535 Shares 8371 views

Poligamia w islamie: warunki, zasady. Dlaczego jest poligamia dozwolone w islamie?

Poligamia, lub wielożeństwa, jest prawdopodobnie jednym z najbardziej fascynujących i kontrowersyjnych tematów, nie tylko w świecie muzułmańskim, ale także daleko poza nim. Wiemy jednak, że to było praktykowane od czasów starożytnych i był społecznie i kulturowo uzasadnione, pod warunkiem reprodukcji potomstwa. Dzisiaj poligamia nie jest obowiązkowa dla muzułmanów, aw niektórych przypadkach całkowicie zabronione. Wynika to z pewnymi zasadami i przepisami ustanowionymi przez Koran. Dowiadujemy się, że dziś jest poligamia w Islamie i czy istnieje pilna potrzeba.

Historia poligamii

Przekonanie, że poligamia pierwszy pojawił się wśród muzułmanów jest nie tak. Tradycja poślubić kilka kobiet istnieje od czasów starożytnych w różnych cywilizacjach. To było uzasadnione zmniejszeniem liczby mężczyzn z powodu ich śmierci w licznych wojen. Ale jeśli na początku było koniecznością, a później w niektórych społeczeństwach zaczęły nadużywania tej praktyki.

Mężczyźni wziął za żonę nieograniczoną liczbę kobiet. Tak więc one naruszać ich praw i siać niesprawiedliwości, dyskryminacji i degradacji moralności.

Zupełnie inna jest poligamia w Islamie. Ta religia ustanowiła surowe zasady i regulacje w tym zakresie. Odnoszą się one głównie do liczby żon (tam nie powinno być więcej niż czterech), a także celowość lub zakaz poligamii dla każdego człowieka.

Uzasadnienie poligamii wśród muzułmanów

Jeśli zagłębić się w kwestii poligamii, może się okazać, że w ogóle nie jest obowiązkowe. Prawo to jest podane do każdego człowieka. I może zdecydować, aby z nich korzystać czy nie. Ale jednocześnie jest to dopuszczalne, a nawet pożądane w niektórych przypadkach. Tak, będziemy zrozumieć dlaczego islam pozwolił poligamię.

Historycznie rzecz biorąc, że przede wszystkim, poligamia praktykowana jest w tych obszarach, w których mężczyzna populacja jest mniejsza niż samic. Konieczne jest, aby każda kobieta mogła być chronione i pozostanie starą panną. Tak więc społeczeństwo jest strzeżony od zła i zepsucia. W tym przypadku, kobieta zgadza się druga lub trzecia żona tylko dlatego, że nie może być pierwszy.

Zatem wielożeństwo w islamie jest przeznaczony przede wszystkim do zapewnienia dobrobytu i równych praw dla wszystkich kobiet.

Regulamin

Jednak poligamia nie jest dozwolona we wszystkich przypadkach i nie do każdego człowieka. Istnieją pewne zasady poligamii w islamie, które muszą być przestrzegane. Przede wszystkim, to jest sprawiedliwość. Co rozumie się przez tę regułę? Pokrótce wymienić główne przepisy ustanowione przez Koran.

  • Mąż powinien równie upewnić się, że wszystkie kobiety. Odnosi się to do jedzenia, szafa, mieszkania, meble i tak dalej. Oznacza to, że każdy powinien dostać to, czego chciała.

  • Mężczyzna zgadza się, aby zapewnić oddzielne pomieszczenie dla wszystkich swoich wybrańców. Jedynym wyjątkiem jest przypadek, gdy zgodzą się żyć pod jednym dachem, ale w różnych miejscach domu. W tym przypadku człowiek nie może rozstrzygnąć jedną żonę w luksusowym pałacu, a drugi – w ścisłej budy. Jest to niesprawiedliwe i narusza prawo.

  • Mąż powinien przeprowadzić ich żony samą ilość czasu. Tak więc, sprawiedliwy podział powinien być nie tylko dobra materialne, ale także uwagę. Wyjątkiem jest przypadek, gdy jedna z kobiet, dając jej zgody męża do utrzymywania go w krótszym czasie niż inni. W tym przypadku, Szariat nie zobowiązuje mąż jednakowo kochają swoje kobiety. Człowiek, nawet jeśli jest to pożądane, nie może rozpowszechniać ten ekwiwalent uczucie.

  • Mąż powinien w równym stopniu dbać o dzieci urodzonych z różnych żon. Tutaj zasada jednolitości powinno być bardziej starannie i skrupulatnie przestrzegane.

Zatem warunki poligamii w islamie jest taka, że człowiek musi być całkowicie fair ukochanej. Jeśli nie jest w stanie zapewnić to, to nie powinien on poślubić więcej niż jeden raz.

prawa szariatu dotyczące poligamii

W islamie istnieją pewne przepisy odnoszące się do poligamii. Według nich, w różnych przypadkach, może być pożądane, dopuszczalne lub zakazane dla każdego mężczyzny. Rozważmy sytuację bardziej szczegółowo, aby dowiedzieć się, kiedy dokładnie islam pozwolił poligamię, a kiedy nie.

  • Kiedy człowiek chce ożenić się po raz drugi z powodu choroby lub niepłodności żony, poligamia jest pożądane dla niego. Oczywiście, pod warunkiem, że będzie to fair w stosunku do ukochanej.

