497 Shares 1790 views

Typy Szopy: opis siedliska. Rodzina szop

Te śliczne małe zwierzęta, które są rzeczywiście mięsożerne ssaki, nie można pomylić z nikim innym: tylko tyle czasu, aby zobaczyć je puszysty ogon pręgowany i „maski” na twarzy. Rodzaje szopy są nieliczne, a dziś możemy przedstawić Wam niektóre z nich.

Rodzina szop

Rodzina łączy różne od cech zewnętrznych zwierząt. Większość z nich – zwierząt, o średniej wielkości z elastycznego i długości wydłużonego ciała od 31 do 67 centymetrów i długim krzaczaste ogona (20-69 cm), kilka przedstawicieli rodziny wspinaczki pełni funkcję chwytne. Masa ciała zwierząt mieści się w zakresie od 0,8 do 22 kg.

Prawie wszystkie typy (z kilkoma wyjątkami), spiczasty pysk, krótkie uszy wyprostowane. Łapy mają charakterystyczną strukturę: uporem i długie palce, stopochodny, rzadko poluvtyagivayuschimisya pazury. W większości gatunków barwa zmienia się od jasnoszarego do jasny kolor czerwono-brązowy. Z pyska prawie zawsze są znaki, wzór ogon – obrączkowane.

Typy szopy

rodzina szop ma 11-12 gatunków są pogrupowane w 8 rodzajów. Jest on podzielony na dwie podrodziny: zwierzęta azjatyckich i amerykańskich. W tym ostatnim przypadku, rodzaje szopów, które zamieszkują Ameryki Środkowej i Południowej, jest jeden rodzaj ozdobnego Ameryce Północnej.

Azjatycki podrodziny zawiera tylko dwa gatunki, które są ograniczone do wąskiego siedliska w Azji Wschodniej. Duży i mały panda – jedynymi członkami życia rodzinnego w Starym Świecie. Najczęściej spotykane są następujące rodzaje szopy:

  • poloskun;
  • tresmariassky;
  • Barbados;
  • Bahamian;
  • rakoed;
  • Gwadelupa;
  • kosumelsky.

Poniżej opiszemy najciekawsze, naszym zdaniem, rodzaje szopy i zapewnić ich zdjęcie.

szop

Przodkowie tego zwierzęcia zamieszkiwały lasy Ameryki od czasów starożytnych. Żyją teraz w okolicy. Poloskun dobre wrażenie w lasach Rosji, na Białorusi, na wyspach Archipelagu Malajskiego, często można go znaleźć w lasach Azerbejdżanie.

Reprezentantami tego typu długości korpusu sięga sześćdziesięciu pięciu centymetrów krzaczaste ogona na okres nie krótszy niż dwudziestu centymetrów. Wzrost zwierzęcia w kłębu – trzydzieści pięć centymetrów. Waga średnia – około sześciu kg. Korpus tego RACCOON grubych krępy krótkich nóg. Kolor brązowo-szary. Na pierwszy rzut oka „maski”: czarne plamy z białym wykończeniem, czarna opaska rozciągający się od czoła do czubka nosa. Między oczami jest ciemna plamka, czarne pierścienie otoczyć ogon zwierzęcia.

Poloskun chodzi na czterech nogach, przednie są zaprojektowane w taki sposób, że może utrzymać swoje pozycje i sprawnie umyć. Zjada posiedzenia zwierząt na tylnych nogach i trzyma przód żywności. Ze względu na swoje niezwykle zręczne palce i długie, zwierzęta te mogą łatwo znaleźć pożywienie nawet w dość mętnej wodzie.

szop tresmariassky

Ten podgatunek szop mieszka na wyspach Marie, położonych na zachodnim wybrzeżu stanu Nayarit (Meksyk). Tres Marias szopów większa poloskuna w przeciętnej długości ciała dorosłego osobnika w dziewięćdziesięciu cm (w tym ogona). Płaszcz krótki i raczej blado. Brzuch brązowy futra obejmuje gęstych światła podkładu.

