181 Shares 3768 views

Hangouts – co to jest? Jak i za co używać programu?

W ciągu ostatnich kilku lat Google zdecydowanie wyprzedził. Dzięki obecnym aplikacjom firma ma wielu fanów na całym świecie. Porozmawiajmy o wtyczce o nazwie Hangouts. Co to jest i co to jest? Z tym pytaniem spróbujemy zrozumieć zakres tego artykułu. Jedyną rzeczą, na którą od razu odpowiada: jest to zastąpienie Google Talk. A przy okazji bardzo udane.

Program Hangouts: co to jest i jak to działa?

Po pierwsze porozmawiajmy o tym, jak to narzędzie pojawiło się. I było to niedawno, kiedy nastąpiło połączenie Google Talk i Google+ Messenger. Warto zauważyć, że od pewnego czasu programy te działały niezależnie od siebie, ale w 2013 r. Ogłoszono utworzenie aplikacji o nazwie Hangouts. Obecnie obsługuje trzy platformy: Ghrome, iOS i Android. Można powiedzieć, że ten posłaniec można uznać za jednolity, ponieważ ma wszystkie zalety niezależnych aplikacji. Nie można pominąć, że istnieje kilka nowych funkcji, z których każdy rozważymy poniżej. W zasadzie możesz wysłać swoje uśmiechy, zdjęcia, wiadomości, a nawet wideokonferencje ze swoim towarzyszem, tak jak w Skype. Gdziekolwiek rozmawia się rozmawiać z nim. Porozmawiajmy teraz bardziej szczegółowo o tym, jak korzystać z programu. Mimo ogromnego zestawu funkcji, nie ma w tym nic skomplikowanego.

Hangouts: jak korzystać z narzędzia

Przede wszystkim musisz powiedzieć, że wtyczka jest zupełnie bezpłatna. Dlatego nie musisz płacić za aktywację, itd. Program można używać zarówno na komputerze stacjonarnym, jak iw telefonie komórkowym, co znacznie zwiększa zapotrzebowanie na taki produkt. Więc pobrałeś i zainstalowałeś tę aplikację przez Google. I wchodząc w to, zamiast listy kontaktów widzieli listę dialogów, co oczywiście może wydawać się dla ciebie trochę dziwne. Wszystko jest na tyle proste. Aby wysłać wiadomość do rozmówcy, musisz kliknąć korespondencję, którą przeprowadzono z nim. Jeśli chcesz komunikować się za pośrednictwem kamery, to jest również łatwe do wykonania, wystarczy znaleźć odpowiednią ikonę, która znajduje się w oknie dialogowym korespondencji. Cechą wyróżniającą jest dostępność wysokiej jakości HD, ale aby ją używać, potrzebujesz szybkiego Internetu. Podczas rozmowy masz możliwość wyboru jakości strumienia wideo, co jest niezwykle wygodne. Zaleca się uzyskanie specjalnego aparatu obsługującego technologię HD.

Jak zainstalować aplikację?

Tutaj wszystko jest bardzo proste, a teraz będziemy szczegółowo analizować, jak to zrobić. Pierwszym krokiem jest pobranie narzędzia z oficjalnej witryny Google. Jest całkowicie darmowy i zajmuje tylko kilka megabajtów. Dowiedz się już trochę o Hangoutach, o tym, co to jest io tym, jaki jest program, wiesz, więc przejdźmy bezpośrednio do instalacji. Musisz zaakceptować umowę licencyjną i wybrać ścieżkę. Następnie poczekaj na zakończenie procesu i cieszyć się rezultatem. Pamiętaj, że każdy użytkownik konta Google ma dobrą okazję do zainstalowania aplikacji bezpośrednio z poziomu interfejsu. To oszczędza nie tylko czas, ale i siłę. Tutaj być może i wszystko, co można powiedzieć o instalacji Hangouts. Jak posługiwać się programem, już trochę się wymyśliliśmy, więc porozmawiajmy o mocnych stronach narzędzia, a jest ich wiele.

Korzyści lub dla użytkowników, którzy lubią Hangouts

Od razu chciałbym zauważyć, że istnieje wiele mocnych stron. Weźmy na przykład co najmniej wygodną wideokonferencję. Na rozmowę można połączyć około 10 osób, co, zgadzasz się, jest całkiem sporo. Nie można nie zauważyć po raz kolejny, że użycie wtyczki jest całkowicie bezpłatne, a to jest bardzo, bardzo duże plus. Inną zaletą jest to, że urządzenia przenośne obsługują również korzystanie z tego narzędzia. Deweloperzy zadbali również, aby nawet początkujący użytkownik mógł w pełni zrozumieć funkcje Hangouts. Jak posługiwać się podobnym oprogramowaniem, nawet początkujący zrozumieją, co dopiero zaczyna badać Internet. Istnieje możliwość nagrania wideokonferencji w trybie automatycznym, a jednocześnie naroża się w serwisie YouTube. Ze względu na sprawiedliwość należy zauważyć, że również występują niedociągnięcia, a teraz opisujemy je.

