817 Shares 8624 views

Ból w dole pachowym

Zdarza się, że okresowy ból w dole pachowym występuje na tle menopauzy, kiedy ciało kobiety przechodzi dość istotnych zmian hormonalnych. Ale ból w dole pachowym jako menopauzy spada ze względu na zmiany hormonalne i dramatycznie lub zniknąć w ogóle u kobiet po menopauzie. Jeśli ból nie ustępuje, kobieta jest przepisane leki hormonalne do terapii substytucyjnej.

Jeśli młode kobiety w wieku rozrodczym jest ból w dole pachowym, to zarzuca naruszenie drenaż limfatyczny. Zazwyczaj następuje to przed rozpoczęciem miesiączki (cyklicznego mastalgia) i mogą być wraz z guzowatości gruczołów i powiększeniem węzłów chłonnych. Zazwyczaj te tereny dość miękkie i bezbolesny. Ponadto, są one rzadkie i łatwo wypadają. Ten rodzaj naruszenia stwierdzono w dwóch trzecich młodych kobiet i nie jest obarczona jakiegokolwiek poważnego zagrożenia.

Ale czasami ból w dole pachowym może być dowód poważnego problemu ze swoim zdrowiem. Pod pachami można podawać bólu wynikającego z gruczołów sutkowych uszczelnienia. Zatem węzły chłonne pozostają bez zmian (bez powiększenia i przesunięcie), nie ma nieprzyjemny zapach potu i żadne smugi ciemnych plam na ubraniu. Uszczelki mogą być objawem zapalenia sutka, zapalenie sutka, a oznaką choroby raka piersi. Po wykryciu takich uszczelek w ich ból nie powinien zwlekać i pilnie udać się do lekarza.

Ból w dole pachowym może być wynikiem choroby gidradenity ( „suche wymiona” popularnie nazywa). Choroba ta występuje, gdy liczne gruczoły potowe pod pachami, ułożone w sposób szczególny przez kanały dostaje gronkowca, Strep lub inne infekcje. To prowokuje pojawienie się czerwonych węzłów ropiejących i obrzęk w formie stożka. Z tych węzłów stać wybitny kremowa wydzielina ropna. Ból w dole pachowym staje się nie do zniesienia, a tylko jedno – chirurgia. Ale nawet po zabiegu usunięcia hidradenitis wadzono wsparcie ból pod lewą pachą lub w ramach prawa może być zaniepokojony pacjenta. Wzmocnić swoją kanalizacji zainstalowane po plastyką. Lekarze jednak przepisane leki przeciwbólowe po zabiegu leków do łagodzenia stanu pacjenta, ale ból nadal występuje wystarczająco długo. A nawet ze zmniejszeniem bólu po zniesieniu leku opium przez długi czas, pacjent może odczuwać dyskomfort w postaci drętwienia i swędzenie pod pachami.

Ból pod prawą pachą lub w lewo, może sygnalizować choroby onkologiczne lub szkody w tej dziedzinie. Tak szybko, jak zaczął przeszkadzać tępy ból, bóle, pocenie się, nastąpił ostry zapach potu, węzły chłonne przesunięte lub zwiększona, stajesz się drażliwy, – natychmiast udać się do lekarza.

Ból w lewej pachy może wystąpić ze względu na dystonię naczyń typu serca. tunika serca, bóle, daje zakłóceń, mocno w walenie w klatce piersiowej. Ból ten znajduje się w lewej części ciała człowieka – w ramię, pod pachami, górny kwadrant ramię, ramię. Obecność tych objawów powinno być powodem do wizyty do kardiologa.

Jeśli masz ból w dole pachowym, można skonsultować się traumatolog, neurolog, chirurg, onkologa. Lekarz przypisze inspekcji oraz, w zależności od wyników zarówno bezpośrednich do specjalisty, czy rozpocząć kurs leczenia rozpoznanej choroby.

Nie samoleczenia, nie walcz sama z chorobą. Gdy ból w dole pachowym odnoszą się wyłącznie do wykwalifikowanych specjalistów!