640 Shares 3747 views

Ból po porodzie. Przyczyny, leczenie

Poród – jest złożonym procesem związane z pewien dyskomfort. Jednak błędnie uważa, że po urodzeniu dziecka, wszystkie one run na raz. Najczęstszymi, wiele matek są uważane za ból po porodzie. Co one powiązane? Co to jest? Dlaczego są wyświetlane? I jest to realistyczny sobie z nimi radzić?

Jaki rodzaj bólu może wystąpić u kobiet w ciąży?

Większość czasu kobiety w ciąży pojawiają się nieprzyjemne doznania w dolnej części pleców i kości ogonowej. To może być czasami bóle głowy, dyskomfort w okolicy klatki piersiowej, pleców lub brzucha. Jednak nie towarzyszy nieprzyjemny, pulsujące lub ciągnięcie, ostry, lub odwrotnie, tępe skurcze sidła. Ponadto, na przykład, ból pleców, i nadaje się do innych części organizmu, co prowadzi do pewnych problemów podczas karmienia niemowląt, chodzenie, wspinanie przedmiotów różnych grubościach, i tak dalej. D.

Czy mam się martwić, gdy żołądek boli?

Jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez młodych matek, uważany nieprzyjemne uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Ale czy warto się bać, a nawet bardziej panika, gdy ból brzucha po porodzie? Aby odpowiedzieć na to pytanie jest rozważenie możliwych przyczyn tej choroby, która może być fizjologiczny lub patologiczny charakter.

Wszystko to wina oksytocyny

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn związanych z bolesnych doznań w dolnej części brzucha. I dla każdego z nich charakteryzuje się różnymi objawami. Na przykład, jeśli istnieje skurcze lub ciągnięcie ból, to mówi o aktywnym rozwoju danego hormonu oksytocyny. To on pomaga otworzyć i wzrost wielkości macicy, aby zaakceptować oryginalną formę.

Czasami kobieta w pracy odczuwa nieprzyjemne uczucie, falisty, który podczas intensywnego dziecka piersią. W tym przypadku winny to problem jak oksytocyna, wydzielana jako zabezpieczającej bariery z zewnętrznym bodźcem i ponownie prowadzi do mimowolnych skurczów mięśni macicy. Jak widać, w obu przypadkach, ból brzucha po porodzie jest całkiem normalne powodów fizjologicznych. Zazwyczaj te nie są przewlekłe bóle i testowane 5-10 dni.

Kiedy na alarm?

Gdy ból w okolicy żołądka staje się przewlekły (nie zatrzymał się dłużej niż miesiąc), należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jego przyczyną może być, na przykład, obecność pozostałości łożyska w macicy, które nie wychodzą z owocami, ale raczej przyklejone do ścian i wyzwalania stanów zapalnych w organizmie.

Ponadto, ból po porodzie, w brzuchu może występować w kontakcie z endometrium bakterii i zarazków chorobotwórczych. Najczęściej tak się dzieje, gdy nieprzestrzeganie elementarnych zasad higieny podczas lekarzy chirurgii (cesarskie cięcie).

W skrócie, jeśli ból utrzymuje się przez długi czas, a komplikuje zapalenia ropne absolutorium, gorączki czy innych nieprzyjemnych chwil, natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Dlaczego istnieją bóle głowy po porodzie?

Niektóre kobiety w ciąży w okresie poporodowym są częste migreny. W większości przypadków pojawiają się one w tych kobiet, które mają ból głowy przed ciążą. Rzadziej, ofiary migreny są lady, porzucić tradycyjne niemowląt piersią.

Wśród przyczyn bólów głowy można nazwać najbardziej podstawowe:

  • nadmiar w organizmie progesteronu i estrogenu;
  • Stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych bez uprzedniej zgody od lekarza;
  • stres;
  • zmęczenie;
  • brak odpowiedniego snu.

Dlaczego ból w klatce piersiowej?

W okresie poporodowym , wiele matek skarżą się, że mają one ból piersi po porodzie. Co jest tego powodem? Jak pokazuje praktyka, często dyskomfort w okolicy klatki piersiowej jest spowodowane przez powiększenie piersi (karmienie piersią), a także w procesach redukcji macicy i brzucha, w okresach stresu.

