435 Shares 7615 views

Tymianek – co to jest? Tymianek: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania. tymianek Kaszel

Tymianek – przedstawiciel yasnotkovyh, jest to jeden z największych w swojej rodzinie. Jest to nie tylko nazwa rośliny. Alternatywy – tymianek, verest, chebarka, zhadobnik, Bogorodsk trawa. Tymianek właściwości lecznicze są aromatyczne i smakowe, używane w kosmetyce.

Boska moc powierzone mu przez starożytnych Rzymian, Słowian i Greków. Roślina jest wymieniona w pismach filozofa Awicenny, na przykład, w pracy „Kanon medycyny”. Warriors of Rome używane tymianek dać energię i wigor. Słowianie używali go do pogańskich rytuałów, oraz do leczenia chorób. Fumigacji domów, wierząc, że dym chroni przed uszkodzeniem i wypędza złe duchy.

Nazwa „Bogorodskaya trawa” tymianek dał Słowian. Podczas nadchodzącego święto Wniebowzięcia NMP, nasi przodkowie ubrany ikona Matki Bożej bukietem tymianku.

wygląd

Tymianek – karłowate krzew sięga 35 cm wysokości. Roślina ma krzyżem drzewiastych lub rosnąco wynika ze stojącymi oddziałów zielnych i strzela nieruchome. Mamy tymianku system korzeniowy z kranu. Wyprostowane lub lekko zakrzywiona włosy pokrywają całą łodygę. Wielkość i kształt liści jest inna. Na końcach gałęzi rosną kwiaty, które są zebrane w główkowaty lub wydłużone kwiatostany. Corolla może być fioletowy, różowy lub biały. Owoce z tymianku – pole lub nakrętka – dojrzewają od sierpnia do września. Kwitnący pachnące rośliny trwa od czerwca do sierpnia.

rozpiętość

Przedstawiciele tymianek wielu rodzajach i są rozłożone na prawie całe terytorium Eurazji, Afryki Północnej i Grenlandii. W Rosji rosną ponad 170 gatunków. Miejsca, gdzie roślina występuje najczęściej – Ural, Syberia, Kazachstan, Krym.

Tymianek – jest to jeden z najbardziej wybrednych roślin. Niektóre z jej przedstawicieli mieszka na pustyni, a inne – na leśnej polanie, podczas gdy inni wolą BOR piaski i górskie łąki.

skład uzdrowienie

Co spowodowało powszechne korzystanie z takich roślin, takich jak tymianek? Właściwości lecznicze i przeciwwskazania do zastosowania zależy od jego składu chemicznego. Że zawiera olejek eteryczny (0,6%), którego głównymi składnikami są tymol i karwakrol. Również obecny garbniki, witaminy, składniki mineralne, żywice, gumy i gorycz. Tymianek składa ursolowy i kwas oleanolowy. Pierwsza substancja ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a drugi ma działanie przeciwnowotworowe.

Tymianek. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania

Od czasów starożytnych, tymianek był używany w leczeniu wielu chorób. Ze względu na obecność tymol w skład instalacji jest stosowany jako antihelminthic i dezynfekcyjnym. Tymianek może poprawić system trawienny, a pomoc z ukąszeniami owadów płyny, w których istnieje tymianek.

Uszkodzenia roślin niesie ze sobą nadmiernego użycia. Niekontrolowane stosowanie może powodować nadczynność tarczycy. Roślina z powodu tymol przeciwwskazane u pacjentów z chorobami nerek cierpiących, chorób wrzodowych, jest on stosowany z ostrożnością u kobiet w ciąży. Nie zaleca się stosowania w przewlekłej tymianku zaparcia, migotanie przedsionków, mięśnia sercowego, mózgu i miażdżycy.

zbioru roślin

Głównie stosowane w leczeniu gałęzi liściastych. Są one zbierane, gdy tymianek zaczyna kwitnąć. Pozostawienie korzeni w ziemi, trawa jest cięty i wysuszono w cieniu. Surowce muszą być często miesza. Następnie suchą trawę threshed i przesiewa. Surowe dwa lata przechowywana w suchym wentylowane.

Zastosowanie medycyny ludowej, wywary i napary

Proszek i wywary z tymianku z powodzeniem wykorzystywane w atakach rwy kulszowej. Fundusze mogą zmniejszyć stan zapalny nerwu kulszowego. Bulion miód tymiankowy przyczynia odkrztuszanie i łagodzi ból. Płukanie jamy ustnej środek zapachowy eliminuje nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej i ratuje ból gardła. Kąpiel tymianek jest przydatna do wysypek skórnych, chorób mięśni i stawów, reumatyzm. W związku z tym instalacja jest użyteczna w leczeniu zaburzeń układu nerwowego i zespół przewlekłego zmęczenia. Wanna z tymianku trwać dłużej niż 20 minut, po dokonaniu wywar z ziół. Suszone liście rośliny, pokruszonego w proszku, pomaga pozbyć się owrzodzeń i ran.

