406 Shares 7642 views

Maść ihtiolovaya: opinie i analogi

Wraz z szerokiej gamy najnowocześniejszych produktów leczniczych w aptekach można znaleźć, i tych, którzy są nam znane od dzieciństwa. Dzięki swojej jakości i są popularne w nowoczesnej praktyce medycznej. Jest to jeden z tych leków i jest ihtiolovaya maść. Przegląd tego wspaniałego narzędzia prawdopodobnie pierwszy usłyszał od matki lub babci. W czasach sowieckich, w każdym domu apteczce obok zieleń brylantowa, tynków gorczycy, balsam „gwiazdka” i streptotsidom dumnie widniał mały słoik „ihtiolki”. Była zawsze pod ręką – tylko w przypadku wyskakuje pryszcz lub gojenie się jątrzyć. Dlaczego mają takie wiarygodność czarnej maści, jakie są wskazania do jego stosowania, a co może być zastąpione przez „ihtiolku” gdyby nie było w aptece?

ichtiol

Substancja czynna maści – Ichtiol (ihtammol). Jest produkowany przez rafinację ropy z łupków bitumicznych, ponieważ lek ma specyficzny zapach oleju opałowego. A wiesz dlaczego Ichtiol nazwany tak? W głębokich złóż górniczych, górnicy często spotkał się pozostałości starożytnego życia morskiego, ryb i skorupiaków. Twórcy nowej substancji nie filozofować chytrze i nazwał tę substancję w ich cześć – ihtiola (od greckiego „itd ichthyo.” – „ryba”).

Ichthammol dodano w objętości 10 lub 20% wazeliny, a otrzymany w ten sposób lek – maść ihtiolovaya. Opinie o właściwościach leczniczych substancji zostały otrzymał już w 1880 roku – to właśnie wtedy zaczął być stosowany w medycynie. Podczas ihtiola potraktowano każdym możliwym chorób skóry, dna moczanowa, choroby reumatyczne, zapalenie sutka. Substancja dezynfekuje, łagodzi ból i stan zapalny. Był używany do skręcenia, stłuczenia, byli traktowani z chorobą damska i męska, migreny, a nawet połknięte. Obecnie obejmuje ona także wiele preparatów medycznych i kosmetycznych, a także tradycyjnie stosowane do leczenia ran ropnych.

właściwości

Dziś, podobnie jak wiele lat temu, sprzedawany w każdej maści apteka ihtiolovaya. Dlaczego stosować ten lek? Ichthammol ma doskonałe działanie dezynfekujące, dezynfekowania i właściwości przeciwzapalne i ogrzewa i zmniejsza ból. Jest on używany do wszelkich problemów skórnych: ran, oparzeń, egzema, paciorkowce liszajec, róża, sprzyja szybkiemu gojeniu ran i wielkich traktuje ropiejących czyraki i wysypki. Jest również skutecznie stosowana w nerwobóle, bóle stawów i w leczeniu miednicy maści ihtiolovaya. Właściwości tego leku są unikatowe. Ichtiol nie przenika do krwi, co oznacza, że może być stosowany nawet w czasie ciąży i laktacji. Ale małe dzieci jest przepisany z ostrożnością.

Do leczenia ran

Być może najbardziej powszechne wśród wszystkich, którzy kiedykolwiek otrzymali maści ihtiolovaya, opinie – te, które mówią, że jest niezbędny w leczeniu ran ropnych, zapaleń, odmrożenia, oparzenia, czyraki i gotować, owrzodzeń troficznych, itp zastosował maść .. uszkodzony obszar, szybko przenika do głębszych warstw skóry. Nie niszczy związki białkowe mikroflory, co eliminuje bardzo przyczynę zapalenia. Ponadto Ichtiol aktywuje dopływ krwi, z krwi do rany wchodzi i tlenu. Obszar problem jest szybko usuwany, pobudza regenerację tkanek. Jeśli uważasz, że opinie, po zastosowaniu „ihtiolki” z raną nie ma nawet śladu blizny pozostaną. Dozowania maści Ichtiol dla chorób skóry prostych. Należy umieścić na obszarze problemu narkotykowego cienką warstwą, przykryć gazą i zabezpieczyć tynkiem. Taki opatrunek powinien zostać zmieniony co 2-3 godzin, a w każdym razem świeżą warstwę stosuje się do wytwarzania. Nie zaleca się wcierać maść w skórę. W leczeniu bólu stawów lub gościec oznacza również stosowane do cienkiej warstwy. Opinie mówią, że lek zmniejsza stan zapalny, obrzęk, ból i przyspiesza zastoju krwi. Również dobre maść ihtiolovaya z ropni.

W urologii i ginekologii

Rozważamy maść ugruntowaną się w leczeniu chorób narządów miednicy: hemoroidy, szczeliny odbytu, zapalenie gruczołu krokowego. Lekarze mówią, że płeć piękna lek pomoże w szeregu chorób: zapalenie jajowodu, jajnika, bakteryjne zapalenie pochwy, erozji, macicy i zapalenia macicy, coleitis i wraz z wieloma innymi patologiami. Do leczenia użyciu czopków doodbytniczych lub dopochwowych, które składa ichtiolowy lub tampony. W tym celu zmieszano w równych części gliceryny i maści Ichtiol 20%, po czym mieszaninę stosuje się na gaza. Wprowadza się go do i pozostawiono na noc. Ichtiol łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i stan zapalny, przywracając przepływ krwi i leczenie błony śluzowej.

oczyścić skórę

Ludzie, którzy ciągle cierpią z powodu wysypki i trądzik na twarzy, pomoże również maści ihtiolovaya. Dlaczego warto korzystać z tego narzędzia, łatwo się domyślić – aby wyeliminować trądzik. I jak go używać prawidłowo w tym przypadku?

