233 Shares 3106 views

Mel Gibson: Filmografia. Najlepsze filmy i Melem Gibsonem

Trzecie miejsce w styczniu 1956 roku na przedmieściach Nowego Jorku urodził się Mel Gibson. W swojej irlandzkiej rodziny, był szósty z jedenastu dzieci. Kiedy Mel miał dwanaście lat, on, wraz z rodzicami, braćmi i siostrami zamieszkała w Australii.

Początek twórczy sposób

Marzenie młodzieńców był zawód dziennikarza. Jednakże, w imieniu siostry wysłał petycję do wydziału aktorskiego z National Institute of Dramatic Art australijskim. Początkowo Mel o tym nie wiedział, ale mimo to zgodził się oddać cały test wstępny i został wpisany na ucznia w szkole.

Przyszły aktor Mel Gibson pokazał wybitne zdolności, które nie przeszły niezauważone.

wczesne prace

Jako student, młody człowiek otrzymał rolę w jednym z dostosowań. Jednak jego twórczy debiut poszedł niemal niezauważone. Ona przyniosła sławę aktora i lekkiej „plaży” film „Lato City”. Zaczął swój debiut filmowy. Niemniej jednak, piękne, niebieskooki Mel Gibson (wzrost 177 centymetrów aktor) zwrócił uwagę po tym australijskich reżyserów.

W ostatnich latach Instytut Mel Gibson wystąpił w filmie „Hot Summer”. Następne zdjęcie przyniosła aktorowi nagrodę Australijskiego. To był dramat „Tim”. W tym dwadzieścia dwa filmowej filmowy aktor odegrał wielką delikatny upośledzonych umysłowo młodego człowieka. Nagroda „Sammy”, otrzymał w tym filmie jest jedną z najwyższych nagród australijskiego przemysłu rozrywkowego.

Mel Gibson, filmografia, który obecnie ma trzydzieści siedem obrazów, zyskał międzynarodową sławę po roli w przeboju science-fiction „Mad Max”. Na próbce aktora był zupełnie przez przypadek w roli głównej. Udał się tam z przyjacielem. W rezultacie rola policji przyszedł do niego.

Nowa ekranizacja odbyła się Mel Gibson w 1983 roku. W filmie „Year, zagrażające życiu”, Peter Weir aktor wspaniale grał okrutne dziennikarzom zajmującym się indonezyjskiej krwawych bitew. Ten dyrektor Gibson nakręcony dwa lata wcześniej w dramacie wojennym „Gallipoli”.

Fiction thriller „Mad Max” był pierwszą częścią trylogii. Następnie te filmy zostały zrobione: "Mad Max-2 droga wojownika" i "Mad Max-3: Beyond gromu". Picture Motion udał się tylko trzy nagrody Instytutu Sztuki Filmowej Australii. Została uznana za dźwięku, muzyki i edycji.

Po zakończeniu tych prac Mel Gibson żonaty. Jego przyszła żona aktora znaleziono przy pomocy agencji małżeństwa. Ślub odbył się w 1980 roku. W okresie życia razem żona Mela Gibsona Robyn, że urodziła mu pięciu synów i dwie córki.

Powrót do Ameryki

We wczesnych latach osiemdziesiątych, aktor otrzymał zaproszenie od Hollywood. Wrócił do Ameryki, mając już międzynarodową sławę. W Hollywood Mel Gibson, który coraz bardziej wzbogacona filmografii, zagrała w takich filmach jak: „Bounty”, „Bounty”, „rzeka” i „Pani Soffel”. To był kontynuowany i o serii Mad Max. Bohaterem grał Mel Gibson. Filmografia znany aktor został wzbogacony o obrazach „The Road Warrior” i „Mad Max pod Kopułą Gromu jest”. Ostatni film film Gibson wystąpił z Tina Turner. Prace te są ostatecznie umocniła rolę wiecznej gwiazdy policji Hollywood.

Po trzeciej części „Mad Max” został nakręcony, Mel Gibson grał w kinie dwa lata. Po tym, aktor pojawił się w serialu „Zabójcza broń”, który przyniósł mu ogromną popularność. Ten triumfalny przebojem pojawił się Danny Glover, gra policjanta, oszołomiony śmierci żony. Rola ta przyjęła pozycję aktora jako jeden z najlepszych w Hollywood i ostatecznie wybrano nadzieję ról w filmach innych gatunków.

Filmy z Melem Gibsonem pokazuje jego niezwykły talent objawia się w pełnieniu ról ludzi, którzy żyją w ekstremalnych warunkach. Gwiazdy aktor czasami nerwowy i napięty. straszyć ich publiczność ich nieprzewidywalnych działań. Ale wszystkie znaki, który grał Mel Gibson, bardzo ładne i urocze ludzi w kategoriach ludzkich.

Punkt zwrotny

Długo oczekiwana propozycja dla aktora nadal odbierane. Został zaproszony do obsady filmu „Tequila Sunrise”. handlarz narkotyków – jest to rola Mela Gibsona. Filmografia aktora uzupełniane dramat kryminalny. Główną rolę w filmie Gibsona, nie było wiadomo, że są negatywne. aktor charakter – jest żywą osobą, która ma swoje zalety i wady. Los okazał swoje życie tak, że jest on zmuszony do nieprzyzwoity okupacji zarobić na życie.

F. Zeffirelli Gibson zaproszony do roli Hamleta. Ta informacja spowodowała wiele plotek. Oczywiście, pomiędzy duńskiego księcia i zakresu policji jest niezwykle ogromne. Niestety, film nie stał się arcydziełem. Jednak wina aktora to skąpe. Więcej oskarżenia otrzymane przez samego reżysera, który jest bardzo daleko odszedł od oryginału Szekspira.

