501 Shares 3978 views

Co jest Mehndi? Mehendi tatuaż wzory:

Na pewno nie spotkałem zdjęcie indyjskich piękności, których ręce i nogi ozdobione fantazyjnym ciemnobrązowego wzór, zwany Mehndi. Ostatnio sztuka zyskała ogromną popularność. Co jest Mehndi? Co zrobić te wzorce i jak narysować – wszystko to dowiesz się w tym artykule.

Co jest Mehndi?

Jest to tradycyjny sztuki malowania ramion, nóg i ciała pasty sproszkowanego suszonych liści lawsonit, t. E. henna. Materiał, z reguły ma zabarwienie o wiśniowy Browna może zmieniać się w czasie, pod wpływem innych czynników. Kawa, herbata, cytryna, olejki eteryczne są często dodawane do farb w celu uzyskania specjalnego konsystencja, zapach lub kolor. Mehendi obraz stał się znany na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej ponad 5000 lat temu. Archeolodzy znaleźli nawet mumię z wzorami henny na rękach.

W Indiach, stało się niezbędnym rytuał ślubu, ale także przyciąga podczas głównych świąt: karwa chauth, Tej, Diwali, Ramzan i in.

Dziś tymczasowy tatuaż Mehndi jest rozpowszechniony na całym świecie. Powody są proste: unikalne piękno rezultacie, bezpieczny i bezbolesny zabieg.

Na indyjskim weselu

Jaki jest mehendi w indyjskich tradycji ślubnych? Wesela są znane ze swoich licznych rytuałów. Ponadto w Indiach ślub – nie jest to ceremonia jeden dzień. Czasami ona rozciągnięta na cały tydzień obchodów. Jaki jest mehendi do młodej pary? Na ślubie wykwintne wzory są stosowane do rąk i stóp kobiety i mężczyzny namalowany mały symboliczny projekt. Ten uroczysty wydarzenie wezmą udział krewni panny młodej i pana młodego i bliskich przyjaciół. Jest to bardzo ważna część hinduskich i muzułmańskich ślubów w Indiach.

Ceremonia odbywa się na kilka dni przed ślubem i nocy sprzed ślubu. Mehendi wzorce czerpie profesjonalnego artystę lub krewnego.

Henna, który pochodzi z rośliny kwitnące, symbolizuje ewolucję narzeczonej z niewinnej dziewczyny do kobiety. W niektórych regionach, henna robi przyszłej teściowej prawa, lub. Rytuał odbywa się zwykle w domu panny młodej i obejmuje uroczystej tradycyjne pieśni, tańce i zabawy posiłek. Nie tylko sprawcą zdarzeń, ale również wszyscy krewni w czasie ceremonii, zdobią się z Mehndi malowane.

Henna pozostaje w rękach i stopach do ślubu i ciemnieje pod wpływem powietrza. Przyszła panna młoda nie musi opuścić swój dom po ceremonii stosujące mehendi do ślubu.

W indyjskiej kultury ciemnienie henny symbolizuje stopień akceptacji rodziny panny młodej pana młodego. Jej głos może również wskazywać, ile będzie szczęśliwe i udane małżeństwo.

praktyczne korzyści

Ale poza składnikiem rytuału, mehendi ma całkiem przyziemne celowi. Wesela są często związane z nerwowym uczuć. Mehendi ma na celu uniknięcie negatywnych emocji, ponieważ nakłada się na dłoniach i stopach, gdzie wiele zakończeń nerwowych, a także promuje relaks i spokój człowieka. Ponadto Henna – jest antyseptyczny środek, który może chronić przed chorobami wirusowymi, niepożądane jest ślub. Ewentualne drobne skaleczenia, oparzenia i otarcia, które mogą wystąpić podczas wielu rytuałów i zwyczajów, będą gojenie się ran dzięki specjalnej kompozycji farby do malowania.

Popularne wzory

  • Peacocks – piękny i kobiecy design, szeroko stosowany w dekoracji dla narzeczonych.

  • Kabina (Indian ogórek lub Paisley) – ten motyw, jak spadek grubości. Mogą być bardzo piękny można łączyć ze sobą różne postaci małych, co powoduje w unikalnym wzorze.

  • Duże okrągłe motywy. Harmonijny i estetyczny, muszą poprosić o dłoniach.

  • Kwiatowe wzory – co może być słodsze i bardziej kobiece? Oto, co można wyciągnąć znakomity „rękawiczki” henna.

  • Geometryczne kształty i linie – w takich kompozycjach ma centralny motyw, a podstawowa idea, ale drobne szczegóły i swoboda wyobraźni artysty sprawia, że są mniej atrakcyjne.

Dowolny konwencjonalny wzór można odświeżyć, dodać kolor i cekinów.

Również w nowoczesnej tradycji rysunek ślubny mehendi to bardzo często, aby ukryć się w dziwacznej wzorzec nazwy młodego. Podczas obchodów człowiek musi go odnaleźć.

Mehendi dla początkujących

Dziś ta sztuka znalazła fanów na całym świecie, a coraz więcej wykwalifikowanych pracowników chcą dowiedzieć się, jak tworzyć wspaniałe wzory na ciele. Ktoś chce być w stanie wykonać je dla siebie, a niektóre nawet dokonać tego hobby w biznes.

Henna lub biotatu popularny sezon w nadmorskich kurortach na indyjskim festiwali kulturalnych i po prostu jako część modelu obrazu na tematycznych sesjach fotograficznych. Oczywiście, dla tych, którzy wiedzą, jak dobrze rysować, uczyć się ten obraz jest dość proste. Dla wszystkich innych, a także zaoszczędzić czas, istnieją specjalne szablony dla mehendi. Można kupić gotowe, ale można zrobić je samemu. Ponadto trzeba będzie malować, rysować mehendi. Dla początkujących, będzie łatwiej kupić gotową mieszankę, który jest sprzedawany w opakowaniu w kształcie rogów. Henna wyciska się z niego łatwo i może natychmiast zwrócić.

Jak nauczyć się robić mehendi?

Zanim zaczniesz stosować wzór na skórze, należy zawsze sprawdzić, czy dana osoba ma uczulenie na henny. Wykonać test na małym obszarze, a następnie kontynuować.

Aby narysować mehendi, spróbuj najpierw zrobić podstawowe elementy: punkty, przecinki, linia. Uczą się przedstawiają ich pożądana grubość zgodnie z wybranym wzorem. Następnie krążyć swoją dłoń na kartce A4 i starają się malować obwód malowidła. Kiedy staje się pracę, to można spróbować zrobić rysunków siebie i swoich przyjaciół.

Ale, oczywiście, będą rysunki, którego poziom jest zbyt skomplikowane, albo takie, które wymagają doskonałej symetrii. Następnie można kupić szablony dla mehendi. Zasadniczo można je podzielić na dwie grupy:

  • Wykonana z silikonu, który przylega do skóry;
  • zbywalne wzory na papierze, pracujące na zasadzie kalki.

Pochodzą one w różnych formach:

  • małe ozdoby;
  • wzór taśmy, które jest korzystnie blisko wokół nadgarstka lub stawu skokowego;
  • Kompozycja gotowa do rąk lub stóp.

Wybór materiałów i wzorów do mehendi jest ogromny, to na pewno znajdziesz wszystko, czego potrzeba do tej interesującej pracy.