457 Shares 4645 views

Popularna seria 90-tych: lista najlepszych

Era 1990 – to historia całego pokolenia jego dojrzewania i stania. Jest ona nierozerwalnie związana z boku kulturowego rozwoju. Pamięć mieszkaliśmy w kilkudziesięciu filmach i serialach, w których w rzeczywistości uprawiane dzieci 90.


90. Rosyjscy serii

Wielu z nas pamięta telewizora w czasie. Mydła 90s (rosyjski) odzwierciedlać jego specyfikę, więc wśród nich dominują projekty detektywistycznych, gdzie istnieje aktywny walka bandytyzmu ( „Kamenskaya”, „Narodowy Security Agent”). Nie przeszkodziło krajowej produkcji telewizyjnej, aby zyskać na sile, aw 90 lat, są też pierwsze rosyjskie seriale ( „Truskawka”), młodzieży i serialami komediowymi. Lista najbardziej wysokim profilu został przedstawiony poniżej.

 1. "Streets of Broken Lights" (z 1998 roku). Seria o policjanta, ich ciężkiej pracy i życia poza obsługą.
 2. „Uważaj, nowoczesny!” (Od 1996). Komiks z serii Dmitriem Nagievym rolach głównych.
 3. "Koroleva Margo" (1996). Seria, składający się z osiemnastu odcinków. W filmowej adaptacji słynnej powieści Aleksandra Dyuma udziałem czołowych rosyjskich aktorów: Nicholas Karachentsov, Dmitri Singers Eugene Dobrovol'skaya i innych.
 4. "Poczekalnia" (1998 th). Dziesięć dramatyczny film o pasażerów pociągów, którzy są zmuszeni do zatrzymaj się w małym prowincjonalnym miasteczku. Obsada Vera Glagolev, Michaił Bojarski, Wiaczesław Tichonow i innych.
 5. "Simple Truth" (1999). W rzeczywistości, pierwszy epizod Rosji, grupy docelowej, która była współczesna młodzież. Opowiada historię zwykłych studentów.

Brazylijskich telenowelach 90s: lista

Te popularne niegdyś teleistorii miał kilka charakterystycznych cech. Po pierwsze, liczba części (ponad dwieście), co daje prawo do wywołać dowolną brazylijskiego serialu „opera mydlana”. Po drugie, złożona fabuła nie dając możliwość przewidzenia finału. I po trzecie, obowiązkowa pozycja jest splątana rodzinnej więzi bohaterów. 90. brazylijskiej telenoweli, których lista została przedstawiona w tej kolekcji są w pełni zgodne ze wszystkimi wymienionych kryteriów:

 1. "Wieża Babel" (1998).
 2. "In the Name of Love" (1997).
 3. Zamki „w powietrzu” (1999).
 4. "Suave Veneno" (1999).
 5. "Cruel Anioł" (1997).
 6. "À on" (1994).
 7. "Nowa ofiara" (1995).
 8. "Krytyczny dziedziczenie" (1996).
 9. "Easy Money" (1998).
 10. "Land of Love" (1999).

Argentyna: najlepsza taśma z ubiegłego wieku

produkcja w Argentynie najlepiej serii 90 charakteryzuje się tym, że cała fabuła zbudowana jest wokół jednego bohatera. Odzwierciedla to nazwa serii.

 1. "Dziki anioł" (1998). Seria z Natalia Oreiro w roli tytułowej. Opowiada historię miłości i sierot Milagros, którzy dorastali w klasztorze. W trakcie serii odsłania tajemnice życia Milly rodziców.
 2. "Antonella" (1992). Rolę głównego bohatera śpiewał urocze Andrea del Boca. Seria obejmuje elementy detektywistyczne, ale nadal pozostaje głównym linia miłość.
 3. "Celeste" (1991). Seria jest o biednej dziewczynie, która pracuje w domu swojego bogatego ojca, ale nie wie o tym. W tym filmie po raz pierwszy tematyka homoseksualizmu i AIDS.
 4. "Black Pearl" (1994). Obsada popularne argentyńskie aktorka Andrea del Boca, która jest także wykonawczynią piosenki tytułowej serii.
 5. "Manuela" (1991). Seria jest nakręcony na podstawie powieści Karoliny Nabucco „dziedziczka”. Warto zauważyć, że wiele znanych muzyków wzięło udział w tworzeniu tej telenoweli (Julio Iglesias, w szczególności). Seria przyniósł wielką sławę Grecia Colmenares, grał główną rolę.

