375 Shares 2197 views

Simon Le Bon: Biografia i twórczość

Dzisiaj powiem wam, kim jest Simon Le Bon. Życie osobiste tej osoby i cechy jego ścieżki twórczej zostaną opisane poniżej. Chodzi o brytyjską piosenkarkę i muzyk, wokalistę zespołu Duran Duran. Urodził się w 1958 roku, 27 października.

Młodzież

Simon Le Bon od dzieciństwa zaczął uczyć się umiejętności aktorskich, a także śpiewać jako część chóru kościoła. Uczestniczył w gimnazjum Pinnera. To miejsce było odwiedzane kilka lat wcześniej przez Eltona Johna. Nasz bohater był asystentem, pracując w dziale operacyjnym wypadków w szpitalu Northeast Park. Następna była przesłuchanie zespołu punk rockowych w Harrow College. Simon Le Bon pojawił się w wielu reklamach telewizyjnych. Ponadto brał udział w produkcji teatralnej. W 1978 roku nasz bohater dotarł do kibucu, który znajduje się w Izraelu, na pustyni Negev. Później wrócił do Wielkiej Brytanii. Zaczął studia w szkole teatralnej, która pracuje na Uniwersytecie w Birmingham. Po pewnym czasie spotkał się z nowo powstałą grupą Duran Duran. Nasz bohater studiował na Uniwersytecie w Birmingham w tym samym czasie co Neil Arthur, który później został liderem zespołu synth-pop Blancmange.

Duran Duran

Simon Le Bon połączył swoją twórczą działalność z tą grupą. Duran Duran utworzył w 1978 roku gitarę basową Taylora Rhodesa i klawiszowca Johna Taylora Duffy'ego, a rok później zespół opuścił zespół, ponieważ nie widział perspektywy projektu. Potem nastąpiły dalsze zmiany kompozycji. Muzyka zespołu łączyła elementy rock, funk i disco. Muzycy szukali specjalnego wokalisty. Simon Le Bon został wprowadzony do zespołu w 1980, w maju. Byłą dziewczyną muzyczną była kelnerka klubu nocnego, w którym grupa Duran Duran ćwiczyła wtedy. To była pani, która polecała jako wokalistę Le Bon. W tym czasie nasz bohater tworzy wiersze. Jeden z jego dzieł powstał w składzie instrumentalnym zespołu.

W tym samym roku Duran Duran zorganizował występy w okolicach Birmingham i Londynu. Potem zespół idzie na tournee wraz z "Hazel O'Connor". A ostatnia kolekcja rozgrzewała się. W grudniu współpraca z grupą jest rozszerzona o etykietę EMI. Pierwszy album zespołu pojawił się w 1981 roku. Od razu przyniósł projekt wielu liderom nowego romansu.

W ciągu następnych trzech lat Duran Duran tworzył albumy raz do roku. Każdemu z wydawnictw towarzyszyła kampania promocyjna, a także duża trasa koncertowa. W rezultacie muzycy wyczerpali się, chwilowo przestali grać i nagrywać. Uczestnicy zespołu wzięli udział w innych projektach. Rhodes, Roger Taylor i Le Bon stworzyli grupę Arcadia. Nagrana została jedna płyta, która została wydana w 1985 roku. Od 1986 roku Duran Duran ponownie rozpoczął produkcję z odejściem Andy i Roger Taylor. Wkrótce powstaje album Notorious. Dwa lata później pojawił się Big Thing. W 1989 zespół stał się kwintetem: Stirling Campbell, perkusista, Warren Kukkurullo, gitarzysta, dołączył do obsady. Pierwszy opuścił projekt po wydaniu albumu Liberty.

Pod koniec lat osiemdziesiątych popularność zespołu zaczęła spadać. Sukces został zwrócony przez wydawnictwo z 1993 r. Zatytułowane "The Wedding Album". Wśród kilku hitów znalazł się m.in. Come Undone i Ordinary World. Potem rozpoczął kilka miesięcy ciągłych występów, aby poprzeć album. Jednak ostatnie koncerty zespołu musiały zostać odłożone, ponieważ występowały problemy z grupą Simon Le Bon. W 1995 roku Duran Duran wyprodukował kompilację coverów o nazwie Thank You. Na tym koncercie Le Bon zaśpiewał dzieła swoich ulubionych muzyków, wśród nich Elvis Costello, Lou Reed, Jim Morrison. Album został rozbity przez krytyków, ale jednocześnie wykonawców go zatwierdził. Le Bon, w tym samym czasie, wraz z Luciano Pavarotti – słynnym tenorem – wykonał piosenkę Ordinary World podczas koncertu charytatywnego Children of Bosnia.

Życie osobiste

Simon Le Bon i Yasmin są żonaty. Żona muzyk jest dawnym modelem. Rodzina ma troje dzieci. Nasz bohater angażuje się w żeglarstwo. W 1985 roku, na regatach "Fastnet", jego jacht zwrócił się Drum. Załoga musiała spędzić trochę czasu w wodzie, dopóki nie przybyli ratownicy.

Simon Le Bon: cytaty, wypowiedzi i refleksje muzyków

Muzyka twierdzi, że nowe technologie są nie tylko wspaniałą rzeczą, ale także bólem głowy i mogą maksymalnie zwiększyć codzienny stres jednej osoby. Innym słynnym stwierdzeniem jest to, że gen przeżycia żyje tylko w sercach zwycięzców.