736 Shares 6721 views

Mats Wilander, szwedzki tenisista: biografia, życie osobiste, osiągnięcia sportowe

Po wycofaniu się z tenisowego Bjorn Borg został zastąpiony przez innego Szweda – Mats Wilander, który nie pozwolił na spadek bar popularności tego sportu w jego rodzimym kraju. Gwiezdne Mats wybuchł w 1982 roku, gdy mało znany sportowiec stał się liderem w otwartych mistrzostwach Francji, która odbyła się w Paryżu.

Przegląd kariery

Przed nagroda narysować 1989 Mats Wilander trzykrotnie triumfował w stolicy Francji, doprowadziło cztery inne zawody „Grand Slam”.

Po raz pierwszy we Francji, stał się mistrzem przed ukończeniem osiemnastego. Zgodnie z prawem, młody szwedzki tenisista uważany za godnego następcy B. Borg. Młodzieniec czuł wielką tylną linię, która komplikuje możliwość wygrania przeciwnika kilka razy, a jego monotonna gra nosiła w dół przeciwników. Matts szybko stał się graczem najwyższej kategorii. Zdobył w 1988 roku w trzech różnych konfiguracjach sądów – francuski naziemnych, australijska darni i plastikowe amerykańskim rynku.

Media krajowe szwedzka nazwa po raz pierwszy zaczęły pojawiać się w 1986 roku, kiedy został pokonany tenis w trzeciej rundzie przeciwko Andrei Chesnokov. Rosyjski sportowiec w swoim ulubionym stylu Maty znokautowany klatki główny konkurent, zwycięzca ostatniego roku, w tym czasie – druga rakieta świata.

Specyfika techniki gry

Nieco później, nasi znawcy tenisa ten legendarny szwedzki pro rakietę audycji telewizyjnych z Wimbledonu i francuskich zawodów mistrzowskich. Wiele entuzjastyczne recenzje o zrobieniu Mats Gra została wykonana w Paryżu (czerwiec 1988). Gracz zachowywał się nie tylko szybki, silny, profesjonalny, ale był niezawodny we wszystkich uderzeń, pewny siebie. Prawie nikt nie ma wątpliwości, że musi wygrać główną nagrodę, która w końcu się go.

Mats Wilander znany jest z wysokich gier technologicznych. Jest zdolny do wprowadzenia kulki bardzo ostrożnie, tylko w kilku milimetrów od linii i inteligentnie blokuje przepływ z dużą dokładnością. Ponadto szwedzki sportowiec czuje się świetnie przy siatce, znakomicie trzyma działań atakujących, a jego „świeca” z lewej udaru przypomina stylu legendarnego Manuel Santana, który na pewno zapamięta fanów z doświadczenia.

życie osobiste

Mats Wilander, którego życie osobiste od dawna ukryte przed wzrokiem ciekawskich, był znany jako zamkniętą i małomówny człowiek. Dopiero w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, publiczność dowiedział się kilka interesujących faktów o wewnętrznym świecie tenisa.

Sportowiec lubi grać na gitarze, jest fanem popularnego muzyka Bob Dylan. przychodzi do wolnego czasu w domu, i kocha, aby podnieść kij hokejowy. Pomimo faktu, że aktywa szwedzkich tenisistów stanowią ponad pięć milionów dolarów, to jest dość skromny i ascetyczny tryb życia. Jak powiedział w wywiadzie dla Maty sam, jego życie miało nowego znaczenia po ślubie.

Mats Wilander, którego żona rzadko udał się z nim do konkurencji, uważa, że jest ona poprawna. Nazywa jego żona Sonia Mulholland gracz w tenisa, że jest była modelka. Nie bardzo towarzyska para sporadycznie występuje w szerokich kręgach społecznych w wydarzeniach i działaniach, a jeśli okaże się, że to nie jest dla nich zbadane. Tak wypowiedział się osobiście Wilander. Nie są one zwolenników beshenog „tempo życia, ale co ważniejsze, że żona doceniane i kochane siebie.

Zwycięstwo i porażka

Zagraj w tenisa mężczyzn, a raczej tych, którzy osiągnęli w tej dziedzinie pewne sukcesy, twierdząc, że jeden z najbardziej prestiżowym osiągnięciem jest zdobycie Grand Slam. W 1988 Mats inspirujące wygrał pierwszą parę turniejów tej loterii. Jednak spotkanie z Miloslav Miloslav Mečíř zniszczone Szwed marzy o tym, aby wziąć „Grand Slam”.

Pomimo faktu, że Wilander dwukrotnie zdobytego na kortach trawiastych Australii mistrz Olympus, plac Wimbledon nie poddają. Według samego tenis, golf w Melbourne dużo „wolniej” niż w Anglii. Ponadto Szwed powiedział, że był najtrudniejszy mecz dla tych zawodników, którzy grają w jego stylu.

