833 Shares 7585 views

Amunicja: kaliber .300 Win. Mag.

Kaliber .300 Win. Mag. – kaseta dla wojskowych i myśliwskich strzelb. Bardzo popularne i teraz. Nazwa jest skrócona wersja .300 Winchester Magnum.

tworzenie

Amerykańska firma „Winchester” rozwinął tę kasetę do wzięto jako podstawa brytyjski odpowiednik H & H spółki celów łowieckich w odległym 1963 roku. Ta amunicja stał już czwarty istota charakterystyczny kształt: mała poyasoobraznym pogrubienie wykładziny na dnie.

Generalnie sama idea naboje myśliwskie potężny zakres kaliber wypalania został opracowany dzięki pojawieniu amunicji na safari w Afryce. Szczególne miejsce w łańcuchu ewolucyjnym wziął kalibru .300 Win. Mag. wraz z .223 Remington, 3, 0-06 Springfield i .308 Winchester.

bitwa rynek

Zachodnie 60-70s świat można opisać jako wyścig zbrojeń między wysokim poziomie. Po pierwsze, już ugruntowane „magnumskim” patronów „Remington” był w stanie utrzymać stabilną pozycję lidera na rynku, dopóki nie są wypychane Roy Weatherby opracowała dwa pełne kalibru „Magnum” Klasa: 338-378 Weatherby Magnum i 224 Weatherby Varmintmaster.

Wyścig trwa do wspomnianej już firmie „Winchester” wystawić na sprzedaż kalibru. 300 Winchester Magnum. Tu również wydaje się taka sama amunicja zdobył popularność na całym świecie.

Pięć lat później, jego firma będzie prześcigają się Remington Arms Company o kalibrze kasety 0,350 Remington Magnum, w wyniku działalności handlowej, zainteresowanie „girdle Patronat” typu magnumovskogo nieznacznie spadła.

Ale takie wzrosło ponownie wraz z nadejściem lat 70. spółki A-Square, wprowadził świat do nowych pocisków i kalibrach: 500, 416, 495 i 460. Firma pozostaje liderem na rynku międzynarodowym od trzech dekad. Ich specyficzny kształt inny amunicji pocisk tępe z zasadniczo okrągłym (koniec) i dużą masę – 32 gramów. Przeznaczony do bardzo dużej grze afrykańskiej. Kaseta polowanie nazwano „Triada”.

Broń myśliwska: gładkie i nie tylko

Słynny „300-ga” zyskał popularność i dzięki bardziej karabiny wyprodukowane specjalnie dla niego. Takie jak "Winchester Rifle" 70 th i 700 modelu TH. Taki wkład jest stosowany głównie w polowanie na zwierzęta o wadze 300-500 kg (jelenie, dziki, naniesione lub łosia).

Jeśli chodzi o safari Afrykańskiej, stosowany głównie na antylopy i dużych drapieżników, takich jak krokodyle i lamparty. Jak również kalibrze .300 Win. Mag. Okazał się doskonały w górach, gdzie większość ujęć są wykonane na dużych odległościach.

7,62 kalibru pocisku i tuleja stanowią razem znaczną ilość omawianej „magnumovsky” amunicji. Ta kombinacja przyczynia się do początkowego prędkością około 1000 m / s. Jeśli porównamy z klasycznego analogowego tego samego kalibru, Win. Mag. ma szereg zalet: wysoką dokładność szybkostrzelność i bezpośredniego wypalania kula leci znacznie dalej.

Każdej nowoczesnej broni dla polowania (gładkie lub nie), produkowane przez takich znanych firm jak „Mauser”, „Winchester”, „Remington”, „Browning” (i nie tylko) do odpowiedniego kalibru .300 Win. Mag.

0,300 Winchester Magnum do marynarki

Pomimo wyraźnym naciskiem handlowej w produkcji amunicji, kaseta zyskał popularność w jednostkach snajperskich armii, oddziałów wewnętrznych i służb specjalnych Stanów Zjednoczonych i wielu innych krajach.

Pochodzi z działa płynnie z utraconą Znaczenie kaliber 7 mm od „Remington”. Wokół 80. US Naval flota określone dostarczenie nowej amunicji kalibru, które można użyć do operacji wojskowych i imprez sportowych. Konieczne było zastąpienie przestarzałych próbek na mocniejszy i nowoczesnej amunicji, która spełnia wszystkie wymagania i potrzeby klienta.

