818 Shares 4156 views

Jak narysować lwa? Analiza struktury ciała i instrukcje krok po kroku

Lew jest zwierzęciem królewskim, posiadającym łaskę kotów i wygląd królewski. Nic dziwnego, że wielu artystów często odnosi się do obrazu tego bestia. Prawdziwy remake to nie tylko malarze, ale również ci, którzy właśnie zaczęli robić pierwsze kroki w dziedzinie sztuk pięknych.

Jak narysować lwa tak, że wygląda jak realistyczne zwierzę z właściwymi proporcjami? W tym celu można okresowo wezwać do głowy obraz zwykłego kota domowego. Przecież ten mały prankster jest w bezpośrednim, choć nie bardzo bliskim pokrewieństwie z królewską osobą.

W tym artykule pokażemy Ci, jak narysować lwa o pełnej długości w dwóch wersjach: cartoonish i realistyczne. Oba przykłady są przeznaczone dla początkujących w dziedzinie sztuki. Dlatego lekcje pokażą czytelnikom, jak narysować lwa w etapach. Uprości to proces i uczyni go bardziej przyjemnym. A ludzie, którzy zdecydują się na poradę, jak narysować lwa, z dużym prawdopodobieństwem zadowolenia z rezultatów swoich prac. Zacznijmy więc.

Zacznijmy od najprostszego zadania – jak narysować lwa w wersji animowanej. Na początek trzeba szkicować trapez z zaokrąglonymi narożami – podstawą kufy zwierzęcia. Następnie dodaj dwa okręgi-abalon i ostry kątowy trapez z nieco mniejszego obszaru – ciało bestii. Po tym narysuj cztery półkola w podstawie obrazu (łapy) i nakreśl lokalizację grzy (owalny czerwony).

Teraz narysuj królewskie włosy, dodaj ogon, wymazuj wszystkie niepotrzebne linie i pomaluj lew. Nie zapomnij o kufie: trójkątnym nosie, oczach i ustach. Na życzenie artysty można dodać wąsy, koronę i inne elementy wystroju wnętrza. Cartoon król bestii jest gotowy.

Przejdźmy do bardziej złożonego zadania – jak rysować lwa ołówkiem w pełnym tempie w realistycznym spektaklu. Tylko w tym przypadku można się przydać chodząc po sobie zwierzakiem. Wszakże tutaj odnotowano charakterystyczne cechy struktury ciała kotów jako całości i lwa w szczególności.

Zacznijmy od rysowania dwóch kręgów, nieco bardziej niż inne. Tak więc odległość między nimi powinna wynosić połowa większej liczby osób. Podłączamy je do dwóch linii: górna jest prawie pozioma, a druga przechodzi pod stokiem od większego kręgu do mniejszego. Jest to specyfika struktury postaci kota, którą rozważymy poniżej. Następnie nakreślamy podstawę kufy i wyciągamy łapy. Tworzymy jaśniejszy obraz, dodajemy kark, uszy i ogon.

Zwróć uwagę: jeśli zdecydujesz się narysować lwica, po prostu musisz zatrzymać się na tym etapie, wyraźnie rysując wszystkie niezbędne linie i usuwając niepotrzebne. W tym samym celu nie przedstawić carrary, ale cara, wystarczy tylko dodać grzywę. Nie zapominaj, że obejmuje prawie jedną trzecią ciała zwierzęcia, więc nie bądź skąpy. Długie włosy prawie sięgają do środka pleców i brzucha męskiego.

Teraz trochę więcej o strukturze dużych kotów. Pas biodrowy tej wdzięcznej rodziny jest większy niż miednica, ale tylne łapy są dłuższe niż przednie przednie ze względu na staw stawu skokowego. Dotyczy to wszystkich kotów, pamiętając o tak prostym fakcie, można łatwo narysować tygrys i gepard według tego schematu, zmieniając tylko niektóre szczegóły. Więc tygrys będzie bardziej masywny niż król bestii, a gepard jest smażony i długotrwały. Te informacje pomogą Ci realistycznie przedstawiać lwa, nawet jeśli nie masz instrukcji krok po kroku na wyciągnięcie ręki.