Wenezuela Telenowele

Generalnie, seriale 90s (zagranicznych, przeważnie) wyróżniają skomplikowanej fabuły, wielu wątków i postaci. To nie był wyjątkiem, wenezuelskie telenowele:

 1. "Zemsta" (1990). Stał się pierwszy wenezuelski show, wykazano w rosyjskiej telewizji.
 2. "Zakazane Woman" (1991). Series, gdzie główny bohater jest rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami. Irene nie może zdecydować, który jest droższy: Hermana i jego syna Carlosa.
 3. "Kasandra" (1992). Główną rolę wykonywane Coraima Torres. Seria została pokazana w stu krajach na całym świecie.
 4. "Only You" (1996). serial obyczajowy, podnosząc się z problemem nierównego małżeństwa i relacji w rodzinie.
 5. "Luisa Fernanda" (1999). Pierwszą główną rolę w jego życiu przez aktorkę Scarlet Ortiz. Zagrała Girl-student, zakochała się w swoim nauczycielem.

meksykańska telenowela

Meksykańska seriali lat 90. stał się jednym z pierwszych serii zagranicznych telewizji, wykazano w rosyjskiej telewizji. Mieli taką samą funkcję jak Argentynie. Wszystkie 90s serii były przywiązane do dziewczyny – głównego bohatera:

 1. "Impostor" (1998). Historia dwóch sióstr bliźniaczek i ich okrutny i despotyczny matka.
 2. "Dzika róża" (1989). Na rosyjskich ekranach serii została wydana w 1994 roku i od razu stał się jednym z najbardziej popularnych. Główną rolę wykonywane przez Veronica Castro, i zrobił to znakomicie. W czasie kręcenia filmu, była już trzydzieści pięć lat i zagrała dziewczynę osiemnaście Rosa.
 3. "Marisol" (1996). Historia dziewczynki z rozwianego twarzy, pogrążone w nędzy i nie ma wiedzy o bogaczu i dobrego ojca, który szuka dla niej.
 4. „Kiedy rosną skrzydła” (1997). Audycja została przeprowadzona na kanale TVC (powtórzone trzy razy w różnych latach), według oceny na wystawie można zobaczyć, że ta seria stała się jedną z najbardziej popularnych w Rosji.
 5. "Po prostu Maria" (1990). Stał się czwarty meksykański serial, pokazany w rosyjskiej telewizji. Jest szóstym remake oryginału, nakręcony w Argentynie w 1967 roku.

mydła

Tylko kilka programów telewizyjnych z Europy były w stanie przebić się do telewizji rosyjskiej w latach 90., całkowicie zalanie wodą „telenowele” w Ameryce Łacińskiej:

 1. "Komisarz Rex" (Austria, Niemcy, od 1995). Serii o detektyw Moser i jego wierny pies Rex, który kocha muffiny z kiełbasą i łatwo rozwiązać każdą zagadkę.
 2. "Poirot" Agatha Christie (Wielka Brytania, z pierwszym 1990). siedemdziesiąt filmy były kręcone na detektywa Herkulesa Poirota. Seria wielokrotnie nominowany do prestiżowej brytyjskiej nagrody w telewizji.
 3. „Ośmiornica” (Włochy, z pierwszym 1984). Ostatni odcinek został wydany w 2001 roku. Seria, która komisarz Cattani walczy z mafią sycylijską jest prawie sam, stał się jednym z najbardziej popularnych w Europie.
 4. "Pierwszy pocałunek" (Francja, 1991/95.). Seria szkolnego uczeń Justine i jej przyjaciół. To rezonuje z serii „Ellen i chłopcy”, ponieważ bohaterowie są siostrami, według producentów.

