258 Shares 9260 views

Elektrody węglowe: właściwości i zastosowania

Elektrody węglowe są wykorzystywane do cięcia powietrza w piecu metal. Poza tym przy użyciu ich produkować stopiwa usunięte wady cięcia blach nit i wykonywania innych operacji. Elektrody węglowe wykonane są z węgla amorficznego elektrycznego. Gotowe produkty arkusz czarnego powierzchni i są okrągłe pręty, którego przekrój różni się od 6 do 18 milimetrów. Standardowe pręty długość wynosi 25-70 cm.

Do cięcia różnych rodzajów metalowych elektrod węglowych kątów zaostrzone. Tak więc, do obróbki metali nieżelaznych jeden koniec pręta osełki kątem około 65 stopni. Aby przeprowadzić spawanie metalach nieżelaznych, w tym napawanie spożywczego kątem elektrody ostrzącego 30 stopni.

Podczas wytwarzania elektrod stosowanych dekstruzii technologii lub kompozycji do formowania i obróbki cieplnej. Zasadowy produkt zawiera koks lub węgiel, a także dodać różne środki wiążące (smoła, pak, etc.). W niektórych przypadkach, elektroda węglowa obejmują sproszkowany metal lub wióry.

Produkty są stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Są one wykorzystywane do cięcia materiałów stalowych, co otwory w domieszkowanego, węgiel i stale niskostopowe. W uzupełnieniu do ich cięcia przy użyciu miedzi, stali lub stali miękkiej i innych stopów stosowanych w produkcji konstrukcji metalowych w inżynierii mechanicznej, przemysłu stoczniowego, przemysłu stalowego.

Spawanie elektrodą węgla okazała się bardzo wysoką jakością. To w porównaniu do innych popularnych typów cięcia wiele zalet. Przy wykonywaniu zgrzewania przy użyciu elektrody węglowej stosuje się węgiel, sprężonego powietrza lub prądu elektrycznego, co pozwala na wykonanie cięcia doskonała usuwania metalu. Spawanie wykonuje się przy użyciu sprężonego powietrza albo łuku elektrycznego, który nie tylko topnienia metalu, ale także usuwa się za pomocą strumienia powietrza.

Ta metoda spawania metali ma swoje własne cechy. Na przykład, wszystkie prace mogą być wykonywane tylko przy stałym prądzie, a długość łuku powinna mieścić się w zakresie 6-15 mm. W tym przypadku, łuk zapala się bardzo łatwo i ma wystarczającą stabilność. Natomiast łuk traci stabilność, a elektroda będzie parować i będzie spalone występuje przeciwną polaryzacją.

Utworzony przy spawaniu elektrodami materiałów węglowych łuku wykazuje dużą wrażliwość na warunkach pogodowych (deszcz, dutyu magnetycznego strumienia gazu). Dodatkowo, podczas wykonywania prac spawalniczych, która wykorzystuje elektrody węglowe, łuk dostaje mniejszą wydajność w porównaniu z tradycyjnymi metalowymi prętami. Jednakże wartość prętów węglowych nie można lekceważyć. Umożliwiają one spawania kolorowych materiałów metalowych internetowych i wykonywanie napawania hardmetals elektroprihvatkah prądem zakresie 1 kA.