Informacje o wady wtyczki

Na szczęście jest ich bardzo niewiele. Po pierwsze, jest to nazwa, która jest trudna do wymówienia, ale nie jest tak znacząca. Inną sprawą jest to, że podczas tworzenia wideokonferencji, która obejmuje około 5 lub więcej osób, jakość obrazu jest zauważalnie niższa, można nawet zauważyć spowolnienie. Jest to prawdopodobnie główną wadą tej wtyczki. Warto też zwracać uwagę na urządzenia grzewcze, które pracują z Hangoutami przez długi czas w trybie wideokonferencji. Ale te wszystkie minuses są wyczerpane. Jak widać, nie są tak znaczące. Nawet jeśli używasz wtyczki do komunikowania się z przyjaciółmi, jest mało prawdopodobne, aby utworzyć konferencję dla 10 osób. Porozmawiajmy teraz o Google Hangouts. Co to znaczy, już wiesz, teraz trochę o charakterystycznych cechach.

Pierwszy początek programu

Założyłeś więc aplikację Hangouts. Rozmawialiśmy, co to jest i co to jest. Jednak teoria jest teorią, a praktyka nie została odwołana. Teraz musisz wejść do tego. Aby to zrobić, musisz mieć autoryzację na swoim koncie Gmail, czyli pocztą. Potem trzeba potwierdzić numer telefonu komórkowego. Od razu zauważysz, że istnieje możliwość wielokrotnego wyboru rozmówcy, a to się podoba. Dlatego też, aby utworzyć konferencję, nie musisz cierpieć przez długi czas. Jeśli chodzi o czat wideo, jest teraz możliwość przyłączenia się do transmisji na żywo przez zaproszenie. Jednak niemożliwe jest ich utworzenie z poziomu aplikacji. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że podczas rozmowy można natychmiast przełączyć się na komunikację wideo i odwrotnie, co jest bardzo wygodne i oszczędza czas. Osoby najczęściej rozmawiane będą wyświetlane na górze jako najbardziej aktywne. Możesz ustawić tryb prywatności lub ustawiać stan "nie na miejscu", "nie przeszkadzać" itp. Jak widać, korzystanie z programu jest równie łatwe jak instalowanie Hangoutów.

Informacje o funkcjach wtyczki

Nie jest rzeczą zbyteczną, aby powiedzieć, który zbiór funkcji tego programu ma. Należy zauważyć, że istnieją dość elastyczne ustawienia, dlatego bardzo wygodne jest korzystanie z Google Hangouts. Co to jest – po raz kolejny nie wyjaśnimy i natychmiast przystąpimy do biznesu. W głównym menu można włączyć / wyłączyć aparat, wysłać zdjęcia do "Instagram" lub otworzyć zegar. Jeśli chodzi o udostępnianie zdjęć i filmów, możesz zmienić zdjęcia, które masz w telefonie? Możesz też włączyć aparat, a następnie wykonać zdjęcie i wysłać go do innej osoby. Nie sposób nie wspomnieć o bogatym zestawie najbardziej różnorodnych emotików, które wyraźnie podkreślają Twoje intencje i opowiadają znajomym o nastroju. Jest też doskonała okazja oglądania filmu z YouTube lub wspólnego rysunku. W zasadzie nie ma sensu opisywać wszystkich funkcji tej wtyczki, ponieważ jest ich wiele. Najlepszym sposobem jest pobranie i sprawdzenie.

Co mam szukać?

Chciałbym jeszcze raz powiedzieć, że ten konkretny posłaniec jest dobry, ponieważ ma więcej plusów niż minusów. Jak pokazuje praktyka, jest to jedyny błąd, który zdarza się użytkownikom, więc nieoczekiwane odejścia. Jeśli wtyczka nie uruchamia się na Twoim urządzeniu z systemem Android, może to być kilka powodów. Jeśli wcześniej rozmawiałaś z Talkem, najprawdopodobniej narzędzie zostanie zainstalowane na swoim miejscu, ale zamiast spodziewanych Hangoutów, znajdziesz stary program. W takim przypadku zaleca się poczekać. Gdy sam wtyczka jest zaktualizowany do najnowszej wersji, ten problem zniknie. Prawdopodobnie raz słyszałeś wypowiedź usługi Hangoutów. "Co to jest?" – pytasz? To jest ten sam plugin, ale tylko teraz jest bezpośrednio o serwisie. Przy okazji chciałbym zauważyć, że jednym z głównych narzędzi użytkowych jest to, że po utracie połączenia automatycznie odzyskuje i pokazuje nieodebrane wiadomości, dokładnie to, co nie było w Talk.

Wnioski

Całkowicie zrozumieliśmy pytania dotyczące tej wtyczki. Teraz wiesz jak to działa, jakie są jego cechy. Oczywiście jest kilka wad, a ponadto większość pracowników firmy Google angażuje się w rozwój "Google Eye", więc poświęca się wiele czasu na posłańców. Jeśli jednak zdecydujesz się korzystać z usług Hangouta, jest to świetne rozwiązanie. Możesz skontaktować się ze swoimi krewnymi, krewnymi lub partnerami biznesowymi, kiedy tylko chcesz. Narzędzie nie wymaga sprzętu i jest uruchamiane z hukiem. Jeśli chodzi o połączenie z Internetem, wystarczy 2 megabajty / sek. Do normalnej komunikacji w trybie wideokonferencji. Być może i wszystkie przydatne informacje na ten temat, mamy nadzieję, że to było pożyteczne dla Ciebie.