429 Shares 5758 views

Czy warto jechać do ZEA w marcu: recenzje turystów

Zjednoczone Emiraty Arabskie to wielkie państwo, które w ciągu ostatnich 30 lat zmieniło się nie do poznania. Stało się królestwem, które przyjmuje gości ze wszystkich zakątków naszej rozległej planety przez cały rok.

Każdy sezon w tym kraju ma swoje wdzięki, dlatego nie ma ostatecznej odpowiedzi na pytanie, kiedy lepiej jest wyjechać na wakacje do Emirates. Ale można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zawsze będą dawały morza wrażeń i przyjemności.

W tym artykule zebraliśmy informacje dla tych, którzy wybierają się na wakacje wiosenne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (marzec).

Marzec klimat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Klimat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest subtropikalny, a w marcu można go opisać jako przejście między zimą a wiosną. Na początku miesiąca w niemal wszystkich miastach Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest całkiem fajne, a bliżej końca marca staje się coraz gorętsze. Jeśli chodzi o Zjednoczone Emiraty Arabskie w marcu, należy pamiętać, że średnia temperatura na brzegu Zatoki Perskiej wzrasta już do + 28 stopni, w Fujairah i Dubaju do +26 stopni, w Szarawie i Abu Dhabi temperatura jest nawet niższa, ale tylko parę Stopnie.

W Abu Dhabi, Sharjah i Dubaju prawdopodobieństwo deszczu jest wysokie.

Dla miłośników długich ruchów lepiej wybrać kurorty na wybrzeżu Zatoki Perskiej, tutaj wskaźnik temperatury wody jest do przyjęcia dla turystów. Jeśli chodzi o Zatokę Oman (wybrzeże Fujairah), woda tutaj jest bardzo zimna – maksymalnie 21 ° C.

Pogoda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w marcu

Pomimo faktu, że marzec to dopiero początek wiosny, klimat Arabskich Emiratów Arabskich umożliwia turystom cieszyć się tym miesiącem wspaniałe wakacje, słoneczne dni i ciepłe morze. Oczywiście, wiosna nie jest latem, a okrągły miesiąc tu nie będzie gorący. W marcu pogoda jest zmienna. W ciągu miesiąca może dojść do ochłodzenia lub ocieplenia. W pierwszej połowie marca jest to bardziej namacalne. Do połowy miesiąca pogoda zaczyna się poprawiać, noce cieplej, a dni są gorętsze.

Mieszkańcy uważają Marzec za idealny miesiąc na wakacje na plaży, ponieważ nadal jest nieznośne ciepło, a pogoda jest wspaniała dla pływania i opalania.

Temperatura wody i powietrza na początku marca

UAE na początku marca jest idealny dla tych, którzy nie tolerują ciepła. Noce tutaj są wciąż chłodne, aw ciągu dnia jest bardzo wygodne. Chociaż nie należy zapominać, że temperatura powietrza różni się w zależności od emiratu, a średnio wynosi 25-27 stopni Celsjusza ze znakiem plus. Woda morska na początku miesiąca jest wciąż zimna – nie wyższa niż 22 stopni. Ale niektórzy ludzie czują się dobrze i swobodnie pływać w takiej wodzie.

Jeśli chodzi o inne czynniki, wiatr nie roi się zbyt mocno, są strącenia, ale nieistotne, chociaż lepiej jest wziąć parasol do odpoczynku.

Temperatura pod koniec marca

Powietrze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pod koniec marca coraz bardziej rozgrzewają się każdego dnia. W ciągu dnia temperatura zbliża się do +30 ° C i utrzymuje się w przybliżeniu o +17 ° C w nocy.

Ale należy rozumieć, że jeśli chcesz chodzić wieczorem, lepiej nosić ciepłe ubrania, aby czuć się tak komfortowo, jak to możliwe. Początek wiosny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pozwala na bardzo dobry czas na wycieczki, które są dużo.

Jeśli chodzi o temperaturę wody, pod koniec marca temperatura wynosi do +23,5 stopni. W tym czasie w kraju jest wielu turystów, ponieważ pogoda już odpoczywa na plaży.

