454 Shares 4283 views

Venom – grupa powstała Black Metal

Legendarny zespół z Newcastle został założony pod koniec lat 70-tych. Muzycy z bardzo różnych grup spotykają się, aby stworzyć całkowicie nową grupę o nazwie Venom. Grupa składała się z 5 członków: Deyv Ruterford i Dzheffri Dann grał na gitarze, Din Hyuitt był basista, perkusista Chris Merkaters zajęło pozycję, a wokalista Deyv Blekmen.

Powstawanie jadu grupie

Niestety, wczesne stadia życia, grupa poddana ciągłych zmian w kompozycji. Tak więc, po pewnym czasie po zespół założycielski lewo Venom perkusista Chris Dave i wokalista, który zastąpił Klayv Archer na basie i Tony Bray na wokalu. Jednak to nie koniec zmian w składzie Venom. Grupa również powiedział do widzenia basista Hewitt, zastępując ją Alan Winston i odmówił gitarzysta Rutterforda zajął miejsce Konrede Lanta. Winston pozostał w drużynie na krótki okres, a po opuszczeniu gitara bas zaczął grać Lunt. W ten sposób stał się jad kwartet.

Pierwszą rzeczą, zespół zdecydował się na pseudonim, a piekielny, tym lepiej. Zatem basista Archer zwrócił się do Jezusa, gitarzysta Lant stał Kronos, wokalista i frontman Bray przybrał imię Abaddon, a drugi gitarzysta Dann się jako Mantas. 1980 oznaczał pierwszą grupę demo, z jedną z piosenek wykonywane Lunt. Wkrótce potem zespół pożegnał się Archer i Venom stał się trio, co wszyscy go znają.

Early Works Venom

W rok po wydaniu demo zespół podpisał kontrakt ze studiem Neat Records i wydał swój pierwszy singiel zatytułowany W Leage z szatanem. Następnie pierwszy pełnej długości grupy płyta Venom. Album nazywa Witamy w piekle, i został napisany pod wpływem sceny gigantów metalu, grupy Motorhead. Album pełen jest diabłem, ciemnym i szatańskiej wyobraźni, a ta idea stała się śmiertelne dla grupy. Drugi i chyba najważniejszym płyta zespołu o nazwie Black Metal, a na okładce twarzy ozdobionej kozą i pentagramu.

Album był pierwszym krokiem na drodze do chwały Venom. Zespół grał szczerą śmieci, ale teksty satanistyczne służył jako inspiracja dla tysięcy fanów nowego gatunku – black metalu. Trzeci album nazywa się w stanie wojny z Szatanem, i to właśnie on przyniósł jadu światową sławę i możliwość wykonywania na największych i najbardziej prestiżowych miejscach na świecie.

Kryzys w Venom

Pierwsze problemy zaczęły się w zespole po czwarty album Possessed. Głównie Kłopot był pod opieką Mantas ze względów zdrowotnych. Straty musiała nadrobić tylko dwóch muzyków: Jimmy Clare i Maykom Hikki. Jednak tutaj problem nie kończy. W 1987 roku, Kronos postanowił opuścić zespół na własnym solowym projektem, który nazwał po sobie. Dwóch nowych muzyków zespołu Kronos zabrał ze sobą.

Wydaje się, że teraz może utrudniać kreatywność Venom? piosenki zespołu są nadal kochać i doceniać świat metalu, na przykład, Black Metal, który nagrany covery wielu grup, w tym słynnego Dimmu Borgir, cisza przed burzą, i inne. Poza Mantos szybko wyzdrowiał i wrócił do zespołu.

grupa dojrzała praca Venom

Tak więc, w grupie po powrocie Mantosa rzeczy poszło gładko. Nowi muzycy razem Kronosa i dwóch gitarzystów, ładne dopasowanie w drużynie: Tone Dolan został basista i wokalista, a El Stodoły przejął gitarę. Było to line-up nowy album został nagrany Venom. Grupa zdawała się stać stabilny, i nie było żadnych oznak zmian. Album nazywa się premier Zło, producenci są Tauber Nick i Kevin Ridley. Pracował też na słynnym cisza przed burzą.

Bez zmian w składzie grupa nagrała kilka albumów, ale w 1991 roku zespół opuścił Barnes. Na tym etapie można zauważyć stopniowe grupę ekstynkcji. Aby nagrać następny talerz Venom przyciąga muzyków sesyjnych i wprowadził na klawiszach. Jednak po nagraniu płyta trio zespół zaczął ponownie. Przez długi czas Venom opuścił studio i sprzęgnięty z trasy. Od 2004 roku grupa ponownie zaczął wykazywać oznaki życia i istnieje do dziś.

W trakcie swojej kariery zespół wydał 14 studyjnych rekordy, z których najnowsza nosi tytuł z wnętrzności przyszedł w 2015 roku.