Ponadto, ból w klatce piersiowej i na klatce piersiowej może być związane z przywróceniem żeber, które ujawniają się podczas ciąży, aby zrobić miejsce dla nienarodzonego dziecka.

to też boli i czuje się „wylewa”, „kamień staje się” podczas wysokiej mleka przypływu. W tym przypadku, jeśli czas nie karmić piersią, nie będzie zastój mleka – w konsekwencji, będzie rozwijać zapalenie sutka.

Jest to bardzo ważne, gdy masz ból piersi po porodzie, vyvit prawdziwą przyczyną dyskomfortu. Aby to zrobić, należy wykluczyć bodźce zewnętrzne i do specjalisty.

Z jakiegoś powodu, ból pleców?

Ostre lub dokuczliwy ból w plecach (lędźwiowego) – ten przykry moment, wiele matek wiedzieć z pierwszej ręki. Może to być stały lub „falistą”, tj. E. przerwy, a następnie zwiększać.

Taki ból pleców po porodzie związane są z wielu powodów, wśród nich – przywrócenie stanowiska tkanki kostnej. Przypomnijmy, że w czasie ciąży miednicy siebie i ułatwić drogę noworodka przez kanał rodny.

Okres po porodzie jest planowane przywrócenie pierwotnego położenia kości. Jednak normalizacja kości oraz wpływa na mięśnie i nerwy, powodując dyskomfort w dolnej części pleców.

Dlaczego boli szwy pooperacyjne?

Wiele kobiet, które Chirurgia (cesarskiego cięcia, szycie krocza przy zerwaniu), bóle stawów po porodzie. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej jest to ból związany z pewnymi działaniami matek. Na przykład, gdy szwy w kroczu, gdy występuje zbyt często na trasach, przysadzisty i wzrost grawitacji.

Rzadziej, ból związany z częstymi zaparciami. Może również pojawić się na początku współżycia seksualnego (nie zaleca się zaangażować w stosunku seksualnego wcześniej niż 2 miesiące po urodzeniu dziecka).

Jeśli masz ból stawów po porodzie, zaczerwienienie, obrzęk i ropa, należy natychmiast udać się do lekarza.

Co należy zrobić, gdy ból?

Jeśli po urodzeniu masz dyskomfort w klatce piersiowej, pleców, brzucha lub głowy, trzeba najpierw ustalić przyczynę. Aby to zrobić, byłoby lepiej, aby zobaczyć się ze specjalistą. A potem trzeba tylko postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby przepisać leczenie.

Na przykład, ból po porodzie w obszarze krocza (zamiast szwów), zaleca się stosowanie kremu gojenie ran „Zbawiciela”. Ponadto, kobiety z podobnymi problemami nie powinny być stosowane w żywności, które mogą powodować zaparcia.

W celu zminimalizowania bólu po operacji konieczne jest, aby przestrzegać higieny osobistej i prawidłowo dbać o stawy. W związku z tym, że szwy w kroku należy regularnie czyszczone z wodą, przy użyciu wyjątkowo płynny ruch. Gdy zapalenie powinno naprzemiennie płukanie czystą wodą i nadmanganianu potasu.

Jeśli ból w klatce piersiowej z powodu zbyt obfitych zalegającą mleka, należy zakupić laktator, zlać i często umieścić dziecko do piersi. Gdy ból pleców, za pomocą maści chłodzenia, filmowanie dyskomfort. To pomaga w takich przypadkach, terapii manualnej, delikatnego masażu i fizjoterapii. Również często zaleca się wykonać ćwiczenie „Cat”. Aby to zrobić, stań na czworakach, podnieść głowę do góry i jednocześnie zginać się w pasie, następnie opuść głowę w dół i zaokrąglony tył. Wykonaj to ćwiczenie trzy razy dziennie przez trzy zestawy.

Jeśli masz częste bóle głowy po porodzie więcej spacer na świeżym powietrzu, zrobić kilka jogi, wyspać. Ból brzucha może być spowodowany przez problemy w przewodzie pokarmowym, a więc w tym przypadku jest zwykle przepisywany sparing diety.

W skrócie, dla żadnego bólu i ewentualnych odchyleń od normy, należy skonsultować się z lekarzem. I wtedy można uniknąć komplikacji.