873 Shares 6339 views

Niestrawność: Co to jest i jak go zdefiniować?

Dyskomfort w nadbrzuszu, czasem klapsa w klatce piersiowej, uczucie pełności, wzdęcia, odbijanie, nudności, pieczenie, częste luźne stolce, niechęć do jedzenia i wczesnej sytości – wszystkie z tych objawów, mówiąc o niestrawność, lekarze nazywają ogólną koncepcję „niestrawność ”. To nie jest chorobą, lecz zespołem, to było dość dawno. Nie bój się, spróbujmy zrozumieć. Jeśli znajdziesz się w żadnej z tych objawów niestrawności, powinien zająć się poszukiwaniem przyczyn choroby. A tak przy okazji, nie trzeba czekać, aż poczujesz wszystkie powyższe. Wystarczy parę i objawy.

odmiany niestrawność

Tak, niestrawność, Co to jest choroba i jakie są jej przyczyny? Lekarze zidentyfikowali dwie grupy:

1. Po pierwsze – niestrawność spowodowana niedoborem enzymu. Jak to rozumieć? I tak, że niektóre z organów zaangażowanych w trawieniu, nie jest dobrze wykonywać swoją funkcję, w wyniku czego żołądek i inne narządy trawienne nie są w stanie pracować tak jak powinien, a więc zaczynają występować nie jest bardzo przyjemne dla naszych procesów ustrojowych związanych z biednych trawienie pokarmu.

Jakie narządy mogą sabotować cały proces? Okazuje się cały wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, jelita, żołądek sam, a nawet kilka narządów jednocześnie. W związku z powyższym, dyspepsja można gepatogennoy, holetsistogennoy, pancreatogenic, gastrogennoy, enterogenous i miesza.

Oczywiście, w tym przypadku, trzeba najpierw znaleźć przyczynę i ustalić ciało zbuntowanego (lub organy), a następnie przystąpić do zwalczenia podstawowy problem.

2. Drugi typ niestrawność, co zresztą jest bardziej powszechne, to pokarmowego niestrawność. Co to znaczy? Człowiek zupełnie przypadkowy o ich żywienia, a ostatnio, że bardzo szorstkie błędów. Mianowicie niepotrzebnie aktywnie oprzeć się na wszelkiego rodzaju produktów, które w nadmiernych ilościach prowadzi do zachwiania równowagi układu pokarmowego, czyli występowania niestrawności. Tutaj jest podzielona na trzy podtypy. Fermentacyjny niestrawność: kiedy zbytnio zainteresowane węglowodanów (fasola, kapusta, owoce, miód, słodkie i mąka), które w zbyt wielu sprowokować fermentacji w jelitach, powodując osoby doświadczyć całej gamy nazwie powyżej nieprzyjemnych doznań. Niestrawność gnilny: winowajcy są tu białka wymagają długiego czasu fermentacji (baranina, mięso wołowe, mięso wieprzowe, kiełbasy i inne pochodne). Dokładniej, nie siebie, a ich nieograniczone korzystanie białek. niestrawność tłuszczowej (zwany również mydło: prowadzi to do nadmiernego wchłaniania tłuszczów i materiałów ogniotrwałych, takich jak jagnięta czy wieprzowina).

Ty – co jesz

Jeśli niestrawność jest odżywcza w przyrodzie, dla pacjenta, oczywiście, konieczne jest przede wszystkim, aby zatrzymać przy użyciu niebezpiecznego produktu, jak również wszystkie produkty z różnych „grup ryzyka”. Jeszcze lepiej – natychmiast położyć się na diecie (jak być zdrowa dieta, jest teraz łatwo znaleźć). Ale pamiętaj, że wszystko trzeba wyeliminować tłuste, pikantne, smażone, słodkie, mąki, etc., i tak dalece, jak to możliwe, aby przygotować własne posiłki w parze z niewielką ilością oleju i przypraw. Trzymaj ciało w taki ścisły reżim będzie potrzebował co najmniej kilka dni.

Wiesz już o takiej nieprzyjemnej choroby jak nerwobóle. Co to jest i jak z nim walczyć, zachęty doświadczeni lekarze. Samoleczenia nie jest konieczne. Po tym wszystkim, nie można mieć pewności co do dokładności dostarczonego samego diagnozy, a tym samym narażając się opóźniać w nieskończoność leczenie innych chorób, które błędnie Christen termin „niestrawność”. Zapobieganie, oczywiście, nie będzie zbędne w tym przypadku, ale to może nie wystarczyć, a organizm za pomocą nowych, bardziej wyraziste objawów wymaga poważnego traktowania.