768 Shares 9287 views

Lek „Ksamiol”: instrukcję obsługi, opis, skład, analogi i opinie

Do takich chorób, takich jak łuszczyca charakteryzuje czerwony nadmiernie suche i podwyższone ponad powierzchnię skóry lub plamy, tak zwanych grudek. Łączenie ze sobą, tworzą one częściami płytek stanowiących nadmiernej proliferacji keratynocytów, makrofagów, limfocytów i skórę, a także przewlekły stan zapalny.

W celu leczenia chorób przewlekłych niezakaźnych należy skonsultować dermatologa. Z kolei, lekarz ma obowiązek wyznaczyć pacjentowi leki, które zmniejszają głównych objawów choroby.

Najbardziej skuteczne leki na łuszczycę to lek „Ksamiol”. Instrukcja obsługi, ceny, opinie na temat skuteczności leku zostaną przedstawione poniżej.

Skład, leki uwalnianiu, jego opis i opakowanie

W jakiej formie jest dostępny lek „Ksamiol”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że wspomniany lek jest w czystej postaci żelu do stosowania miejscowego. Może być bezbarwny lub biały. Na powierzchni leku jest często obserwowane i cienką tłustego filmu.

Aktywne składniki uważane za środki wystawać kalcypotriolu i dipropionianu betametazonu monohydrat. Również w członach podtrzymujących w żelu w postaci ciekłej parafiny, stearynian glikolu propylenowego i uwodorniony olej rycynowy.

W sprzedaży leku „Ksamiol” (instrukcja obsługi, cena, oceny opisanych później) w butelkach z polietylenu o wysokiej gęstości.

charakterystyki farmakologiczne

Co jest niezwykły lek „Ksamiol”? Instrukcje użytkowania, prawdziwe doświadczeni specjaliści twierdzą, że skuteczność tego leku ze względu na właściwości aktywnych składników.

Kalcypotriol nazywany jest syntetycznym analogiem aktywnego metabolitu witaminy D, hamuje proliferację keratynocytów, a także zwiększa szybkość morfologicznej różnicowania.

W odniesieniu do betametazonu, to glikokortykosteroidem do stosowania na zewnątrz. Ma lokalny immunosupresyjne, przeciwzapalne, przeciwświądowe i zwężające naczynia działanie. W tym przypadku, dokładne mechanizmy właściwościach przeciwzapalnych tego steroidu nie zostały zidentyfikowane.

Nie możemy powiedzieć, że stosowanie opatrunków okluzyjnych znacząco zwiększa skuteczność kortykosteroidów, jak w tym przypadku, zwiększa penetrację w głąb skóry.

Właściwości kinetyczne leku

czy lek jest wchłaniana „Ksamiol” (żel)? Instrukcje użytkowania wskazuje, że absorpcja kalcypotriolu i betametazon przez nienaruszoną skórę jest mniejsza niż 1%. Jeśli lek stosowany do łuszczycowego płytki lub w bandażu mocującego, znacznie zwiększa wchłanianie kortykosteroidów zewnętrznych.

Likwidacja funduszy skóry odbywa się w ciągu kilku dni.

Metabolizm betametazonu ma miejsce w wątrobie i nerkach, z wytworzeniem ethersulfates i glukuroniany. Wydzielanie leku przez nerki i jelita.

świadectwo

Od czego jest przypisany lek jako „Ksamiol” (żel)? Instrukcje użytkowania, prawdziwi lekarze sugerują, że to narzędzie jest szczególnie skuteczna w:

  • łuszczyca na głowie ;
  • łuszczyca środkowy i łagodne w innych częściach ciała.

Przeciwwskazania

Czy leki przeciwwskazań „Ksamiol”? Instrukcje użytkowania (analogi tego leku sprzedawanego we wszystkich aptekach) wskazuje, że niemożliwe jest przypisanie funkcji pod adresem:

  • dotkliwy brak funkcji nerek lub wątroby w systemie;
  • Choroby, które towarzyszą zaburzenia metabolizmu wapnia;
  • choroby wirusowe (półpasiec), grzybowe, bakteryjne lub pasożytnicze skóry, różowy trądzik, trądzik różowaty, trądzik pospolity, okołoustny zapalenie skóry, skórne objawy syfilis i gruźlica, zanik skóry, wrzody, rany, świąd rodnych i regionu odbytu, zwiększona naczyń kruchość skóry, rybia łuska i rozstępy;
  • nadwrażliwość na którykolwiek z substancją czynną;
  • erytrodermiczna łuszczyca wysiękowa, łuszczyca krostkowa złuszczające i;
  • nieletni.

Lek „Ksamiol”: Dawkowanie i podawanie

Lek „Ksamiol” służy tylko miejscowo. Przed sporządzeniem butelkę żelu należy dokładnie wstrząsnąć. Lek stosowany jest cienko do tablicy (łuszczyca) lub innych dotkniętych obszarach ciała, w tym skóry głowy raz dziennie.