Co robić w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w marcu

Wielu podróżnych podróżuje do ZEA w marcu. Opinie turystów często mówią, że jest to najlepszy czas na podróżowanie po całym kraju. Nie tylko można odpocząć na plaży, ale także różnych zajęciach organizowanych tu w tym miesiącu. W marcu odbywa się wyścigi konne, klasyczny festiwal muzyczny, mistrzostwa świata w golfa na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto, słynny festiwal zakupów trwa, który rozpoczął się w lutym.

Mistrzostwa Świata w wyścigach konnych i Puchar Świata w golfa odbywają się w Dubaju, festiwalu muzycznym i festiwalu handlu w Abu Dhabi.

Dla smakoszy niezwykłych potraw, wycieczka wiosenna do Emirates również zapowiada się ciekawie. W marcu odbywa się festiwal kulinarny. Dla wszystkich odwiedzających, najlepsze restauracje w Abu Dhabi oferują pyszne dania z całego świata.

Opinie turystów o wakacjach w Emiratach w marcu

W internecie można znaleźć wiele opinii na temat wakacji w UAE w marcu. Opinie turystów są w większości pozytywne, ale czasami są ludzie, którzy w tym miesiącu wydawały się nie nadaje się na pełne wakacje.

Zgodnie z opiniami turystów, marzec to świetny czas na planowanie wakacji z dziećmi. Wiosną nie ma takiego ciepła, jak w lecie, a dzieci mogą odwiedzić wiele miejsc: różne parki z atrakcjami, ciekawe wycieczki, różne wystawy i targi.

Warunki pogodowe pozwalają odwiedzić krajowe wycieczki i zabytki, spędzić czas w restauracjach, robić zakupy, które, według wielu turystów, jest szczególnie korzystne w marcu.

Kolejny plus – mała szansa na spalenie na słońcu, słońce na wiosnę nie jest tak aktywne, a podróżujący dostają piękną opaleniznę, a nie poparzenia.

Pod koniec marca turyści biorą pod uwagę tylko wiatr, który jest często zimny, chociaż kraj znajduje się w miejscu, gdzie wieje wiatr prawie zawsze i jest bardzo mało dni bezwietrznych.

Ci, którzy wolą pływać w ciepłej wodzie, radzą, aby zaplanować wakacje bliżej drugiej połowy marca. Tym razem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest uważany za idealny dla turystów o wszelkich zainteresowaniach, zarówno dla miłośników morza, słońca i plaży, jak i tych, którzy chcą zwiedzić okolice Emiratów Arabskich.

Koszt wycieczek

Ceny wycieczek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w marcu są stosunkowo niskie. Należy jednak zauważyć, że zbliża się do końca miesiąca zapotrzebowanie na pozwolenia, a tym samym ich koszt zaczyna rosnąć, więc lepiej zadbać o długo oczekiwane wakacje z wyprzedzeniem.

Przybliżony koszt odpoczynku:

– 7-dniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu w Dubaju kosztuje około 1000 dolarów, w tym transfer i lot.

– Tydzień odpoczynku w Sharjah (hotel 4 *) kosztuje 1400 USD za dwa. Podczas rezerwacji wycieczki all-inclusive – 2500 $.

– Wakacje w "Czterej" Fujairah kosztują 2000 USD.

– Zakwaterowanie w Abu Dhabi jest nieco tańsze, około 1200 dolarów. Szczególnie w marcu emirat daje dobre rabaty, zarówno na zakwaterowanie w hotelach, jak i na wycieczki.

– Wycieczka do małego Emiratu o nazwie Umm al-Kuwain jest stosunkowo niedroga – 1200 dolarów. Tutaj spoczywają ludzie, którzy lubią spokojną rozrywkę.

Jeśli chodzi o wycieczki, średnia wizyta jednego z nich będzie kosztować od 60 do 300 dolarów.

Wnioski

Wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w marcu są idealne dla tych, którzy kochają programy kulturalne, preferują wygodną pogodę, wybierają się na wakacje z całą rodziną. Również marsz jest idealny dla miłośników zakupów, ponieważ właśnie w tym momencie sklepy wszystkich marek zajmują olbrzymią sprzedaż i najmodniejsze rzeczy tutaj możesz kupić z ogromnymi rabatami. Od drugiej połowy miesiąca, woda w morzu staje się dość ciepła, miłośnicy plaż będą w stanie zapłacić dużo i znaleźć piękną, a nawet tan. Dlatego nie przejmuj się minutami, że pogoda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest prawdziwą wschodnią baśnią.