Wykrztuśny stosowany jest jako nalewki z tymianku. Ona również stosowana do pocierając obolałe mięśnie i stawy, zabiegi bóle głowy, walcząc z bezsennością i uspokaja system nerwowy. Nalewka jest sprzedawany w aptekach.

W domu, można to zrobić w następujący sposób: posiekany tymianek wlać wódkę lub alkoholu. Zaparzenia na dziesięć dni w temperaturze pokojowej. Następnie napar i stosować 15 kropli wewnątrz po jedzeniu trzy razy dziennie.

Stosowanie olejków eterycznych z tymianku

Mieszaniny z tych substancji są używane w medycynie ludowej jako zewnętrzne środki do szlifowania. olejek tymiankowy stosuje się w leczeniu chorób płucnych, i ma zdolność do pobudzania punktów akupresury. Oznacza to, że można kupić w drogerii lub zrobić w domu. Aby to zrobić, trawa jest wypełniona olejem z oliwek lub warzywnego i nalegać miesięcy.

Przed otrzymaniem wymaganą ilość sączy i tarcie w prawo punkt problematyczne. Tymianek olejki eteryczne są doskonałym środkiem przeciw robakom stosowane wszy, promowanie utraty wagi i dezynfekcji powietrza. Ale to nie wszystko. Oleje stabilizacji cyklu miesiączkowego, zwiększenie odporności, zmniejszenie obrzęku i podnoszący. Ekstrakt jest stosowany w chorobach oka.

Tymianek leczenia schorzeń układu oddechowego

Zapalenie oskrzeli i astma mogą być wyeliminowane, jeżeli użycie tymianku. Właściwości lecznicze i przeciwwskazania w stosowaniu ze względu na ich skład chemiczny. W przypadku tych chorób stosuje nalewki. Aby to zrobić, niewielką ilość trawy trzeba zalać wrzątkiem. Środki parzonej przez około dwie godziny. Zastosuj narzędzie po jedzeniu łyżkę trzy razy dziennie.

Zapalenie krtani wykorzystywane do zbierania tymianek z kwiatów rumianku i babki. Wszystkie rośliny powinny być podjęte w równych proporcjach. Gromadzenia zaparzonej kubka wrzącej wody. Nalegać na godzinę i wziąć trzy razy dziennie na łyżce przed jedzeniem.

Szybko łagodzi kaszel tymianek. Dobra pomoc, aby poradzić sobie z problemem zbieranie tymianek z owoców i kwiatów głogu liści i czarnej porzeczki. Mieszaninę łyżka parzonej kubka wrzącej wody. Infuse lepiej w termosie przez 6-8 godzin. Dotyczy trzeciej szklanki 3 razy dziennie.

W profilaktyce przeziębień wykorzystywane herbaty z tymianku. Ponadto jest w stanie złagodzić ból głowy, aby złagodzić zgagę. Jeśli weźmiemy herbatę na czczo, mikroflora jelitowa jest w dobrej kondycji, a dysbioza nie pokaże się.

Eliminacja problemów męskich

Korzyści herbaty z tymianku odzwierciedlenie w leczeniu impotencji i gruczołu krokowego. Oprócz kolekcji składa się z tymianku mięty i oregano. Mieszaninę wylewa się wrzącą wodą. Po nocy infuzji pić można pić. Stosuje się go codziennie, dodając do św dziurawca herbaty, owoców dzikiej róży i lipy. W trawie zawiera cynk, który ma korzystny wpływ na funkcje seksualne u mężczyzn. Tymianek może koncentrować ważnych pierwiastków śladowych, takich jak molibden, selen. Pierwszy stosuje się w celu zwalczania impotencji, natomiast drugi jest potrzebny do syntezy testosteronu (stosowany niepłodność).

Ze względu na obecność w składzie tymianek kwas ursolowy stosowanych w walce z wypadaniem włosów. Środki te są wykonane w sposób następujący: trzy kropli olejku z tymianku miesza łyżką herbaty wódki. Otrzymaną masę wciera w skórę głowy. Zmyj nie jest konieczne. Procedura aktywuje wzrost mieszków włosowych i przywraca kolagenu i elastyny tkanki.

Jak odnoszą się do dzieci i kobiet w ciąży tymianek

Korzyści i szkód rośliny dla kobiet w państwowych i młodych pacjentów dawna znane lekarzom. Oficjalna medycyna stworzyła na podstawie liczby leków tymianku. W popularnej szarlataneria trawa jest zawsze stosowany w leczeniu układu oddechowego dziecka. Tymianek kaszel szybko wydać na świat dziecko. Z powodzeniem stosuje się na łaźni z tej rośliny. Oni uspokoić, dezynfekcji.

