283 Shares 9751 views

Nie można zainstalować Java: co robić? Jak zainstalować na Ubuntu?

Ludzie, którzy właśnie zainstalowali nowy system operacyjny na komputerze lub laptopie jest często do czynienia z komunikatem w Internecie pod adresem typu „działała poprawnie należy zainstalować Java». Niedoświadczeni użytkownicy ta wiadomość może zanurzyć się w przerażeniu i się mylić. Ale nie panikuj, musisz się we właściwym miejscu. W tym artykule, pytanie, co będzie szczegółowo analizowane, który wymaga oprogramowania składania, i co zrobić, jeśli nie można zainstalować Java. Nie będzie również rozplanowane szczegółowe instrukcje dotyczące instalowania zarówno dla użytkowników systemów Windows i Linux Ubuntu «użytkowników».

Czym jest Java?

Z komunikatem o konieczności instalowania oprogramowania twarz ludzie częściej, która niedawno zainstalowany nowy system operacyjny. Wydaje się w Internecie podczas próby otwarcia jakąś stronę lub uruchomić aplikację. Z tego możemy wywnioskować, że jest to niezbędne do uruchamiania programów napisanych w tym języku. Tak! Java – język programowania, i to wszędzie. Obecnie prawie wszystkie strony w kodzie wykorzystujące język i sposób, w jaki został utworzony w 1995 roku i nadal jest wyjątkowy nie obserwuje się jej poziom. To dlatego, że jest stale aktualizowana i poprawiła. z powodu których, z kolei, jest najlepszy dla szybkości transmisji danych leczenia, jest niezwykle niezawodna ochrona i jest bardzo wiarygodne.

Ten język jest używany nie tylko dla komputerów osobistych, jest powszechna. Korzystanie z niego znaleźć w konsolach do gier i superkomputerów. W związku z tym staje się jasne, jego konieczność.

Tak rozumiemy pojęcie, to jest teraz konieczne, aby przejść do głównego pytania – co zrobić, jeśli nie można zainstalować Javę?

Java nie jest zainstalowany w systemie Windows

Jeśli jesteś nieobecny Windows dla Javy, to pilnie potrzebne, aby go zainstalować. Można to zrobić odwiedzając oficjalną stronę aplikacji. Ale zdarza się czasami, że po pobraniu programu, a ona z jakiegoś powodu nie chce zainstalować na komputerze. Teraz możemy analizować przyczyny i wyjaśnić, co zrobić, jeśli Java nie jest zainstalowany w systemie Windows 7.

 1. Tak więc, należy rozważyć wspólne problemy. Fakt, że Java jest do pobrania na oficjalnej stronie internetowej jako instalatora. и и открытия скачанного файла лаунчер через подключение к и нтернету подгрузит необходимые файлы и поместит их в библиотеку , по с ле чего Java будет работать. Oznacza to, że po tym pobierania i otwierania wyrzutni i pobrany plik, łącząc się z Internetem i załadować potrzebne pliki i umieścić je w bibliotece, na zasadzie le że Java będzie działać. Ale to jest w optymistycznym scenariuszu, to jest takie, że pobieranie i instalowanie blok programu antywirusowego, przy założeniu, że działania zagrażają wykonywalne systemu. Od tej sytuacji dwa wyjścia. Pierwsze środki przez wszystkie programy antywirusowe. Drugi jest bardziej banalne, po prostu można pobrać instalator w trybie offline, na miejscu. Jego rozmiar to około 50 MB.

 2. Innym może być zainstalowanie nowej wersji Java zapobiega poprzednie. Aby rozwiązać ten problem, należy zalogować się za pomocą panelu sterowania w „Programy i funkcje”, a nie na liście, poszukaj Java i usunąć go, a następnie powtórzyć instalację.

 3. W rzadkich przypadkach może zaszkodzić wirusy, więc pobrać oprogramowanie antywirusowe, jeśli jeszcze go nie masz, i sprawdzić ich dostępność.

 4. Błędy w rejestrze może również blokować instalację Java, więc pobrać Cclaner ani żadnego podobnego programu i czyszczenia rejestru.

 5. Jeśli żaden sposób nie odwiedzić folder Java, który znajduje się na ścieżce dysku C: – ProgrammFiles – Java i usunięcie wszystkich plików czyszczone.

 6. Aw skrajnych przypadkach, przejdź do „Windows Update” i aktualizować system operacyjny. Czasami to pomaga.

Teraz, gdy wiesz, co zrobić w systemie Windows, jeśli nie jest zainstalowane Java. Jak widać – wiele wariantów.

Jak zainstalować Java na Ubuntu?

Teraz będziemy rozmawiać o tym, jak instalacja Java na system operacyjny Ubuntu. będą rozpatrywane różne sposoby. ых программ может протекать несколькими путями. Użytkownicy Linuksa zdają sobie sprawę, że prawie wszystkie dystrybucje z różnych instalacji oprogramowania może nastąpić na kilka sposobów. Aby każdy znalazł, my je wszystkie świecić.

Ręczna instalacja Java

Pierwsza metoda przedstawiona jest odpowiedni dla użytkowników dystrybucjach opartych na GNU.

 1. Odwiedź stronę Java i tam kliknij Pobierz. Zostaniesz przeniesiony do strony pobierania programu.

 2. Z listy wybierz żądaną wersję ciebie, w tym przypadku, plik z rozszerzeniem .gz «».

 3. Kliknij odpowiednie łącze, aby rozpocząć pobieranie.

 4. Po jej zakończeniu wrócić do folderu, w którym plik został pobrany.

 5. Rozpakuj zawartość opakowania w miejscu wygodnym dla Ciebie. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie folderu / usr / java. Po przeprowadzonych manipulacji w określonej ścieżce folder pojawi się na «jdk.1.8.0_111» Typ – to jest Java.

 6. Program jest zainstalowany, należy go uruchomić. Aby to zrobić, w powyższym folderze, a wizytę do «bin», i nie jest to plik wykonywalny.

Jeżeli Java nie jest zainstalowane w ten sposób, co następuje zostaną zaprezentowane na sekundę.

Instalacja przy użyciu terminala menedżera oraz pakiet

Jak wspomniano powyżej, instalacja Java na Ubuntu mogą być wykonywane na kilka sposobów. Przedstawiając swoją uwagę drugi sposób instalowania, za pomocą terminala.

Naszym głównym zadaniem – aby zainstalować Java. Ubuntu przyjazny odnosi się do aplikacji i umieścić go w swoich repozytoriach, dzięki czemu można łatwo korzystać z terminala.

 1. Otwórz terminal klikając na odpowiednią ikonę lub za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + Alt + T.

 2. Wchodzimy pierwszej linii: sudo apt-get install openjdk-7-jdk openjdk-7-jre icedtea-7-plugin.

 3. Zanim pojawi you ściana tekstu, nie zwracają uwagi, przede wszystkim, kiedy nie będzie pytanie, odpowiedz jest tak, wchodząc «Y» lub «d», w zależności od systemu.

 4. Program jest zainstalowany.

Jak widać, wszystko odbywa się szybciej terminalu, a ci, którzy nie lubią go używać, można użyć menedżera pakietów Synaptic.

 1. Otwórz menedżera pakietów.

 2. Wprowadź «openjdk-7-jdk» w polu wyszukiwania.

 3. Postawić znak wyboru obok żądanego pliku.

 4. Naciśnij przycisk na panelu górnym, aby rozpocząć instalację.

W procesie można prosić o pozwolenie, zawsze pozytywnie odpowiedzieć.