777 Shares 6067 views

Boże Narodzenie baśń o Mikołajem: opis fabuły, autorzy

Kto nie słyszał o takim charakterze zimowym, Santa Claus? Być może każde dziecko w dziecko czeka na niego z niecierpliwością, aby powiedzieć wersetu, tańczyć lub śpiewać piosenkę, aw zamian otrzymują powitalny prezent. Oczywiście, jest to, dlaczego tak popularne bajki o Santa Claus, z którego i oddycha magię i cud, sprawiedliwość i dobroć surowe. Każda opowieść – mały Przestroga (nawet w nowoczesnej wersji). Więc w tym artykule przyjrzymy się pochodzeniu władcy zimy, a także najbardziej popularnych bajek z jego udziałem.

Początki Mikołajem

Skąd pochodzi nasz Nowy Rok Santa Claus, gdzie jego korzenie? Uważany jest starożytne pogańskie bóstwa, często w tych dniach był nazywany Jack Frost, Santa Treskunov, Moroka i inne nazwy. Uważa się, że w ten sposób zawarte starożytne bóstwo – Karatchoun. Są one bardzo podobne w wyglądzie (starca z brodą), jak również ich działań (zamrożenie całego).

Według starożytnego mitu, Mikołaj przychodzi do naszego świata po przesileniu zimowym. Tego dnia kończy Night of the Gods i zaczyna dzień bogów. Oznacza to początek nowego cyklu. Santa Claus przynosi rezultaty. Wygląda na ludzkie sprawy i karze lub obdarza wszystko zasłużył.

Tales of Santa Claus w jakiś sposób reprezentować cały mitologii i wierzeń, a także pojawienie się mistrza zimy. W każdym roku pojawia się starszy od lat, który jest ubrany w haftowane płaszcz do głów, ciepłym kapelusz, rękawiczki i kija. On zawsze działa jako opiekuna lub opiekuna, a także siły, karanie złych ludzi (i to jest widoczne nie tylko w przypadku braku prezentów).

Obraz Snow Maiden

Bardzo popularna opowieść o Boże Narodzenie Santa Claus i Snow Maiden. Tylko w słowiańskiej tradycji pana zimowego towarzyszy słodka dziewczyna, która jest jego wnuczką. Maiden jest zawsze ubrany w białe szaty, na głowie czapkę lub korony. Ma też długi warkocz na pewno. Należy zauważyć, że według niektórych źródeł mitologicznych, Snow Maiden obraz – obraz Kostroma, który spalił kukłę na wiosnę.

Jest to rosyjska ludowa opowieść o dziewczynie ze śniegu (to się nazywa „The Snow Maiden”), który topi się kiedy przyjdzie wiosna. Uważa się, że jest to w pewnym sensie prototyp dziewczynę, która następnie zaczęły się w przeddzień Nowego Roku razem z Mikołajem.

Tale „Dwanaście miesięcy”

Często historie o zimie biskupem Mikołajem mówić o miesiąc styczeń, ponieważ w dawnych czasach było z nim i jego współpracownik. I nazwali go Święty Treskunov. Ten stan rzeczy jest wyświetlany w bajce „Dwanaście miesięcy”, w którym główny bohater, pasierbica, spotyka Sylwestra cały rok w ogniu zimowym. Głównie tam był tylko miesiąc od stycznia.

Jako stary i mądry, dał zielone światło dla małych cudów – kawałek wiosny w środku lata. Ponadto, za jego zgodą, przyjść i karać złych, chciwych i aroganckich ludzi. Ale ci, którzy mają dobre serce, on naprawdę obdarza. Tak, to twoje hojne prezenty pasierbica i macocha i jej córki – kara.

Należy zauważyć, że istnieje wiele odmian tej opowieści. Niemal każdy naród ma swoją własną wersję, a niektórzy autorzy naszych czasów przepisać go w nowy sposób. Na przykład, w krajach byłego Związku Radzieckiego jest bardzo popularna wersja S. Ya. Marshaka, na podstawie której nakręcono film.

Bajka „Jack Frost”

Innym symboliczna opowieść o Santa Claus i Snow Maiden – A "Jack Frost". To prześledzić obraz wnuczki pana zimy – dziewczyna, którą znajdzie w lesie zamarzania. A następnie zabiera do siebie i dba o każdy możliwy sposób i nadał jej dobre serce. Oczywiście, istnieją również negatywne znaki – Dedov żona i jej własna córka. Pozar bogate prezenty pasierbica, wymaga ona, że jej córka zabrał do lasu, pod samym jodły.

Oczywiście, Mikołaj dał dobrą dziewczynę, nie dlatego, że było mroźno. Tylko jej dobra, wybredna i bardzo pokorne serce zrobił tak, że Pan ulitował się nad jej zimno i ogrzewa. A potem dał prezentu. Machekhin córka czekała zupełnie inny odbiór. Została ukarana za jej próżności, pychy i złości. Jednakże, kończąc w niektórych wersjach tej opowieści jest inna. Po pierwsze, dziadek dziewczynki przynosi do domu zamrożone, a na drugiej – życie, ale z niepotrzebnych prezentów.

