840 Shares 8672 views

Szare gęsi są korzystne dla hodowli

Szare gęsi – wodne należące do rodziny kaczek. Długość ciała może być do 0,9 m, rozpiętość do 1,8 m. Głowica jest duża, dziób krótkie, grube, o jasnoczerwony końca. Szyja krótka, plecy proste, szerokie, klatka piersiowa wypukła. Skrzydła rozwinął blisko ciała. Nogi są krótkie, są fałdy skóry na brzuchu. Upierzenie jest głównie z różnych odcieni szarości. Krawędzie piór na plecach trochę lżejsze. Na szyi i brzucha możliwym falisty. Gussaki (8 kg) większe gęsi (6 kg).

Rasowych szare gęsi 2 miesiące rosną do 4 kg. W sezonie z gęsi dorosłych, ze względu na potomstwo może dostać około 60 kg smacznego mięsa. Rosnąć Gosling do 75 dni wieku mięsa, wymaga w przybliżeniu 12 kg ziarna około 30 kg zielonych, witamin i substancji dodatkowych. Liczby są dla tych, którzy są niezdecydowani hodować te ptaki.

Ptak, to niskie koszty utrzymania, hardy, dość odporna na choroby. Obfitość ściółki i powierzchni do chodzenia – ważne warunki jej zatrzymania. Al fresco spędza większość czasu, idąc nawet łagodny mróz Grey Goose. Zdjęcie pokazuje to dobrze. Ale nogi i dziób może zamarznąć, dlatego trzeba dużo śmieci.

Szare gęsi pasą się na pastwisku trawy, jedzenie około 2 kg zieleniny dziennie. Korzystne są babki, mniszek lekarski, pokrzywy, powój, krwawnika, i inne. Jeżeli pastwiska są dobre, to muszą zatężono, uzyskując około 60 g na ptaka na dobę. Ponadto zielonych, gęsi potrzeby paszy białka roślinnego (grochu, soi, makuchy), mięso kość i mączka rybna. Żyta i wyki nie powinny być podane, są one jakości tłuszcz ulega pogorszeniu.

Gęsi powinny być zaopatrzone w świeżej wody o każdej porze roku, nie tylko do picia, ale także do mycia dziobem. W okresie zimowym chętnie jeść śnieg. Pomimo faktu, że ptaki te ptactwa wodnego, mogą łatwo obejść się bez zbiornika.

Duże szare gęsi – rasa, wyhodowana zarówno na Ukrainie i regionu Tambov. Uzyskane przez skrzyżowania Tuluza gęsi Romanowski. Składanie jaj rozpoczyna się od 10 miesiąca życia i trwa do dwóch lat, po gwałtownie spada. Gęsi są około 60 jaj rocznie. rozmyślać instynkt oni opracowali również.

Goslings pojawiają się około 20 dni po wykluciu. Muszą one zawierać oddzielnie od osób dorosłych. Chów musi być ciepłe i suche bielone pokój pościel. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma goslings matka, potrzebują dodatkowego ogrzewania. Aby to zrobić, można użyć zwykłej wody wypełnione podkładki grzewcze. Początkowo goslings są bardzo wrażliwe, paszy i wody potrzebują dużo. Nocą, pożądane jest, aby to słabe oświetlenie, młodzi ludzie będą zachowywać się spokojnie.

Szare gęsi żyją około 5 lat, więc stado hodowlane powinny być utworzone wyłącznie z osób bez wad fizycznych. W przeciwnym razie koszty utrzymania będą przekraczać korzyści ekonomiczne. Od 1 gąsiora na pokolenia powinny mieścić 3-4 gęsi. Hodowla stada nie można dokarmiać, jak również osoby prywatne, przeznaczone są do zatkania. Dla pomyślnego uprawy pożywienia musi być zrównoważony.

Hodowla gęsi – kłopotliwe, lecz smaczne mięsa diety otrzymywany z nich warto.