa udrękę i prawdopodobnie zakończył karierę przedwcześnie.

Różnice między nocyceptywny i systemów antynocyceptywnych

System antynocyceptywnie jest wyznacznikiem bólu, który gwarantuje w stu procentach odczuwanie bólu. Biorąc pod uwagę ten termin, różnica pomiędzy tym pojęciem a termin „system sensoryczny” można zdefiniować łatwo. Od otrzymanych podstawowych „urządzenie”, t. E. Tak więc określenie analizator może być wywołana tylko oddzielny fragment układu czujnika, nocyceptywny system antynocyceptywne łącznie nie stanowią jedynie wyznacznik i somatyczne siebie raczej skomplikowany układ.

Aby zrozumieć, co to znaczy, że jest konieczne, aby dać przykład. Praktyka zna rzadkie przypadki braku odczuwania bólu u ludzi, jest wrodzona. Tymczasem główny nocyceptywny sposób działają normalnie, tj. E. Zapobieganie działa mechanizm aktywności bólu.

Jak tam jest ból i bolesny szok?

Przez lata 70-tych ubiegłego wieku, naukowcy w końcu tworzą opinię o tej części ośrodkowego układu nerwowego, jak mózg systemu przeciwbólowe. W tym czasie naukowcy byli w stanie ustalić jego potencjalne ograniczenia bólu wzbudzenia, przepięciem struktur zapobiegania nocyceptywnym dziale. Zwiększenie podrażnienie nocyceptywny aktywny system hamowania wywołuje ten proces antipain elementy.

Reklamacje bólu może wystąpić tylko wtedy, gdy w ekstremalnych wpływu na układ przeciwbólowe ciała nie może być stłumiony ze względu na wpływ czynników zewnętrznych. Zaburzenie czynności hamowania jest obarczona przewzbudzenia nocyceptywnym systemu i powoduje nieprzewidziane nieoczekiwane bólu psychogennego natury w całkowicie normalnych organów chorych nie.

Przeciwbólowe system konstrukcji nadwozia

Biorąc pod uwagę koncepcję antynocycepcję (system przeciwbólowy), należy zwrócić uwagę na jego poszczególnych elementów. Wśród nich przede wszystkim warto zauważyć, elementy grzbietowej śródmózgowia i rdzenia (szarej, jądro z siatkowego i jądrze szwu galaretowatej komponentu rdzenia kręgowego).

Dzięki nim istnieje podstawowy ból blokowanie. Osoba przestaje odczuwać ból, gdy patrząc w górę strumienia nocyceptywny wzbudzenia podlegającą zaskarżeniu do hamowania. Funkcja ta należy do kontroli bólu malejącym. Główne substancje aktywne w hamowaniu aktu opioidów i pewnych hormonów, takich jak serotonina. Prawidłowe zadzwonić do nich modulatorów ponieważ zmieniają one pierwotne położenie Finite neurony, a nie przekazując ich kierunku nie ekscytujący efekt.

Neuroprzekaźniki i receptory bólu systemu antitsitseptivnoy

Główne i określając z neuronów systemy przeciwbólowe są te zlokalizowane w szarej śródmózgowia. Istotną rolę tutaj i aksony, które rosną w kierunku podwzgórza i innych mechanizmów lewej półkuli mózgu. uczestniczą one również w przeciwnym kierunku do rdzenia kręgowego. Mediatorami tych neuronów jest uważany peptapeptydy, do których należą enkefaliny podgatunki. Takie mediatorów w formie aminokwasów należy uzyskać metioninę i leucynę.

Enkefaliny są w stanie w stosunkowo krótkim czasie, aby zainicjować wszystkich receptorów opioidowych. Kiedy opiatergicheskih synaps, receptory te są zlokalizowane głównie na błonie, które wykonują zadania postsynaptycznej „poduszki”. Nie uczestniczyć w synapsach stają się bolesne, podczas gdy membrana musi być przydzielone mediatorów prowadzi niewygodną wzbudzenie z danego neuronu do drugiego.

Endogenny układ antynocyceptywny ma charakterystyczny receptorów opioidowych, które są coraz bardziej metabotropowego. Są one często związane z bioregulatora powodując hamowanie cyklazy adenylilowej za pośrednictwem wewnątrzkomórkowego uznania. Konsekwencją wszystko powyższe jest zaburzenie w systemie synteza antipain. Oprócz zmniejszenia patologicznego wapnia w ciele człowieka obejmuje główne mediatory bólu, t. E. korpus zaczyna produkować je same. Najczęstszymi mediatorów bólu są:

 • substancja P;
 • cholecystokininy;
 • somatostatyny;
 • kwas glutaminowy.

Podwzgórze i lewej półkuli mózgu – aktywatory działania

Przez strukturę systemu obejmują antipain przeciwbólowe podwzgórza struktury i korę somatosensoryczny lewej półkuli mózgowej. Ogrom ich hamujący wpływ na nocyceptywnym mechanizmów osoba uzyskuje się poprzez:

 • hamowanie dalszych efektów na neurony w rdzeniu kręgowym;
 • wzrost skuteczności hamowania na neuronach wzgórza;
 • aktywowane wpływ na wyżej wymienionym systemie kontroli top-down hamulców.

Odłączenie od bólu w organizmie

Nocyceptywnych i antynocyceptywnych systemy ciała są w ścisłej koordynacji. Ten ostatni powoduje składników endogennych opioidów, który w rzeczywistości jest lek wewnątrz.