Maksymalna dzienna dawka jednostkowa wynosi nie więcej niż 15 g maksymalna dawka tygodniowa nie powinna przekraczać 100 gramów

Czas trwania terapii Oznacza to 4 tygodnie do głowy łuszczycy i 2 miesiące w zmianach skórnych.

Obszar stosowania leku nie powinna być większa niż 30% całkowitej powierzchni ciała. Lek powinien pozostać na skórze przez cały dzień lub noc. Przyczyni się to do osiągnięcia optymalnego efektu terapeutycznego.

Jeśli to konieczne, leczenie może być powtórzone, ale tylko pod nadzorem lekarza.

Działania niepożądane

Jakie skutki uboczne powoduje żel „Ksamiol”? Instrukcje użytkowania (cena tego leku jest dość wysoki) zwraca się do takich działań niepożądanych, jak:

  • podrażnienie oczu;
  • swędzenie skóry, wysypka, trądzik, pieczenie, łuszczyca krostkowa, ból, podrażnienie, zaostrzenie łuszczycy, zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych i suchość skóry.

Należy również zauważyć, że kalcypotriol może powodować miejscowe podrażnienie skóry, pieczenie, swędzenie, mrowienie, rumień, zapalenie skóry, nadwrażliwość na światło, egzemę i obrzęk twarzy.

Długotrwałe stosowanie betametazonu rozwijającego atrofii skóry, rozstępy, teleangiektazje, zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, depigmentację koloidalny degeneracji skóry, łuszczyca krostkowa uogólnione.

Szczegółowe zalecenia dotyczące stosowania żelu

Co pacjent powinien wiedzieć przed nałożeniem żelu do skóry „Ksamiol”? Instrukcje użytkowania informuje, że narzędzie to nie może być stosowany na błony śluzowe.

Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku na skórę twarzy i narządów płciowych.

W przypadku kontaktu z żelu w oku może wystąpić niepożądane reakcje, takie jak podrażnienia i zapalenia spojówek.

Po użyciu leku jest wymagane, aby dokładnie umyć ręce.

Jeśli tło z rozważanych narzędzi opracowany wtórnych infekcji, pacjent powinien powołać terapię przeciwbakteryjną.

Nagłe odstawienie leku zwiększa ryzyko wystąpienia uogólnionej łuszczycy krostkowej. Dlatego po zakończeniu leczenia jest konieczne, aby kontynuować obserwację kliniczną pacjenta.

Podczas leczenia, narzędzie to pacjent powinien unikać nadmiernej ekspozycji na sztuczne lub naturalne światło słoneczne.

Kalcypotriol może być stosowany miejscowo w połączeniu z promieniowaniem UV tylko w tych przypadkach, gdy lekarz uzna, ryzyko wystąpienia działań niepożądanych uzasadnione.

Jakie inne cechy są nieodłączne w żelu „Ksamiol”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że to narzędzie zawiera butylohydroksytoluen. Składnik ten może powodować miejscowe reakcje skórne (na przykład, kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu.

W celu uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego, to nie jest od razu poleca wziąć prysznic lub kąpiel i umyć włosy (podczas przetwarzania głowy) po leczeniu.

Koszt i analogi

Koszt leku pod uwagę to około 800-1000 rubli. Wielu konsumentów znaleźć że cena zbyt wysoka.

Jak dla odpowiedników, mają lek „Ksamiol” nie bardzo. Najbardziej podobna w swoich właściwościach jest lekiem „Dayvobet”. Jednakże, należy zauważyć, że jego koszt może przekraczać 1600 rubli butelki.

Liczba specjalistów i pacjentów

Teraz wiesz, co leczy choroby lek „Ksamiol” (żel). Instrukcje, cena, opinie na temat leku przedstawione w tym artykule.

Według opinii klientów, to narzędzie dość skutecznie przejawia się w stosunku do łuszczycy. Co więcej, jest ona dobrze nakłada się na skórę, i nie przyczynia się do pojawienia się tłuszczu i lepkości na skórze.

Lek jest wchłaniany dość łatwo. Ma bardzo przyjemny i dyskretny aromat. Jedną probówkę leku dostatecznie długo.

Wielu pacjentów stosujących ten lek, należy zwrócić uwagę, że po rozpoczęciu leku minęło dość szybko swędzenie charakterystykę łuszczycy, jak również outdoorsy płytkę nazębną. Z biegiem czasu, wszystkie one zniknęły.

Co do negatywnych odpowiedzi, większość z nich zawiera gniew ludzi o kosztach leków. Ponadto, niektórzy konsumenci boją się używać tego leku, jak to jest hormonalna.

Należy również zauważyć, że po nałożeniu żelu u niektórych pacjentów tam raczej nieprzyjemne skutki uboczne. Choć eksperci twierdzą, że jeśli się wszystkie zalecenia lekarza, można uniknąć takie reakcje.