Ponieważ nabój miał już w tym czasie powszechnie używane (i, co za tym idzie, nie było to trudne do uzyskania), wymagana karabin kalibru może łatwo być używane do celów bojowych, został wybrany kalibru .300 Win. Mag. (W mm 7,62 x 66 według europejskiego nabój Research Association). Ponadto, istotną rolę odgrywa czynnik, że próbki zostały wykorzystane w konkursach i działa dobrze.

W związku z powyższym, podczas gdy dwa oddziały wojskowe marynarki wojennej (sił specjalnych Marines i drużyn uczestniczących w zawodach strzeleckich) zainteresował się nowym wkładem.

„Bullet” eksperymenty

Aby zaoszczędzić zasoby naboje karabinowe zaprojektowane z tego samego modelu dla obu działów. » и М86, а также «Ремингтон 700». Jako broń karabin zostały wybrane „McMillan M83 i M86”, jak również”Remington 700".

Zdecydowano się wyprodukować partię kaset. 300 Win. Mag. z pociskami typu sport HPBT o wadze 11 gramów proszku i RP15. Dla zadania zajęło firmie Federal Cartridge Company. W 1988 roku badania wykazały niezadowalające wyniki: amunicja długodystansowych nie zachowywał się bardzo stabilna.

Następnie część dostaw postanowiliśmy ponownie wyposażyć pociski nieco cięższe – około 12 gramów (185 kawałków, które mają być dokładne, Grand – przestarzałe pojęcie o masie równej średniej ziarna jęczmienia AT). Wyniki były zachęcające. Ale później, kiedy przeprowadzono bardziej szczegółowe testy, dokładność wykonania nie spotkała Komisji Oceny, pomimo dobrych wyników początkowych prędkości i odległości strzałów.

dalsze badania

Pod koniec 1980 roku eksperci z US Navy doszedł do wniosku, że mała wnęka w nosie typu kula HPBT nie prowadzi do zwiększenia zmian wlotowych i balistyczny wydajności na lepsze. Już na początku lat dziewięćdziesiątych sportowych kaset z kulą w 7,62 grama 10 zostały oficjalnie zatwierdzone do użytku przez snajperów w walkach.

Dalszy rozwój wkładu została na podstawie otrzymanej próbki sportowych, ale z kulą w 12 gramach. Rodzaje mieszanek proszkowych, które okazały się najbardziej pomyślnie – RE22 i Re19. Nowe eksperymentalne amunicja karabinowa. 300 Win. Mag. pomyślnie przeszedł testy i wymagania dla nich stały się podstawą dla nowej specyfikacji broni.

Razem teraz Federalna w 1992 podpisał umowę do wytwarzania wielu partiach nowych broni, a rok później nowy kaliber .300 Win. Mag. Została ona przyjęta dla sił specjalnych w US Navy. Model pochodzi uzyskane w ten sposób znakowania amunicji Mk 248 Mod 0.

I to wszystko?

Ale niestrudzeni „naukowcy” nie poprzestał. Podczas poprawy w zakresie modelu lotu pocisku została zwiększona z 1100 do 1370 metrów. Nie było również najlepszą odporność na podmuchy wiatru większej stabilności i zachowania przy zapłonie ładunku miotającego. W rezultacie – minimalna wysokość płomienia, gdy produkt strzału karabin.

W wyniku otrzymanego pocisku bojowego 14 g (220), przy czym ziarna kalibru. 300 Win. Mag, a model nazwano Mk 248 Mod. 1 – przez analogię do poprzedniego modelu.

strona Sport emisji

Rozwój meczu amunicji był poważnie zaniepokojony na początku 1960 roku, prezydent Eyzenhaueer jak w międzynarodowych zawodach czołowych pozycji zajmowanych przez strzałki ZSRR. Ponieważ zadanie tworzenia najlepszą jednostkę strzelców została dostarczona. Inicjatywa bardzo szybko przyniosły rezultaty – zespół USA wygrał około sześciu złotych medali.

Z biegiem czasu, stopniowo, „Oderwanie zadań Najlepsi strzelnicze uległy zmianie. Zdecydowano trenować jednostek wojskowych strzelania. Później był bezpośrednio zaangażowany w opracowanie strategii działań wojennych i poszczególnych broni.

Rozwój takich jednostek amunicji, najpierw dostarczane przez firmę „Winchester” i „Remington”. Produkuje różnorodne modyfikacje eksperymentalnych oficjalnie przez przedsiębiorstwa i metod rzemieślniczych. Ale w końcu wziąłem inicjatywa została już sprawdzona kalibru .300 Win. Mag. kulami sportowych masowej produkcji.