Należą endorfiny, dynorfiny, i tak dalej. D. Charakterystyczną cechą składu chemicznego strome sekwencje peptydowe, jak małe cząsteczki białka, które składają się z aminokwasów.

Rola nie-opioidowych i peptydów opioidowych

W korzystnej liczby neuronów, która zawiera specyficzne receptory znajdujące się układ antynocyceptywny takich substancji. Na przykład, w kontakcie z receptorami opioidowymi często pojawia się w kolejnej operacji hamowania poszczególnych neuronów. W tym przypadku, układ nocyceptywny ból staje hamował i ból prawie nie reaguje. Przedmiotem małych neuronów układu przeciwbólowym jest niedrożność przesyłania i dystrybucji zakończeń łańcuchów wzbudzenia bólu następnych.

Proces regulacyjny z pojawieniem się bólu polega nie tylko peptydy opioidowe. Nieopioidowe peptydy (na przykład, neurotensyny) również wpływają na ostateczny bolevospriyatie człowieka. Wynikające z różnych źródeł, ból może hamować noradrenaliny, dopaminy, serotoniny i innych katecholamin.

Jak działa mechanizm tłumienia bólu?

Antynocyceptywnie funkcją systemu ciała może być kilka sposobów:

 1. Mechanizm pilnych działań. Jest to reakcja bolesnego bodźca powoduje wzbudzenie synaps w układzie malejącym kontroli hamowania. W tylnym rogu rdzenia kręgowego, w tym momencie można zaobserwować ograniczenie aferentnych stymulacji nocyceptywnej. W głównej części analgezji tego mechanizmu. Gdy tłumienie bólu jednocześnie obsługiwać dwa bolesnego bodźca.
 2. Mechanizm działania krótki. Zacznij podwzgórze, obejmujący układ sterowania hamulca typu malejąco grzbietowej śródmózgowia i rdzenia. W celu uaktywnienia mechanizmu ograniczania wzbudzenia bólu na poziomie rdzenia kręgowego i mózgu, czasami konieczne czynniki stresogenne.
 3. Mechanizm długim działaniu. Główne ośrodki znajdują się w podwzgórzu, aktywowane są w ciągłym bólu. Prąd wstępujący bolesne wzbudzenia jest przesyłany do wszystkich części kontroli spadkowej. Przez system nocyceptywnym łączy emocjonalne zabarwienie bólu. Takie oszacowanie w większości przypadków nie jest obiektywne.
 4. Tonik mechanizm. Ze względu na jego stałej aktywności systemu antynocyceptywnie obsługiwane centrom obszary orbitalne i czołowych kory mózgowej. Są one zlokalizowane w płacie czołowym, za oczami. Aktywność nocyceptywny struktura zapewnić stałą siłę hamowania. Nawiasem mówiąc, ten proces może być widoczne, a całkowity brak bólu.

Co to jest ból?

Antsinotsitseptivnaya system organizmu, aby kontrolować strukturę kory mózgowej, pomaga przygotować się do efektu pre-patologicznej, a następnie podjąć bodziec bólu ze spadkiem nieprzyjemnych doznań, niewygodne.

Z całości powyższych rozważań można wyciągnąć prosty wniosek, że intensywność i charakter bólu ustaloną cechy funkcjonowania obu systemów: nocyceptywnych i antynocyceptywnych. Pierwszy – ból, drugi – antipain. Specyfika ich interakcji określa naturę bólu doświadczanego przez człowieka. Ból może być różne, w następujący sposób:

 • Przeczulica bólowa – stan, zwiększona wrażliwość na ból, w następstwie czego mogą być intensywnie mieszając nocyceptywny system lub antynocyceptywne tani system wzbudzania.
 • Hipoalgezja – stan po obniżonej wrażliwości na ból wynikający z przeciwnego efektu: ból układ antynocyceptywny zwiększona i zmniejszona nocyceptywny pobudzania systemu.

Oba warunki mogą mieć pozytywny wpływ na organizm, a oni w dużej mierze zależy od progu bólu. Wartość ta nie-statycznego elementu ruchomego zmienia się w zależności od funkcji, bólu i system przeciwbólowe. I antynocyceptywne, tworząc kompleks nocyceptywnym pojedyncza konstrukcja, jest tylko jego elementów.

Co grozi zranić człowieka?

Raczej skomplikowany układ sensoryczne bolevospriyatiya niezbędne dla osoby do utrzymywania ciała i jego części na integralność. Ponadto systemy te działają zaburzenia bólowe i (antipain) nie wpływa na żywotność ludzkiego negatywnie. W ostrych lub przewlekłych krótkich wrażeń bólowych następujące operacje:

 1. zaburzenia snu.
 2. Brak popędu płciowego.
 3. Drażliwość, nieuwaga.
 4. Spadek aktywności ruchowej.
 5. Depresja, przygnębiony stan psycho-emocjonalne.

Reklamacje bólu – śmierć

Intensywny ból może spowolnić oddech, czasem nawet zatrzymać go całkowicie, natomiast słaby ból tło może wpłynąć na jego przyspieszenie. W ciężkim bólem zwiększa częstość akcji serca, wzrost ciśnienia krwi, które zagrażają rozwoju obwodowych skurcz naczyń.

Po pierwsze, skóra staje się blada, ale krótkoterminowe ból rozszerzone naczynia krwionośne powodować zaczerwienienie go. Zmniejszone wydzielanie śliny, soku żołądkowym i wytwarzania trzustki, jelit zatrzymuje perystaltykę, co często prowadzi do bezmoczem. Rozwój bolesnego szoku kiedy silny ból jest obarczona śmiertelnymi konsekwencjami.