429 Shares 7660 views

Wszystko, co musisz wiedzieć o jazdy w warunkach terenowych

Dzisiejsze SUV są świetne samochody, na których można jeździć za każdym terenie bez żadnych problemów. można bezpiecznie prowadzić samochód na płaskiej i gładkiej szosie, ale jest to najlepszy tego typu pojazdów objawia się właśnie na drogach. Jednakże, po prostu wyłączyć z drogi i odkrywania nierównego terenu – to nie jest najlepszy pomysł. Fakt, że jest to dość niebezpieczne, jeśli nie wiesz nic na temat takich metod transportu znać. Więc trzeba wstępnie zbadać swój samochód, nawet jeśli jest to 4×4, który jest chwała. Bez odpowiedniego szkolenia, istnieje ryzyko, aby zgromadzić duży problem. Off-road – to nie jest miejsce, gdzie jest to konieczne, aby przejść losowo, nawet jeśli jedziesz SUV. Więc co trzeba wiedzieć?

Znać swój samochód

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przed wyjazdem na drodze – to jest własny samochód. Fakt, że wiele podróżują off-road, nawet nie myśląc o tym, co jest w stanie ich pojazdu. Jeśli nauczysz się trochę więcej szczegółów na jego umiejętności i cech, dowiesz się wiele nowych informacji, które będą pomocne, gdy idziesz do jazdy w trudnym terenie. Na przykład, większość pojazdów terenowych wyposażona w specjalny system sterowania, który automatycznie stawia ustawienia komputera do warunków, więc trzeba wziąć to pod uwagę – jeśli się na jednym rodzaju terenu z ustawieniami do drugiego, można znaleźć swój sposób dość trudne.

Technika specjalna

Oczywiście, nie można oczekiwać, że można po prostu wyłączyć z drogi i iść w trudnym terenie, a nie w celu przygotowania do tego samochodu. Oczywiście, trzeba będzie dodatkowy sprzęt, narzędzia i akcesoria, które pozwolą Ci zrobić taki ruch.

Przede wszystkim należy myśleć o zmianie opon jak wersja droga jest absolutnie przeciwwskazane. Trzeba zabrać ze sobą i natychmiast umieścić specjalne opony w samochodzie, który ułatwi zadanie podczas przemieszczania się po drogach. Należy również upewnić się, że masz najwyższy możliwy poziom efektywności pracował amortyzację, jak na drodze nawet niższe ustawienia pozwalają uniknąć problemów podczas uruchamiania w kamień lub inne małe przeszkody. Ale przeszkody terenowej będzie większy rozmiar, więc trzeba od razu myśleć o tym, jak zostaną one amortyzowane. Zaleca się również, aby wymienić zderzak, ponieważ mogą one być zbyt „podróży”, który nie jest odpowiedni dla nierównego terenu. I, oczywiście, najważniejszą rzeczą, którą trzeba mieć ze sobą – to wyciągarka. Dzięki niemu będziesz w stanie wydostać się z trudnych sytuacji, ale jeśli nie zamknie – będzie mieć poważne problemy.

Najgorszy scenariusz

Oczywiście, nikt nie chce myśleć o złych, ale jeśli idziesz na wycieczkę na drogach, najgorszy scenariusz – to, co należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. W związku z tym, należy wziąć apteczkę i upewnij się, że posiada wszystkie niezbędne materiały medyczne i sprzęt pierwszej pomocy. Ponadto, potrzebne są specjalne narzędzia, które pozwalają wydostać się z samochodu, jeśli utknie lub dostaje się do wypadku – na przykład, narzędzia do cięcia pasów bezpieczeństwa i wybijania szyb. Nie powinniśmy zapominać o gaśnicy, która może uratować życie, jeśli zaczyna się pożar. I, oczywiście, przynieść wszystko, co może się przydać w długiej i trudnej drodze, jak również w przypadku nieprzewidzianych sytuacjach – ciepłe ubrania, aby się ogrzać, jeśli to konieczne, i na tyle żywności i wody.

Bądź przygotowany na to, że w podróży

Jeśli wybierasz się w niebezpieczną podróż na drodze, na przykład tam, gdzie inni jeszcze nie wspinać, trzeba być w pełni świadomi wszystkich zagrożeń wynikających z tej działalności. Musisz wcześniej przemyśleć absolutnie każdej sytuacji, które mogą się z tobą, i mieć plan działania dla każdego z nich. Jednocześnie wnieść do automatyzmu wszystkie wasze działania, aby być związane z ruchem na nierównym terenie, a jeśli są tracone w trudnej sytuacji, można płacić drogo za to.

różne warunki

Ponadto, należy poznać warunki, w których jedziesz, a także mieć pomysł, w jaki sposób radzić sobie z nimi. Chodzi o to, jaką drogą będzie, jakie przeszkody napotykają będzie po drodze. Wszakże, jak skały i piasek dolinie – wszystko terenu, ale w tych dwóch miejscach potrzebne są dwa całkowicie odmienne podejście do jazdy. I nie zapominaj, że nie jest to jedyne rodzaje off-road – Naucz się jeździć SUV, na przykład, w dużej ilości wody, jeśli będzie trzeba przejść przez małe rzeki, w trudnych warunkach pogodowych, czy to deszcz, śnieg lub grad. W każdym razie, trzeba najpierw przeanalizować sytuację. Jeśli masz zamiar przejechać błotnistym terenie, to najpierw trzeba ocenić warunki wokół – jaka jest głębokość błocie, gdzie jest mniej głęboki, gdzie kończy się i tak dalej. Wszystkie te kwestie muszą być adresowane przed uruchomieniem potencjalnie niebezpiecznego ruchu. Należy pamiętać, że każdy rodzaj off-road, może posiadać własny niespodzianek, a głównym zadaniem – aby je przewidzieć i mieć je w znacznym stopniu reakcję.

Najnowsze porady

Cóż, jesteś prawie gotowy, aby przejść do niezapomnianą podróż na swoim SUV, aby odwiedzić miejsca, w których nikt nie upadł przed, lub po prostu jeździć na niebezpiecznych i trudnych obszarach, aby uzyskać niesamowite uczucie. Ale jednocześnie trzeba pamiętać, kilka małych rzeczy, które mogą nie tylko zaoszczędzić swój dobry czas, ale również swój samochód, a nawet swoje życie. Po pierwsze, nigdy nie zapomni wyciągarkę – jest to droga do wolności w wielu sytuacjach, wielu kierowców po prostu zapisać go, więc nie lekceważ go. Po drugie, należy obrócić kierownicę – aby ograniczyć obszary znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że Twój samochód będzie przewracać, a jeśli skręcić kierownicę we wszystkich kierunkach walczą, po prostu przyspieszyć ten proces i uczynić wynikiem nieuniknione.