219 Shares 3591 views

Bitwa pod Kannami – jedna z największych bitew starożytności

Bitwa pod Kannami była największa bitwa II wojny punickiej, która trwała od 218 do 201 roku pne Ta walka jest dosłownie postawić rzymską republikę na skraj załamania. Świat nie może wiedzieć tak majestatyczny imperium, które stało się później. Ale wszystko po kolei.

bitwa Tło

W pierwszej fazie II wojny punickiej, kartagiński ogóle Hannibal był w stanie wygrać szereg zwycięstw: Ticino Trebia. To nie było największych bitew starożytności. Rzym znał i stracił więcej majestatyczny bitwę. Jednak obecnie Republika dosłownie stanął na krawędzi upadku. To znacznie poprawić Stanowisko Carthage i zapewniła mu inicjatywę strategiczną w konflikcie. Wiosną 217 roku pne oddziały państwa Afryki Północnej przybył do Włoch w następnej walce na Trasimene Jezioro pokonała 40-tysięcznej formacji rzymskich legionistów. Jednak Hannibal nie odważył się zaatakować Rzym jak w niebezpieczeństwie utraty pod murami dobrze chronionym mieście własnej armii. Zdecydowano się odizolować Rzym od północy (które zostało już zrobione) i od południa. Na południowym wybrzeżu Włoch i skierował dowódcy.

rozbił bitwy

Tutaj Kartagińczycy wziął małą fortecę w Apullii. Właściwie tu przyszło sierpnia 2216 pne Bitwa pod Kannami. Hannibal ułożone swoją armię w twierdzy o tej samej nazwie, gdy przyszli do odzyskania z poprzednimi atakami przez wojska rzymskie pod wodzą konsula Varro. Wartość liczbowa w dniu bitwy była wyraźnie po stronie tego ostatniego. Wobec 80.000 dobrze uzbrojonych żołnierzy rzymskich Hannibal mógł zebrać zaledwie 50 tysięcy żołnierzy pod jego dowództwem. Bitwa pod Kannami zagrożone Kartagińczycy kompletną porażkę, co oznaczałoby dla nich do pokonania w wojnie. Hannibal zbudowany swoich żołnierzy przed bitwą jest bardzo oryginalny. odmówił z silnym nasyceniem centralnej części ich konstrukcji, ale ma ogromne siły umieszczone na skrzydłach jego armii. Gdy walka wywiązała siły centralne zwrócił uwagę od głównego celu rzymskiego w określonym czasie. Umożliwiło to potężne boki skrzydła gannibalovskoy armii obalić Rzymian, składający się z lekkiej kawalerii. Po tej pierwszej fazie bitwy Kartagińczycy rzeczywiście otoczony rzymską piechotę, zadając ciosy z boków i tyłu. Bitwa pod Kannami został opracowany zgodnie ze scenariuszem, stworzonym przez Hannibala. Wybudowany przez armię w półksiężyc mniejsza ilość może iść do tyłu włoskich legionistów, po czym te ostatnie zostały pokonane.

Wyniki bitwy

Bitwa pod Kannami była kompletna porażka dużej armii rzymskiej. Według niektórych starożytnych dowodów Włosi stracił około 50.000 zabitych, a więcej tysięcy dostało się do niewoli przez Kartagińczyków. Tylko nielicznym udało się uciec. wojska Hannibala, wręcz przeciwnie, miał stosunkowo małe straty: około 8000 zabitych. Jednak według wielu współczesnych historyków, Hannibal nie mógł wykorzystać w przyszłości owoce tego wielkiego zwycięstwa. Chociaż był w stanie pokonać armii rzymskiej w otwartej walce, ale wciąż nie mam siły do podjęcia bezpiecznego miasta. Od kilku lat Republika udało się odzyskać z druzgocącą klęskę, a stopniowo przechylić szalę wojny na ich stronie.