Osobliwością tego rodzaju, która odróżnia go od innych podgatunków – kątowej czaszki. Już w 1996 roku gatunek jest zagrożony wyginięciem: w środowisku naturalnym było mniej niż dwieście pięćdziesiąt osób dorosłych. Wynika to z faktu, że w Tres Marias Szop przeprowadzonego niekontrolowanych polowań wyspiarzy, a nie podejmować żadnych środków w celu ochrony zwierząt. Ponieważ zakres tych zwierząt jest niewielka populacja jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek być liczne.

szop Bahamian

Podobnie jak niektóre gatunki wyspiarskie szopy, to zwierzę, zdaniem naukowców, to podgatunek poloskuna. Bahaman Raccoon mieszka na wyspach Karaibów. Na zewnątrz, to nie różni się od poloskuna. Puszysty ogon ozdobione 5-10 ciemnych pierścieni. Mężczyźni są znacznie większe niż samice. Długość ciała – 60 cm, ogon. – 40,5 cm kolorów mogą być różne – od jasnoszarego do prawie czarnego.

W niewoli zwierzę może żyć nawet do 20 lat, w warunkach naturalnych, długość życia jest o wiele mniej. Bahaman Raccoon preferują obszary pokryte grubą krzewów, w stawach. Żywi się stawonogi, w tym kraby i homary, i nie da się na żaby i produktach roślinnych: orzechów, żołędzi i jagód. Zachowanie przedstawicieli tego podgatunku słabo poznane, jednak naukowcy uważają, że są one bardziej nocny. Budowanie kącik, który jest używany do snu i odpoczynku. Są aktywne przez cały rok, hibernacja nie spada.

Bahaman Raccoon preferuje samotność, oczywiście z wyjątkiem okresu godowego. Dojrzewanie u kobiet przychodzi do roku, mężczyźni – do dwóch lat. Ciąża trwa około dziesięciu tygodni. Po tym czasie rodzi się od 4 do 6 szczeniąt.

szop kosumelsky

Ten typ nazywany jest karzeł szop i endemiczne gatunki wyspie Cozumel (Meksyk). Jest to o wiele mniejsze niż ich krewnych, a to jest łatwo odróżnić od nich przez szeroką czarną maską, która rozciąga się do gardła. Ponadto zwierzę luksusowe złoty żółty ogon, poszerzając przy końcu, i lekko zaokrągloną.

Górny korpus obejmuje brązowo-szary futro z niewielkimi plamami czarnej włosy i dolnej części nogi pokryte futrem i blady kolor. Szarawo-szary kolor górnej części głowy jest w ostrym kontraście z białym futrem brodzie i pyska, jak zresztą i czarną maskę wokół oczu.

Ogon żółtawy, sześć ciemnobrązowych i czarnych pierścieni. Długość dorosłego zwierzęcia (ogon), mieści się w zakresie od 58 do 82 cm, ogon – 26 cm, wagowo: – od 3 do 4 kg. Cozumel szop dzisiaj jest na skraju wyginięcia. Populacja tych zwierząt – we wszystkich 250 osób. Jest to spowodowane ograniczonym środowisku. Jest to endemiczny dla wyspy Cozumel, której powierzchnia – 478 metrów kwadratowych. km.

Rakoed

Szop krabożerny – rodem z Ameryki Południowej i Środkowej. Zazwyczaj te stworzenia osiedlić się w bagnistych terenach wilgotnych. Obok jego domu musiała być ciało z wody – rzeki, jeziora lub strumienia. Szop krabożerny – stosunkowo duża przedstawiciel rodziny. Waży do dziesięciu kilogramów i długości ciała – metr. Mężczyźni są większe niż samice.

W rakoeda grubego futra z krótkimi włoskami. Górna część ciała ma czerwonawo-brązowy kolor, a dolna jest pomalowany na szaro. Przednie nogi – pure white back – z brązowymi łatami. Animal szeroka stopa, palce w ruchu i bardzo długi koniec w ostre pazury. To zwierzę ma niezwykły chód przypominający niedźwiedzia.

Zwierzę ma wyostrzony zmysł słuchu: to wychwytuje nawet słabe dźwięki z dużej odległości. Szop krabożerny – piękna pływaczka i nurek. Trudno nazwać cichym, bo sprawia, że wiele dźwięków – od groźny ryk wyć. Poza tym, on umie gwizdać i pęknięcia zębów.

Dziś często dają szopy wrodzone jako zwierzęta domowe. Jeśli też chcesz kupić takie egzotyczne zwierzę, radzimy rozważyć plusy i minusy. Powinien zawierać szopa w przestronnej obudowie. Jest łatwo oswoić, ale nie zapominaj, że jest to drapieżnik, mimo niewielkich rozmiarów. Według wielu właścicieli odzwyczaić gryzie rękę jest praktycznie niemożliwe. To nie jest ze względu na jej zagrożenia – to oryginalny sposób, aby komunikować. Ale potencjalni właściciele powinni wiedzieć o tym, aby nie dać się na swojego zwierzaka.