677 Shares 9332 views

Ołoniec prowincji: historii prowincji Ołoniec

Ołoniec prowincja była jedną z północnej części Imperium Rosyjskiego. Jest podświetlone na osobnym dekretem gubernatora Katarzyny Wielkiej w 1784 roku. Oprócz krótkiej przerwie prowincji istniał do 1922.


lokalizacja

Ołoniec województwo znajduje się w 60-68 stopni szerokości geograficznej północnej, na 45-59 stopni długości geograficznej wschodniej.

Prowincja graniczy z następujących krajów:

 • Nowogród i Petersburg prowincja brzegu jeziora Ładoga (Południe);
 • prowincja Archangielsk (północ);
 • Morze Białe, prowincja Wołogdy (wschód);
 • Finlandia (na zachód).

Długość w obu kierunkach był 700 mil, a łączna powierzchnia – nieco ponad 116 mil kwadratowych, który wynosi 130 kilometrów kwadratowych.

historia

Future Ołoniec prowincja była częścią różnych obszarach, z których najbardziej znanym był Wielki Nowogród. W 1649 roku dzielnica Ołoniec został stworzony. Był częścią Ingermanladskoy, Petersburgu, prowincji Nowogrodzie.

Historia Ołoniec prowincja zaczyna z 1773 roku, kiedy Katarzyna Wielka ustanowionego ww prowincji Ołoniec. Później stał się regionem, a od 1784 roku – gubernator Generalnej. Od 1796 do 1801 roku Gubernatorstwo zostało zniesione.

Rok utworzenia prowincji Ołoniec jest uważany za 1801-ty. Zasady w tym czasie Aleksander II, który również zatwierdzonym godła prowincji.

Wraz z nadejściem władzy radzieckiej prowincji została włączona do Związku Gmin Regionu Północnej, a później – w Karelski Pracy Gminy. W 1920 roku, nowo utworzona prowincja, bo tam mieszkali ludzie rosyjskich i Veps. Ale oczy zamknięte na krajowej jednorodności Karelski Pracy gminy, w 1922 roku podjął decyzję o zniesieniu prowincji Olenetskuyu i podzielić ją przez różnych powiatów i województw, w tym Karelii.

Przełożeni prowincji

Pierwszym władcą regionu Ołoniec stał Gavriil Romanovich Derzhavin. Znany jest ze swojej poezji, ale poza tym był polityk, senator, radny wtajemniczony.

Linijka, spędził dwa lata. W tym czasie udało mu się zorganizować powstawanie różnych agencji wojewódzkich, wdrożyła pierwszą prowincją w szpitalu miejskim. Dzięki kontroli na miejscu, pisał notatkę, które wykazały zależność od czynników naturalnych i gospodarczych.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wojewodów od 1801 roku, zostały one więcej niż dwadzieścia. Pierwszym gubernatorem prowincji Ołoniec Okulov Aleksei Matveyevich prowadził sprawy tylko jeden rok.

krawędź bogactwo

Ołoniec prowincja była bogata w zasoby wodne. Na jego terenie znajduje się duża liczba jezior i rzek. Największe z nich – Jezioro Onega, Svir, Onega, Vig i inni.

Dobrze region jest bogaty w lasy i następujących minerałów:

 • granit;
 • złoto;
 • prowadzić;
 • srebrny;
 • mika;
 • rudy żelaza;
 • marmur;
 • amatisty;
 • perły;
 • kolorze gliny;
 • Marcial Waters.

Krawędź miał swoje wady, jak jałowe skalistej glebie i niekorzystnym klimacie z często zmieniających się wiatrów. Ale obecność zwierząt w lasach, a mające na celu złagodzenie niedogodności takich ludzi w stawach rybnych.

prowincjonalne miasto

Głównym miastem na ziemi cały czas Ołoniec był Pietrozawodsk. Dziś jest to największy obszar miejski, a także stolica Republiki Karelii.

Historia miasta rozpoczęła się od powstania w 1703 roku, Szumski fabryce broni przez Piotra Wielkiego. Terytorium wału roślin zamknięte i umieszczone na nim pistolet. Zakład stopniowo zmienił się fortecy, który był w stanie wytrzymać Szwedów. Wkrótce roślina stała się największą moc przedsiębiorstwa.

Ponieważ Piotr Wielki odwiedził fabrykę dla niego zbudowano drewniany kościół pałac, obóz, rozbił ogród. Również po fabryce istniała osada, która wzrasta z każdym rokiem.

Nowa odlewnia armat (Aleksandra) został zbudowany przez Katarzyny Wielkiej. Po jego odkrycia w 1777 roku, Pietrozawodsk oficjalnie stał się miastem, aw 1781 i centrum Ołoniec ziemi.

W czasie wojny z 1812 roku miasto stało się tymczasowe schronienie dla skarbu Akademii Sztuki. W Pietrozawodsk przeniesiony do rosyjskiej Bibliotece Narodowej, Ministerstwa Edukacji, części Głównego Instytutu Pedagogicznego, a także w przypadku Petersburskiej Akademii Nauk.

Bardziej szczegółowe informacje na temat innych miast krawędź znaleźć w książce „prowincji Ołoniec: wykazy rozliczeń w 1879 miejscach.”