Utrata Miloslav Mečíř Mats postawiła sobie za zadanie, aby zrobić pierwszy krok w światowym rankingu i lepiej poczuć grę na murawie. Poza tym, on miał wielki potencjał w otwartych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych, gdzie był w stanie pokonać Lendl w końcowej części. Wilander później zauważył, że „Wielki Szlem” nie został uznany za główny cel, choć myśl o wygranej naturalnie nie pozostawiać odtwarzacza.

Fragmenty wywiadu

Natychmiast po spotkaniu z Miloslav Mečíř Maty został udaremniony, choć znacznie ciśnienie po tym meczu nie czuł. W czwartym etapie „Grand Slam” w Flushing Meadow-zwycięstwie Szwed poszedł bez żadnych trudności.

Mats Wilander powiedział w wywiadzie, czasami trudno jest znaleźć motywację do odegrania. Pod wieloma względami ten aspekt zależy od tego, kogo przeciwieństwie, pogody i postawy ciała. Im jesteś starszy, tym trudniej wybrać odpowiedni motyw – rozumował w tenisa w Adelaide, jakby w oczekiwaniu na nowe kłopoty profesjonalnie. Pierwsza liczba zawsze musi bronić swojego stanowiska, ale na początku kariery dużo łatwiej ustawić żądany cel.

Australijskie mistrzostwa bronić nie udało. Niektórzy złośliwi krytycy szybko odpisać Szweda z zewnątrz. Jednakże, światowej sławy tenisista Dzhon Makinroy zauważyć, że mimo przejściowych trudności, Wilander ma pokazać i pewnie wprowadzić liderów.

Zakończenie kariery zawodowej

06.07.89 Mats roku ponownie mogli kontemplować w telewizji krajowej. Ponownie pojedynek odbył Alexander Chesnokov. To była patowa dostępu do French Open półfinale. Podobnie jak trzy lata przed meczem, na tym samym korcie centralnym, pod nadzorem setek kamer, Andrej pokonać Wilander w trzech meczach z rzędu. To była sensacja mistrzostw, a wielu znawców fanów tenisa na całym świecie i maty dręczą pytania, czy gwiazdą legendarnego Szweda ostatecznie ugaszony. W tym czasie zawodnik miał 24 lat, a on oficjalnie wycofuje się ze sportu w 1996 roku

suche statystyki

Słynny tenisista Mats Wilander Szwecji, który był w momencie pierwszego rakietą świata, głośnik zawodowej od 1981 roku, zdobył trzydzieści trzy single i siedem turniejów konkursy w deblu.

Doskonałość w konfrontacji rysunkowych „Grand Slam”:

  • mistrzostwa australijski (trzy razy), w jednej grze.
  • Tytuł najlepszego gracza na French Open (trzy razy) w jednej grze.
  • Użytkownik ćwierćfinał Wimbledon single (1987, 1988, 1989). Mistrz-86 w parze meczu (z Nyustremom).
  • Zwycięzcą Otwartych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych (1988) (Single Draw).
  • Wygrał trzy Davis Cup jako członek reprezentacji Szwecji (1984/85/87).
  • Laureat tytułu pierwszej rakiety świata z 9.12.88, nosił tytuł przez prawie pięć miesięcy.

Zakończenie kariery wystąpił w 1996 roku. Po oficjalnym odejściu z tenisa w 1997 roku zawodnik został zdyskwalifikowany przez dziewięćdziesiąt dni, za udział w zażywaniu kokainy. Ostatnio on – ekspert tenisowy na angielskiej wersji Eurosportu kanał telewizyjny.

operacje telewizyjne

Mats Wilander i Barbara Schett wiodącym programu analitycznego na kanale „Eurosport”. Asystent szwedzki sportowiec w swoim czasie wśród dziesięciu najlepszych tenisistów. Niektórzy dziennikarze nadana relacji do współgospodarzem, ale nie jest to oficjalnie potwierdzone.

W odniesieniu do programu – jest to przegląd i analiza meczów i turniejów „Wielkiego Szlema”. Mats zawsze wyraźnie analizuje aspekty techniczne i umiejętnie analizuje plan psychologiczny. Przeniesienie jest sukcesem, ponieważ gra jest całkowicie show jest problematyczne, gdyż może to trwać wiele godzin, przeniesionych ze względu na zmiany pogody i tak dalej.

wniosek

Odtwarzanie specjalistów tenis męski jednoznacznie stwierdzić, że szwedzki gracz Mats Wilander – jeden z najsilniejszych tenisistów świata. On osiągnął wiele w dziedzinie zawodowej, był pierwszym graczem na świecie i stał się prawdziwą ozdobą ich kraju. Mając to wszystko to wyróżnia się skromnością, braku choroby „gwiazdy” i raczej odosobnionym życiu. Po karierze Mats nie zostawił tenisa na dobre, teraz analizuje gry innych zawodników w telewizji.