144 Shares 2964 views

Silnik z tłokiem obrotowym na Wankla

Silnik z tłokiem obrotowym na Wankla jest postać silnika spalinowego. Prowadzenia jego pracy został opracowany przez młodego inżyniera Feliksa Wankla w latach trzydziestych. Raz przyznał dziennikarzom, że widział jego silnik we śnie.

Tutaj należy również dodać, że sama zasada silnika rotacyjnego jest znana od czasów parowozów i miał jakiś rozwój, ale jeśli chodzi o silnik spalinowy wewnętrznego, Wankel tutaj, oczywiście, okazał się pionierem branży.

Patent uzyskany przed wojną był w stanie zrealizować tylko w połowie lat sześćdziesiątych. W 1957 roku, już nie młody wynalazca we współpracy z wiodącym inżyniera niemieckiej firmy NSU Walter Frode przedstawił światu pierwszy rotacyjny silnik spalinowy DKM 54 zamontowanego na pojeździe, przynosząc go do praktycznego wykorzystania. Z biegiem czasu, wyrażenie „Silnik Wankla” stało się słowo gospodarstwa domowego, jak jest nadal używany tylko w handlu niemieckiego i silnik obrotowy typu urządzenia. Główną różnicą pomiędzy RAP z lodu jest tłok pracuje. W rotornike odpowiedzialności tłok wykonuje graniastosłupa o podstawie trójkątnej (wirnika), który przekształca energię spalania w ruchu obrotowym. A jeśli konwencjonalny tłok wykonuje konsekwentnie dolotowy – kompresja – udar – zwolnij wirnika, ze względu na jego trzech twarzy jednocześnie spełnia trzy z czterech uderzeń. Prowadzi to do najważniejszego zaletę, że Silnik Wankla ma nad innymi ICE – wysokiej mocy jednostkowej.

Mała objętość nowoczesny RPD z zaledwie 1,3 litrów w stanie łatwo rozwijać zdolności 250, a przy zastosowaniu turbodoładowania i wszystko 350 KM Stąd specyficzna aplikacja – maszyny high-speed. Z całym bukietem własnych niedociągnięć i tym żarłoczność zarówno paliwa i oleju, zwiększone zużycie powierzchni roboczych, niskie rezerwy bezwładności, silnik ten może znaleźć miejsce tylko w samochodach sportowych i motocykli.

Odkąd pojawienie silnika Wankla próbował użyć wielu producentów, ale historia postawiła wszystko na swoim miejscu, a do tej pory jedyną firmą handlowo zainstalować na swoich samochodach silników tego typu, pozostała jego coupe Mazdy RX-8. Tu trzeba powiedzieć, że główną rolę odgrywaną przez nie problemów technicznych i technologicznych. RAP ma cechy wspólne z konwencjonalnym silnikiem spalinowym i są bardzo wymagające jakości produkcji. Aby je, trzeba mieć zupełnie nowy cykl produkcyjny i wysoko wykwalifikowanego personelu. Japończycy radzą sobie tylko. Mimo, że jest nie tylko …

W Związku Radzieckim rotorniki również rozwinięte, a ponadto Silnik rotacyjny VAZ stała się swego rodzaju legendą krajowego przemysłu motoryzacyjnego. Przez długi czas na modelach z RAP tylko słyszał, ale nie widział. Zapewniają one wyjątkowe usługi ochrony, ale z upadkiem rad kraju były w rękach prywatnych. Ponadto, po 97-roku przeszły certyfikacji silnika VAZ-415, uniwersalny rotornik, które mogą być zainstalowane na dowolnym i / VAZ a nawet moskiewskiego i Wołgi. Niestety, kierownictwo AvtoVAZ w 2004 opóźniony rozwój tej dziedzinie silników nieskończoność.