391 Shares 4200 views

Najdłuższa rzeka w Europie – Volga

Żadna inna rzeka w Rosji, które odegrały tak ważną rolę w historii kraju. I żaden inny nie używa tak dużo kochać Rosjan, jak Wołgi. Od dawna utożsamiana z ojczyzny, pieszczotliwie nazywając Matkę Wołgi. To zawsze było symbolem wolności i wielkości ducha. A ile osób z niego zrezygnował piosenki i wiersze, opowiadania i rzeczywistość!

Volga nie tylko najdłuższa rzeka w Europie, ale również jest najdłuższym na świecie wśród płynący w wodach śródlądowych. Jej długość od źródła do ujścia wynosi 3530 km, to prawie tysiąc kilometrów ponad Dunajem. Volga prawie 3,5 razy więcej niż nad Loarą – najdłuższa rzeka we Francji.

odmienność

Najdłuższa rzeka w Europie, rozpoczyna się małą Wiosna w Wałdaj w małej miejscowości w Twerze Wołga-Górna. Przejście Upland Volga cienkiej Strumień przekształca się w dużym strumieniem. Gdy dotarł do podnóża Uralu, okazuje się na południe i Kaspijskiego nizinnych spokoju i materia niesie swe wody do Morza Kaspijskiego, w którym mieści się również w mieście Astrachań.

W górnym biegu rzeki jest najdłuższy w Europie, łączy kilka małych jezior. Umiejscowienie źródła jezior Volga, aby wyregulować przepływ zaporze wodnej został zbudowany w 1843 roku, który jest nadal w efekcie dzisiaj. Na całej długości Wołgą, ponieważ składa się z trzech części: górna – od początku do zbiegu z Oka, średnia – od Oka do zbiegu Kamy, a dolna – z rzeki Kama do Morza Kaspijskiego.

Istok znajduje się na wysokość 228 metrów, a wylot znajduje się w zbiorniku do 28 metrów poniżej poziomu morza. Obszar dorzecza od jego wielkości jest większy niż w niektórych krajach europejskich i jest 1.360.000 km 2. System rzeka składa się z ponad 151 tysięcy cieków wodnych. Wołga ma około 200 dopływów, ze znacznie wysokiej wody w lewo i prawo liczne.

Wołga i człowiek

Najdłuższa rzeka w Europie – nie tylko symbolem Rosji, ale również ważnym śródlądowej, pełni ważną funkcję gospodarczą. Od niej zawsze była dobra ludzi żyjących na brzegach.

Dogodne położenie geograficzne przyczyniły się do korzystania z rzeki i jej dopływów jako nici łączącej między Wschodem a Zachodem. Nawet w 13 wieku Volga szlak handlowy służył jako droga do Europy, do którego regularnie przyniósł towary wschodnie, w tym arabskiego srebra. W średniowieczu, nad Wołgą kwitnące ryby, rafting las.

Jak magiczny wątku, że wiąże się jeden naszyjnik kilkudziesięciu starożytnych miast, w tym Rżewa, Twerze, Uglich, Niżnym Nowogrodzie, Jarosławiu, Kazaniu, Samarze, Kostroma, Astrachania.

Dzięki kanałach sztucznymi Volga uzyskała dostęp do mórz mycie wybrzeży Rosji europejskiej. Wszystkie rzeki w tej części kraju są zjednoczone w jednej instalacji wodnej, rdzeń która była najdłuższa rzeka w Europie.

Po utworzeniu w XX wieku wielki Wołgi kaskady elektrowni wodnych na swoje znaczenie gospodarcze wzrosła wielokrotnie. Rzeka stała się bardziej żeglowna, teraz regularnie żeglarstwo duże statki przewożone do Tweru. On niósł połowę ładunku rzeki i rosyjskich pasażerów.