Przyszłe matki trawa może być używana wyłącznie za zgodą lekarza. Jeżeli zostanie odebrany, to brzeczka jest stosowany jako środek moczopędny, napotne, wykrztuśne. Tymianek doskonale uspokaja układ nerwowy, używany w leczeniu zaburzeń przewodu pokarmowego i stabilizuje metabolizm. Zakład skutecznie zwalcza infekcje układu moczowo-płciowego. Kompresuje liście i kwiaty usunie bóle pleców i stawów. Wywar z tymianku promuje laktację.

Jeśli kobieta czeka na dziecko cierpi z powodu zaburzeń rytmu serca, jej złamane serce aktywność, lub istnieje możliwość miażdżycy, pić tymianek jest surowo zabronione. To może znacznie zwiększyć ciśnienie krwi. Zakład posiada również zdolność do zwiększania ton macicy, co może prowadzić do poronienia.

alkoholizm

Co jeszcze jest niezwykły tymianek? Właściwości lecznicze roślin i przeciwwskazania związane z obecnością w składzie tymolu. Aby wyeliminować alkoholowymi świeżego bulionu tymianku. Trawa parzonej wrzącej wody i gotuje się w łaźni wodnej przez 15 minut. Musisz wziąć 50-70 ml wywaru kilka razy dziennie. Następnie pacjent dać powąchać wódki, a potem wypił. Po krótkim czasie istnieje naturalna reakcja między tymolu i alkoholu – osoby chorej.

Leczenie prowadzi się przez 1-2 tygodni. Doskonały lekarz – ziele tymianku. Korzyści i szkody po otrzymaniu tego daru natury znane uzdrowicieli i lekarzy. Działania niepożądane będzie minimalny, jeśli roślina przed użyciem leków skonsultować się ze specjalistą.

skuteczny lek

Rozważmy leku „Codelac” tymianek (instrukcja obsługi znajduje się poniżej). Na podstawie tymianku kilku leków zostały opracowane, które są w stanie pozbyć się kaszlu. lek dla dzieci nazywa się „Pertusin” i jest przeznaczony dla osób dorosłych „Codelac Broncho” z tymianku. Ten ostatni lek ma działanie przeciwzapalne, mukolityczne wykrztuśne. Poważnych chorób, takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, może służyć jako wskazanie dla jej wykorzystania.

Eliksir doustnie z posiłkami spłukiwane wodą. Dzieciom w wieku od dwóch do sześciu lat otrzymują 2,5 ml trzy razy dziennie. Dzieciom w wieku 6 do 12: 5 ml leku. Dorosłych się 10 ml czterech razy dziennie. Zabieg trwa 5 dni.

Na pierwszych objawów przedawkowania (wymioty, biegunka, niestrawność), należy wywołać wymioty i sztuczne umyć żołądka. reakcje uboczne mogą wystąpić przez układ (zaparcia, nudności), układ oddechowy (suchej błony śluzowe), jak również reakcje alergiczne. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem o możliwości zmiany leku. Takie dane zawiera instrukcję.

Tymianek niezgodne z pewnymi substancjami. Na tej podstawie nie jest możliwe przeprowadzenie leczenia tym lekiem wraz z innymi przeciwkaszlowy, ponieważ może to doprowadzić do rozładowania trudność plwociny. „Codelac Broncho” nie jest stosowany przez kobiety w ciąży i karmiących oraz dzieci w wieku poniżej dwóch lat.

Wreszcie na tymianku

roślina tymianek, nieruchomości i przeciwwskazania, które są ze względu na unikalną kompozycję, można nazwać lekiem na całe zło, ponieważ zakres jego działania terapeutycznego jest ogromna. Tymianek ma następujące właściwości:

1. antyseptyczne.

2. przeciwzapalne.

3. środki przeciwbólowe.

4. przeciwskurczowe.

5. przeciwdrobnoustrojowe.

6. wykrztuśny.

7. uspokajający.

8. robakom.

9. nasenne.

Nie tylko leczy tymianek – i łupież i alkoholizm i choroby wrzodowej. Używane wywary, nalewki, rośliny oleiste, pić herbatę z nim kąpieli. Ze względu na szeroką dystrybucję i łatwość przygotowania rzetelnej leku jest zawsze pod ręką. Tymianek – narzędzie do zwalczania wielu chorób. Ale nie możemy zapominać o konsultacji z lekarzem przed użyciem, zwłaszcza jeśli jesteś w grupie ryzyka.