Lek ten jest środkiem antyseptycznym oraz doskonałe infekcje skóry walki, ponieważ są skuteczne w wielu różnych formacji krostkowa, trądzik (w tym głębokiej podskórne), egzema, zaskórniki. Jeśli jesteś w skórze utworzonej pryszcz, zastosować trochę pieniędzy na jego powierzchnię i pozostawić na kilka godzin. Ihtiolovaya maść wydobywa ropę z głębokich warstw skóry szybko. Ale jeśli ropień nie wybuchła, albo jest duża, możliwe jest użycie narzędzia jako kompres na noc. Zazwyczaj jeden lub dwa zabiegi są wystarczające. Jeśli rana jest wolna od ropy, a następnie zastosować maść ihtiolovaya nie jest już potrzebne.

Przeciwwskazania

Istnieją pewne ograniczenia w stosowaniu. Zatem stosowanie jest niedopuszczalne na podstawie ihtiola maść równocześnie z innymi mediami (w tym samym miejscu). Szczególnie, jeśli są częścią alkaloidów, sole metali ciężkich lub jodu. Nie jest zalecane, aby użyć narzędzia dla osób poniżej 12 roku życia. Należy również dokładnie umyć ręce po stosowaniu produktu, aby zapobiec jego środku. W niektórych przypadkach może okazać się, idiosynkrazji. Jeśli tak się stanie, należy przerwać leczenie.

skutki uboczne

Przez dziesięciolecia to zostało dobrze zbadane i sprawdzone przez miliony ludzi ihtiolovaya maści. Opinie są prawie zawsze mówić o skuteczności leku. Ale, jak zwrócić uwagę eksperci, w bardzo rzadkich przypadkach, pacjent może wystąpić reakcja alergiczna. Ten występuje głównie jeśli nie jest kontrolowana i częste stosowanie leku. Skóra wydaje się zaczerwienienie, świąd, wysypka lub pokrzywka. Problem został rozwiązany zniesienie leku. Jeśli przypadkiem zdarzy się połknąć maści, konieczne jest, aby wypłukać żołądek i wziąć enterosorbent.

Ceny i uwolnienie forma

Kolejnym dużym plusem jest to możliwe, aby wymienić koszt leku. Ihtiolovaya maści, których cena waha się od 15 do 40 rubli (znacznie tańsze niż inne środki do czynienia z tymi samymi problemami), wydany w każdej aptece bez recepty.

Preparat może zawierać 10 lub 20% ihtiola i odprowadzane rurami, szklaną lub słoiki z tworzywa sztucznego. Keep „ihtiolku” powinno być w chłodnym, ciemnym miejscu. Okres ważności – 5 lat.

analogi

Co jeśli uważany za lek nie był w aptece? Obecnie istnieje wiele narzędzi, które mają takie same właściwości jak maści ihtiolovaya.

Ich cena, nawiasem mówiąc, jest zróżnicowane w tych samych granicach. Poniżej lista najbardziej znane i popularne leki.

Vishnevsky maść – zawiera smołę, olej rycynowy i xeroform. Akcja jest podobna do Ichtiol maści. Leczy wrzody troficzne i żylaki, używane dla łuszczycy, odleżyn, odmrożenia i oparzenia, zapalenie węzłów chłonnych. Doskonały środek antyseptyczny lek skuteczny w czyraki, czyraki, ropnie, carbuncles.

"Fukortsin". Substancja czynna – magenta. Antyseptyczny środek dezynfekujący i przygotowanie. Jest wskazana w leczeniu zakażeń grzybiczych oraz infekcji skóry i błon śluzowych. Jest aktywny w leczeniu egzemy i mieszanej łojotok tłuszczowej.

Błękit metylenowy – środek antyseptyczny. Nadaje się do mycia rany i dotknięte ubytków. Skuteczny w leczeniu rozmaitych uszkodzeń skóry (czyraki, ropne zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych) na oparzenia.

Są również droższe odpowiedniki. Na przykład:

„Elon” – dezynfekuje i łagodzi stany zapalne. Używany do czyraki, ropnie, carbuncles, hidradenitis i innych chorób.

"Karboderm" – substancja aktywna – mocznik. Fundusze przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Dobrze ugruntowana w leczeniu wielu chorób, nawet tak poważne, jak rybia łuska, łuszczyca, wyprysk, łojotok, i inne.

„Sanguirythrine” – jest przepisywany przez długi czas gojenia ran, zakaźne i grzybiczych zakażeń śluzowej i skóry. Stosowane w ginekologii, stomatologii, chirurgii. Odpowiednie niemowlęta noworodka.

„Ekteritsid” – roztwór do leczenia zainfekowanych ran kompleks. Pomaga przy oparzeniach, zapaleniach ropnych, owrzodzeń troficznych. Stosowany do dezynfekcji z infekcji meningokokowej.