  • Jeśli muzułmanin chce wziąć drugą żonę bez szczególnej potrzeby, na przykład, aby umocnić swoją pozycję w społeczeństwie, poligamia nie jest bardzo pożądana, ale dopuszczalne jest dla niego.

  • W przypadkach, w których człowiek nie jest zabezpieczony finansowo i fizycznie słaby, czy wie, że nie może spełnić powyższe wymagania, bo poligamia jest zakazana.

Powyższe przepisy wskazują, że poligamia jest używany głównie do równości i dobrobytu kobiet.

Islam, poligamia: zasady, jeśli pierwsza żona jest przeciw

Uważa się, że mężczyzna może poślubić ponownie tylko za zgodą pierwszej żony. O ile jest to prawdą? Więc zagłębić się islamu.

Jeśli pierwsza żona jest niezgodne z Koranu nie ogranicza się do mężczyzn. Jednak, pożądane jest, aby umieścić męża na popularności i omówić ten problem, aby nie narażać rodzinnego szczęścia i harmonii.

Ponadto, możliwe jest, aby kobieta pozostaje jedno i ukochana żona, jeśli popyt jest negocjowane i rejestrowane w przygotowaniu umowy małżeńskiej.

zasiłek rodzinny

Według muzułmanów, poligamia pomaga rozwiązać wiele problemów rodzinnych. W szczególności, znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo cudzołóstwa i rozwodu. Uważa się, że ludzie są z natury skłonni do poligamii. Dlatego poligamia prawny jest o wiele bardziej korzystne niż zdradę.

Poligamia w islamie służy również do zwiększenia potomnych jako jeden z najważniejszych zasad dobrobytu ludzi. Ten czynnik również pochodzi z przeszłości, kiedy to mężczyźni zginęli w czasie wojny. Aby populacja wzrosła, mieliśmy dużo kobiet zdolnych do rodzenia dzieci.

Korzyści dla społeczeństwa

Istnieją również uzasadnienie społeczne dlaczego poligamia jest dozwolona w islamie. Jak wspomniano powyżej, w miejscach, gdzie ludzie mniej, zwiększa odsetek niezamężna. Uzasadniony poligamia pozwala każda kobieta się pod ochroną i opieką małżonka i doświadczyć radości macierzyństwa.

Ważkie powody do poligamii, jest ochrona narodu przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, aborcji i dzieci ulicy. To zmniejszenie liczby rozwodów, a pierwsza żona nie może być boi się opuszczony, nawet jeśli związek był chłodzenia. Będzie on nadal cieszyć się cześć i szacunek.

poligamia całym świecie

W większości krajów, Muzułmanin, poligamia jest dozwolona, a norma prawna. Ale nie wszędzie. Na przykład w Turcji jest to zakazane przez prawo z początku ubiegłego wieku. Także to nie jest dozwolone w Algierii i Tunezji. Warunkiem koniecznym do zawarcia drugiego małżeństwa w Iranie jest zgoda pierwszej żony. I w Syrii, Maroka, Pakistanu czy Iraku, należy najpierw uzyskać pozwolenia władz.

W Rosji, podobnie jak w większości krajów świata, poligamia jest zabronione i karalne. Po upadku Związku Radzieckiego było dużo wypowiedzi o potrzebie zgody. Jednak w praktyce to było zrobione tylko w Inguszetii, a potem tylko krótko.

I, na przykład, we Francji, gdzie poligamia jest również zakazane dla imigrantów z krajów muzułmańskich, to uczyniły wyjątek w tym zakresie.

Relikt przeszłości czy błogosławieństwo?

Wiele kobiet uważa, że trudne, a czasem niemożliwe do zaakceptowania faktu, że są one nie tylko dla swoich mężów. Jest to szczególnie trudne do zrozumienia ludzi poligamia innych wyznań. Dlatego wokół tematu jest tak gorący spór. Ktoś uważa, poligamia jest reliktem przeszłości i sposób rozpuście. Inne – dobry.

Oczywiście, każdy decyduje za siebie, niż do rozważenia poligamii w islamie. Zdjęcia szczęśliwych rodzin, gdzie każdy żyje w pokoju i harmonii, widzimy mądrość tej tradycji.

Z drugiej strony, częste są przypadki, gdy człowiek nadużywa swojego prawa do ponownie poślubić. Stwierdza on ożenić tylko dla zabawy, ale jak tylko nudzi młodego towarzysza, rozwiódł się z nią. Dlatego też, oczywiście, ma ważyć wszystko przed zgadzając się na roli drugiej lub trzeciej żony.

W każdym razie, poligamia nie jest obowiązkowa praktyka. Obecnie zdecydowana większość ludzi jest tylko małżeństwo. Po ponownym małżeństwo jest nie tylko kłopotliwe i kosztowne, ale również powoduje urazy pierwszą żonę, nawet jeśli ona zgadza się na to.

To jest tylko prawo, że człowiek może używać do woli. I dobrze, jeśli spełnia wszystkie niezbędne wymagania. Wtedy jest spokój w rodzinie i poligamia wykonuje funkcje historycznie powierzone mu: w celu ochrony kobiet i utrzymania fundamenty moralne.