244 Shares 7312 views

Jak stworzyć dietę dla zbioru masy mięśniowej

W celu wykonywania przyniosła wymierny efekt, trochę rozplanowane do nich w całości. Ważną rolę odgrywają tu i dieta w żywieniu sportowców. To musi być tak dobrana, aby dostarczyć organizmowi składników odżywczych niezbędnych do wzrostu mięśni.

Najważniejsze składniki diety

wzrost mięśni oferuje trzy rodzaje substancji – białek, tłuszczów i węglowodanów. Dlatego w diecie dla zbioru masy mięśniowej konieczne włączenie do produktów zawierających te substancje, jak to możliwe. Zacznijmy od białek. Materiały te stanowią „cegiełki” do tworzenia nowej tkanki mięśniowej. Zaleca się stosowanie białek zwierzęcych. Większość z nich znajdują się w kurczaka, ryby, wołowina, fasola, koncentratów białka w proszku, a także w produktach mlecznych, które są wolne od tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu. Należą do nich ser, mleko, jogurt, ser. Dieta powinna zawierać białka bodibildera w stosunku 2 g na 1 kg masy ciała sportowców. Przez zliczanie dzienny wskaźnik białka, podzielenie tej liczby przez 5 lub 6 – tyle czasu, konieczne jest pobieranie ich produktów. Na dawkę mogą być porównywane w organizmie wynosi nie więcej niż 30-40 g białka. W innym wykonaniu do obliczania – pomnożyć ilość białka w gramach równą masy ciała do 1 lub 1,5.

Poniższy z elementów składających się na dietę dla zbioru masy mięśniowej – to węglowodany. Organizm wykorzystuje je jako źródło energii. Gdy spożycie węglowodanów w sklepach glikogenu organizm wydawane są w trakcie szkolenia. Jeśli żywność, że idzie do swojej diety, tyle węglowodanów, a następnie szkolenie może tylko przynieść szkody dla mięśni. W zależności od szybkości przyswajania przez organizm odróżnić „fast” i „slow” węglowodanów. Przez „szybki” słodkie pokarmy są: cukier, słodycze. Są szybko wchłaniane przez organizm, więc przed treningiem to lepiej nie używać, ponieważ energia oni stworzyli zbyt szybko wydane. Lepiej jest jeść pokarmy zawierające „wolno” węglowodany: ryż, kasza gryczana, płatki owsiane, brązowy chleb, ziemniaki, makaron. Poziom glukozy we krwi wzrośnie stopniowo, a to daje możliwość tworzenia dostaw energii dla organizmu. Jeść żywności zawierającej węglowodany, również zaleca się kilka razy dziennie w małych porcjach.

Jeśli chodzi o tłuszcze, przyczyniają się one do produkcji testosteronu w organizmie. Ich brak prowadzi do obniżenia poziomu hormonów oraz spadek pożądania seksualnego, nadmiar też dziwne, obniża poziom hormonów. Dokonywanie diety dla zbioru masy mięśniowej, wziąć udział tłuszczu wynosi nie więcej niż 15% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Jedz więcej tłuszczów roślinnych i mniejsze zwierzęta. Wyjątek – oleje rybne, które są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3. Z ich pomocą mięśni w stanie lepiej wchłonąć glukozy.

Dużo wody, witamin i naturalnej żywności

Oprócz tych składników dla organizmu ważne jest również, aby mieć witamin. Uwzględnić w swojej diecie dla zestawu masy mięśniowej zielone warzywa, takie jak szpinak lub brokuły. Oprócz witamin, zielone warzywa liściaste zawierają błonnik, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.

Innym ważnym punktem – ilość zużytej wody. Wraz z nadejściem wymagań wzrostu mięśnia organizmu wody wzrasta. Więc spróbuj pić więcej. Optymalna ilość wody – 3,5 litra na dobę.

Jeśli chodzi o jakość jedzenia, starają się uczynić go bardziej zróżnicowane. Nie przeprowadzono w modzie dodatki zawierające białka lub węglowodany. Staraj się jeść więcej żywności „na żywo”. Uwzględnić w swojej diecie bardziej naturalne owoce i warzywa. Taka różnorodność pozwala nie tylko wzbogacić organizmowi wielu składników odżywczych, ale także, aby realny wzrost mięśni. Po tym wszystkim, na diecie niektórych proszków i koktajle mięśni, jak lata doświadczenia w kulturystyce, po prostu nie chcą się rozwijać.