Inne popularne historie o Frost

Oczywiście, nie jest jeszcze znana opowieść dla dzieci o Mikołajem. Są one dość duża liczba, a wszyscy uczą dobroci, bezinteresowności, miłości do bliźniego. Rozważmy listę popularnych i najbardziej znanych bajek.

 1. "Moroz Iwanowicz". To jest dość dobrze znana opowieść, która opowiada historię dwóch dziewczyn – robótki i lenistwo. Jak widać z ich nazwami, pierwszej dziewczyny pracowity, a drugi leniwy i bezdelnitsa. I w jakiś sposób dostaje się do domu do szwaczka Frost Iwanowicz i zaczął mu służyć – pierzyna bicz, dom schludny, pościel cerować. W rezultacie, została odznaczona przez wiadro z srebrnych monet i pin z diamentu. Oczywiście, ten sam chciał i lenistwo. Ale nie mogła pracować w domu Mikołaja, bo nic nie było w stanie, i nie chciał. Ona tylko zysk bez wysiłku, a ona mieszka do dziś. Naturalnie, ta sama nagroda jak młodszą siostrę, ona nie otrzymała. Dostała fałszywy.
 2. „Dwa z Frost”. Ten komiks i zabawna opowieść. Opowiada o dwóch Morozow, który chciałby, aby zatrzymać pana i chłopa. Ci, którzy poszli za jego pana, to zamarłem bardzo szybko, ale ten, który poszedł po facecie, oh i namayalis z nim. W końcu, przysiągł nigdy do komunikowania się z ludźmi.

Bajki o zwierzętach z Mikołajem

Nie mniej interesujące opowieści o Santa Claus ze zwierzętami. Akcja odbywa się zwykle w lesie lub na łące, gdzie przybycie biskupa zimowym i organizuje ucztę dla wszystkich mieszkańców lasu. Rozważmy niektóre z opowieści.

 1. „Nowy Rok uroczystości”.
 2. "Wolf-Frost".
 3. „Zając, cietrzew, niedźwiedź i Mikołaj”.
 4. „Boże Narodzenie historia o Mikołajem pomóc.”

Oczywiście, takie historie o wiele więcej, niektóre śmieszne, niektóre dobroduszny i są pouczające.

Bajki o Mikołajem

Bardzo popularne są nie tylko historie o Mikołajem, ale także bajki. Przed Nowym Rokiem przez nich patrzą wszystkie dzieci czekają na cud. Rozważmy listę najbardziej znany:

 1. „Skrzypek na dachu”.
 2. "Santa Claus i lato".
 3. „Mikołaj i Wilk”.
 4. „Kiedy zapalił choinkę.”
 5. "Moroz Iwanowicz".
 6. „Nowa Mikołaj”.
 7. „Snowman i śnieg pies”.
 8. "Snowman-Mailer".
 9. „bałwanki szkoły.”
 10. "Wonderful dobrze."

Każdy rysunek jest przeniknięty życzliwością i cudem nikt nie stracił swoje znaczenie. Główny bohater w nich, oczywiście, Santa Claus, który wraz ze swymi asystentami zawsze wygrywa złoczyńców.

Nowoczesna baśń o Frost

Istnieje także nowoczesny baśń o Mikołajem dla dzieci. Można je czytać te same budujące historie, ale tylko nowoczesne motywy. Mówi także o ludzkiej życzliwości i dobrych uczynków. Najczęściej współczesne baśnie i opowieści zabawny i prowokujący. Na przykład, bardzo ciekawy Christmas story „Tato, jeśli chodzi Mikołaj?”. Został on napisany przez Marcus Mayaluoma.

Opowiada o rodzinie, w której dzieci są bardzo doczekać nadchodzącego Bożego Narodzenia i przybycie wspaniałego czarodzieja Mikołaja z prezentami. Czekać na niego, zaczęli na jesieni, a co kilka dni prosząc papieża, kiedy przyjdzie. I wreszcie długo oczekiwany dzień – Boże Narodzenie (ten dzień czeka na dzieci Frost mag).

Mój ojciec bardzo chciał, aby święto dzieci, ale Mikołaj zadzwonił i powiedział, że nie może latać ze względu na pogodę. Dlatego postanowił zmienić się w magika. A wraz z nim sąsiad postanowił przynieść radość dzieci. W końcu okazało się, że dom był jeden po drugim dwa fałszywe, ale bardzo kochających ludzi z Santa Claus. Ale wtedy był w stanie przyjść i prawdziwy magik tego święta. Dlatego dzieci miały wspaniały Świąt!

wniosek

Tak więc, jak widzimy, jesteśmy bardzo w świetle świątecznych opowieści, takich jak bajki o Santa Claus i domovenka Tiszka lub o umiejętne robótki, a jej siostra lenistwo. Każda historia jest pouczająca i czas. Pozytywne i negatywne znaki mówić o dobroci i nagrodę za to (niekoniecznie materialne), jak i zła, które jest zawsze karalne. Pan Winter Mikołaj zawsze opłaca mu się należy – tak było w czasach starożytnych, jak trwa do dziś. Dopiero w naszych czasach jest ona przekazywana w formie zwykłych zabawek, które rodzice kupują dla swoich dzieci, ponieważ ich posłuszeństwa.