Bundeswehr

Na niemieckim kalibrze .300 Win Armed Forces. Mag. Zrobił więcej w 1997 roku z G22 karabiny brytyjskiej produkcji.

W Bundeswehry ma dwa rodzaje amunicji tego kalibru:

  • zwykłe naboje z pociskiem o wadze 13 gramów;
  • Pocisk przebijania pancerza o gramaturze 12,8 grama, mający rdzeń wolframu.

Zbrojne siły policyjne są w całości z metalu wkłady po kulach z 10 gramów wagi, przeznaczone do strzelania przez szkło. Dzięki specjalnej formie, powłoka nie traci właściwości walcząc po przejściu przez szybę i nie ulega deformacji.

Triada A-Square

Konieczne jest opracowanie na tej amerykańskiej firmy, który stał się sławny ze względu na nietypowy kształt produkowanych wkładów jako karabinka „Winchester” i strzelby inną firmą.

Główny ideolog, założyciel i twórca linii amunicji jest US Army płk Artur Elfin. Będąc wysoko wykwalifikowanego eksperta wojskowego, Arthur postanowił przenieść swoje działania pilotażowe na tworzeniu unikalnych broni z wojskowych w polowaniu.

Próby tworzenia własnych wyłącznych naboje do polowania rozpoczęła się pod koniec 1960 roku. I po dziesięciu latach, oficer założył własną kasetę firmy.

Linia amunicji nazwano „Triada” w wykonaniu tych trzech rodzajów:

  • tępe pocisk mosiądzu (Monolityczna substancja stała);
  • poluobolochennye (Martwica twarda) grubości mosiądzu;
  • Pocisk z cienkiej powłoki (Lion obciążenie).

Główne cele, które są realizowane dewelopera – stworzenie ciężkiej amunicji myśliwskiej, które mogą przenikać przez gęstą tkankę mięśniową dużych drapieżnych przez wypalanie w odległości od 200 do 300 metrów.

Bullet monolityczna stałe stworzony z obliczeń szkody dla ważnych narządów znajdujących się pod gęstej tkanki mięśniowej, mocnych kości i grubej skóry, takich zwierząt jak bawół, nosorożec i słoń. Rifle „Winchester” wyposażyć takie pociski, została nazwana „Slonoboyka”.

typ amunicji Martwica Twarda zapewnia zarówno jakościowy skórki penetracji gry, a ujawnienie pocisk środku. Zaprojektowany dla jelenie i antylopy.

Lew załadować nazwa mówi sama za siebie – do zwierząt wywoławczych z cienką skórą – lwy, lamparty i innych drapieżników z rodziny kotów.

Firma oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do polowania. Jak oddzielić kule z kaset i gotowe ułożone amunicji. Ten ostatni z kolei były poddawane wielu modyfikacji w ostatnich latach.

Wkrótce A-Kwadrat i zaczął uwalniać własną linię strzelb myśliwskich, które opiera się na karabin karabin i „Winchester”. Oczywiście, wszystkie sprzedawane pod marką producenta kasety.

Z rozszerzona do ponad 40 modeli na linii czasu nabojów. Najnowsza innowacja firma wprowadziła w 2004 roku – „typ uchwytu magnumovskogo” 0,400 A-kwadrat DPM.

Z powodu trudności finansowych, w 2011 roku firma przestała istnieć, pozostawiając niezatarte piętno na historii.

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że we współczesnej kulturze popularnej słowo „Magnum” rewolwer typu broń jest przeznaczona przez Smith & Wesson Spółki pod kalibru kasety 500 lub „Colt Python” kaliber 357. Mniej – Desert Eagle, otrzymał nazwą skróconą „Deagle”.

Tak więc, w rosyjskim serialu „SWAT” niewłaściwego czynnik terroryści magazynowe pyta szef magazynu: „A” Magnum „to?”, Na co otrzymuje odpowiedź: „” Magnum „duże, niewygodne, trudno ukryć pod płaszczem. Nie. "

Oczywiście, to nie jest temat nabojów „magnumovskogo” typu.

Trudno jest określić, który po raz pierwszy użył słowa. Wiadomym jest, że termin oznaczony MAGNUM dużych pojemników wina pod koniec XVIII wieku (od łacińskiego Magnusa. – Wielki, wielki). A w świecie kompozytorów muzyki arcydzieł określany opus magnum, aby podkreślić wielkość wzgórza i twórczości skomponowanych przez.

Dopiero w XIX wieku na świecie broni po raz pierwszy płynął termin dla dużych amunicji kalibru. W konsekwencji nie było naboju .300 Win. Mag.