Film „Air America”, która należy do gatunku komedii przygodowej został nakręcony w 1990 roku, w reżyserii Rogera Spottiswoode. Dzięki udziałem Mel Gibson obraz stał pieniężnych. To znowu był dowód, że nazwa słynnego aktora na rachunku zapewnia dobre opłat. Przez gatunek przygodowa komedia Mela Gibsona jest z powrotem w ciągu pięciu lat, kiedy film „Maverick” został nakręcony.

własne studio

W 1990 roku Mel Gibson postanowił podjąć pracę reżysera. W tym celu, otworzył własne studio «ICON Produkcja». W 1993 roku, pierwszy obraz został przedstawiony publiczności, gdzie aktor występował jako reżysera. Gibson został nakręcony „Człowiek bez twarzy”. Chociaż taśma znacznie oklaski nie jest odbierany, ale według krytyków, był to udany początek początkujący reżyser.

"Oscar"

film „Braveheart” został nakręcony w 1995 roku. Mel Gibson grał główną rolę w nim, a także reżyser i producent obrazu. Łącząc wszystkie funkcje, aktor osiągnął wysoką jakość tego historycznego dramatu. Akcja filmu rozgrywa się w Szkocji. Okres historyczny – koniec XIII wieku. Swobody kochający górale, prowadzeni przez ich lidera William Wallace, gotowy do walki przeciw tyranom ich niezależność.

Film był nominowany do „Oscara” w tym samym czasie w dziesięciu różnych kategoriach. To prawda, nie było tylko pięć. Obraz był najlepszy montaż efektów dźwiękowych na pracy reżysera, make-up, operator. Co więcej, to był najlepszy film roku. Po tym, aktor i reżyser zostały przypisane do rangi wybitnych filmowców.

nowe arcydzieło

Wykaz, który zawiera najlepsze filmy z Melem Gibsonem, w 2004 roku, dodał nowe zdjęcie. Ten film „Pasja”. Stało się uosobieniem filmowego wydarzenia, które ma zasadnicze znaczenie dla religii chrześcijańskiej. Według krytyków, film Gibsona złamał tradycję, że Chrystus i jego uczniowie są przedstawione jako średnia schludne i zadbane biznesmenów. Ci ludzie żyli nie tylko na ziemiach ubogich, ale sami byli biedni.

Film Gibsona zarobił miliony. Jednak tak się nie stało, bo publiczność, która przyszła do niego dobrze bawić. Zobacz to zdjęcie do każdej osoby był osobistym obietnica, posiadające właściwości radykalne.

Na filmie Mela Gibsona służył jako próba odtworzenia wydarzeń, które są ważne nie tylko dla niego, ale dla wszystkich chrześcijan. Dyrektor służbie wiary i przekonań cały talent został podniesiony, a także pieniędzy.

Widz urzeczony umiejętności aktorów i głębokość ich uczuć, a także świetna muzyka z filmu. Aby w pełni zrozumieć wzorzec niezbędnych do realizacji tego pomysłu. Pomaga poczuć „Pasja”. Gibson przyniósł ten pomysł, dobitnie, z poczuciem wiary w siebie.

kariera aktora w latach dziewięćdziesiątych

Najlepsze filmy z Melem Gibsonem, które zostały usunięte pod koniec ubiegłego wieku, to „Redemption” (1996) oraz „Teoria spisku” (1997). Dzięki nim, aktor stał się jeszcze bardziej popularny wśród widzów. Nieco wcześniej, w 1994 roku, bezprecedensowy triumf nazwał film „Payback” i „Zabójcza broń 4”.

dalsza kariera

W 2000 roku aktor zagrał główną postać w komedii romantycznej „Czego pragną kobiety”. Mimo, że filmy tego gatunku Mel Gibson nakręcony nie tak często wspaniale pełnił rolę została nominowana do „Złotego Globu”. Dano dla najlepszego aktora. Ta nagroda potwierdza talent aktora, który doskonale radzi sobie z różnymi rolami.

Wielki sukces przyszedł do aktora po strzeleniu koguta w animowanym filmie „Chicken Run” przez Petera Lorda i Nicka Parka. W tym samym 2000 hollywoodzkiej gwiazdy zaproponował główną rolę w przeboju epopei „Patriota” Rolanda Emmericha.

Mel Gibson znów chwycili za broń w dramacie „Byliśmy żołnierzami”, nakręcony w 2002 roku. W tym samym roku aktor wystąpił w thrillerze sci-fi o nazwie „Znaki”. charakter Gibsona – heartbroken głowa rodziny, mierzona rustykalny istnieniu który został zniszczony w tajemniczych kręgach pojawił pól.

Filmy z ostatnich lat

W 2006 roku Mel Gibson zagrał rolę reżysera, scenarzysty i producenta w filmie „Apocalypse”. Bohaterami tego przekażą oryginalnym języku ery pokryte w filmie. I, jak w „Pasji Chrystusa”, Gibson w samej folii nie jest usuwany. Film „Apocalypse” opowiada o wielkiej cywilizacji Majów i jego upadku. Taśma otrzymał brytyjską nagrodę „” BAFTA za najlepszy film w obcym (non-angielskim) języku. Przypisany do niego i został nominowany do „Złotego Globu”.

Powrót do żarliwej bokvikam nastąpił w 2012 roku, kiedy Mel Gibson zagrał w filmie „Happy Holidays”. W tym przypadku producent i krzesło reżysera przyniosły pisarz Adrian Grünberg.

Obecnie, utalentowany reżyser planuje nakręcić film o Wikingów. Nacisk zostanie położony na kulturę tego narodu.