Programy telewizyjne w USA

Mydła 90s za granicą, szczególnie w USA, miał szeroki zakres gatunków, niż rosyjski. Tu, w wystarczającej liczbie było „opery mydlane” i dramaty, i komedie i fikcja:

 1. "Beverly Hills, 90210" (1990). Ostatni odcinek serii o złotej młodzieży z Los Angeles został wydany w 2000 roku. serial podnosi młodzieży i zagadnień społecznych czasie. Jednak ważniejsze.
 2. "Czarodziejki" (1998). Projekt trwał osiem sezonów i został zamknięty sam w 2006 roku. Fantasy historia trzech sióstr-czarownic przyciągnął miliony widzów na całym świecie.
 3. "Melrose Place" (1992). Wszedłem listę najlepszych klasycznych show, zajmując miejsce pięćdziesiąty pierwszych stu możliwe.
 4. "Miłość i tajemnica Sunset Beach" (1997). To był transmitowany na dwa lata. To opowieść o życiu młodzieży z Kalifornii. Ratingi zaczęła spadać po sześciu miesiącach show.
 5. "The X-Files" (z 1993 roku). serial sci-fi trwała dziewięć lat i stała się integralną częścią kultury pop lat 90-tych. Opowiada o pracy i życiu osobistym dwóch agentów FBI, który pełnił rolę David Duchovny i Gillian Anderson.

Dzieci w wieku 90 seriali

Wybór serii, skierowanego do dzieci i młodzieży:

 1. "Lassie" (Kanada, 1997). Seria jest o chłopcu z trzynastu Timmy i jego wierny pies Lassie, który w każdej serii sprawia, że niektóre feat. Jest to remake oryginału, wydany w 1954 roku.
 2. "Sabrina – nastoletnia czarownica" (1996). serial o nastolatka, który odkrywa, że posiada magiczne moce. Sabrina uczy się żyć z myślą, że była czarownicą. Seria trwała siedem sezonów.
 3. "Harry – Snow Man" (1993-1996 gg.). Hendersenov seria o rodzinie, któremu udało się zaprzyjaźnić z śniegowy.
 4. "Alf" (1990). To był transmitowany w Rosji od 1996 roku. Seria jest o młodego mieszkańca planety Melmak, godnej żarłok i wesołym facetem.
 5. "Xena – wojownicza księżniczka" (z 1995 roku). Seria o niezwyciężonym wojownikiem i nieustraszony dziewczynki Xena, który jest gotowy w każdej chwili do pomocy potrzebującym.

sitcomów 90s

Rozkwitu rosyjskiego serialu (komedie sytuacyjne) przyszedł w 2000 roku, podczas gdy w Europie i USA gatunek ten był reprezentowany dość szeroko:

 1. "Ellen i chłopcy" (Francja, 1992). Sitcom trwał sześć sezonów i zamknięte w 1994 roku. Jednak producenci postanowili dać drugie życie bohaterów i rozpoczęła serię „Dreams Of Love” (1995). Akcja została przeniesiona z kampusu. Chłopcy już ukończyli szkolenie i zaczęli dorosłość.
 2. „Przyjaciele” (Stany Zjednoczone, od 1994). Serial został nakręcony w ciągu dziesięciu lat i stał się najpopularniejszym projektem komedia swój czas, przynosząc wielką chwałę wszystkich podmiotów, a także liczne nagrody i wyróżnienia telewizyjnych.
 3. "Married … with Children" (Stany Zjednoczone, 1987/97.). Komedia seria o trudnym życiu wielkiej rodziny.
 4. "The New Addams Family" (Kanada, USA, 1998). Remake serialu w 1964 roku w nowoczesnej interpretacji.
 5. "Jaś Fasola" (Wielka Brytania, 1990/95.). Seria o dziwnej Anglika pana Binet, nadzwyczajnych problemów i sposobów ich rozwiązywania.

Tak więc, złożony list – tylko niewielka część, pokazując kulturę pop tego pokolenia. Ale te popularne 90s serii były na pewno najbardziej pamiętny.