121 Shares 9341 views

Wczesne odmiany pomidorów i ich uprawy

Wszystkie odmiany pomidorów przez liczbę dni dojrzewania można podzielić na trzy grupy: dojrzewania lub wczesnej (okres wegetacji trwa około 90 dni), średni (110 – 120 dni), a później (120 dni). Naturalnie, bardzo Okres dojrzewania jest ostatecznie zależy od warunków klimatycznych pewnej szerokości. W celu uzyskania wysokiej wydajności pomidorów na początku otwartej, wszystkie istniejące możliwości agrotechnicznych należy właściwie używane. Należy zacząć od wyboru najbardziej przedwcześnie rozwiniętych odmian.

znalezienie odmian

Wśród najbardziej znanych wczesnych odmian pomidorów powinny być przydzielane „Kijów 139”, „Dzień” i „Dawn”. Owocem tych gatunków są zwykle duży okrągły kształt i są najczęściej stosowane do przetwarzania lub używania świeże (nie słone i podwijając do banków na zimę). Ponadto, w zależności od warunków klimatycznych, czasami uprawiana „White nadzienie”, „Eureka” lub „Early 83” odmiany.

szkolenie

Początkowo trzeba wybrać właściwą stronę: superrannie odmiany pomidorów powinny być sadzone tylko w dobrze zabezpieczony od strefy wiatrowej. Gleba powinna być wstępnie traktowany z nawozami i dobrze ogrzewa. Nie zapominaj także o możliwym niespodziewany mróz odpowiednim czasie, aby chronić rośliny przed zimnem.

Prawidłowe rozmieszczenie sadzonek w otwartym terenie

O najwcześniejszych odmian pomidorów powinny być umieszczone na wysokości gruntu nie więcej niż 60 krzewów na dziesięciu metrach kwadratowych. Po pierwsze, wodę do nawadniania rozpuszcza się nawozy mineralne, sprawia, że każdy otwór roślin i napełnić wodą w tym szczególnym wynoszącej nie więcej niż jeden litr, z konieczności, aby mieć czas, aby umieścić naczynie sadzonek w otworze aż do gleby zaabsorbował całą wodę. Pomoże to uniknąć dalszego suszenia sadzonek. Ponadto roślina starannie pokryte ziemią do poziomu pierwszego liścia, należy również zwrócić uwagę na siebie garnek, a mianowicie, że jego koniec był pokryty ziemią około trzech centymetrów. Powyżej dolnej liści może być wypełniona tylko w przypadku sadzonek mieć trochę nasiliły, a roślina jest umieszczony nieco skośnie. Po pięć dni po posadzeniu powinno być sprawdzane pod kątem obecności pomidorów i dostał wraz miarę możliwości do ponownego przeszczepu. Gdy wiatr, należy zainstalować specjalną wiatroszczelną panel wykonany z polietylenu, papieru lub cokolwiek innego. Poprzez te działania siła wiatru jest znacznie zmniejszona, a gleba ogrzeje się szybciej.

pasynkovanie

Rosnące wczesnych odmian pomidorów, należy zwrócić szczególną uwagę na pasynkovanie – cięcie niepożądanych pędów bocznych. Nie jest konieczne, aby umożliwić silną pasierbów eskalacja się: zwykle są one cięte na wysokości wzrostu 4 – 5 cm, pozostawiając niewielką penochki (około 5 mm), dzięki czemu pojawiają się żadne dalsze nowe pasierbów. Doświadczony ogrodnik wie, że wczesne odmiany pomidora z pasynkovanii może być utworzona w jeden, dwa lub trzy łodygi. Jeśli chcesz pojedynczą łodygę – wszystkie całkowicie usunięte stepsons, jeśli dwa lub trzy – liście, odpowiednio jeden i dwa ucieczki. Wszystkie następne przykanalików skrawające są w odstępach od 8 – 9 dni. Nie zapominaj, że mniej na łodygi roślin i szczotka, tym lepiej i szybciej dojrzewają wczesnych odmian pomidorów. Zatem w formacji 2 – 3 szczotki wytwarzają część wierzchołka pędów, a pozostawieniem jednego lub dwóch liści.

Nie zapomnij również o terminowym nawożenie, spulchnianie i pielenie. Przez pierwsze szybko dojrzewających pomidorów nadal zaleca się zrywać w fazie dojrzałości mlecznej i zostawić je na dozarevanie w przyszłości, aby przyspieszyć tworzenie pozostałych owoców na roślinach i zwiększyć wydajność.