870 Shares 4846 views

Jest najszczęśliwszy kraj: wynik i listę

Z pewnością niektórzy z nas myśli o pytanie, co człowiek potrzebuje do szczęśliwego życia w ich kraju. Odpowiedzieć na to łatwe, ponieważ to zrobić, wystarczy wysoką jakość i poziom edukacji, dobrego systemu opieki zdrowotnej, wzrost płac, wiarygodności rządu i czystego środowiska. Jest za te czynniki determinują najszczęśliwszym krajem. Zobaczmy, która z nich będzie w pierwszej kolejności.


Najszczęśliwszy kraj 2017

Ostatnio, badania opinii publicznej, a także oddzielne badanie nazywa się na liście wśród pierwszych Szwecji i Szwajcarii. Ale dziś sytuacja zmieniła się dramatycznie w świecie, a kraje te nie zajmują czołowe pozycje. Interesujące jest to, aby dowiedzieć się, kto pchnął jeszcze całkiem niedawnych faworytów? Trzej liderzy będą w następujący sposób: Norwegii, Danii i Islandii. A teraz spróbujmy zrozumieć, dlaczego ten kraj jest tak umieszczona w rankingu najszczęśliwszych krajów na świecie, a co innego państwa są wśród liderów.

Australia

Jest to jeden z wysoko rozwiniętych gospodarek świata. Najlepsza część, czyli 70-80 procent ludności aktywnej zawodowo, mają stałą pracę. A średni dochód trudno nazwać małe, bo już rok Australijczycy zarobić około 32.000 dolarów. Wielu mieszkańców Australii pracować w tej specjalności, a cudzoziemcy ze względu na wysoki poziom edukacji często poruszać się tu mieszka. Ponadto, Australia ma wiele zabytków architektury, która przyciąga wielu turystów. Australijczycy zaufać ich rząd, w wyniku, i brać czynny pozycję obywatelską. Długość życia można tylko pozazdrościć, ponieważ jest to około 82 lat.

Szwecja

Ostatnio, a mianowicie: 2 lata temu Szwecja zajęła drugie miejsce w rankingu najszczęśliwszych krajów, ale teraz tylko dziewiąty. Dlaczego tak się stało? Spróbuj zrozumieć. Większość zaufania wyborców w swoim rządzie, o czym świadczy niedawnym sondażu. Ale mniej niż 50% ludności pracuje ma płatnej pracy. Poziom umiejętności w kraju jest prawie 100%. Szwedzi też bardzo szczęśliwy z otoczeniem. Długość życia tutaj jest taka sama jak w Australii.

nowa Zelandia

Przez wiele lat ten kraj pewnie wejdzie listę najszczęśliwszych krajów. Jest bardzo wysoki poziom wolności osobistej, ale, niestety, istnieją problemy ze zdrowiem. A stopa bezrobocia jest tak mała, że nie ma więcej niż 7 procent. I Nowozelandczycy wierzą we wsparciu państwa, powinny stracić pracę.

Kanada

Jest to jeden z krajów najbardziej znośny w Ameryce Północnej. Mimo to, po średniego rocznego dochodu jest bardzo wysoka. Dlatego poziom przestępczości jest niski. Oprócz tego, umiejętności w kraju jest prawie 100 procent, a jakość i prawie darmowa edukacja przyciąga wielu emigrantów. Kanadyjczycy nie boją się utraty pracy, ponieważ rząd pracuje nad wszelkiego rodzaju programów wsparcia bezrobotnych. W tym kraju, bardzo czyste powietrze z powodu obfitości drzew. W Kanadzie istnieje wiele rezerwatów przyrody i parków.

Niderlandy

Około 80 procent pracy holenderskiej ludności ma stałą pracę, a średni roczny dochód może osiągnąć $ +26.000. W przybliżeniu ilość zatrzymanych przez Holendrów po opodatkowaniu. W tym kraju, wysoki poziom edukacji i umiejętności. Rząd zapewnia również dobre wsparcie społeczne obywateli i zapewnia wysokiej jakości i przystępnej opieki zdrowotnej. A natura jest po prostu niesamowite, że przyciąga wielu turystów. Dlatego długość życia Holendrów osiąga średnio 81 lat. Z tych powodów, Holandii są na liście najszczęśliwszych krajów na świecie.

Finlandia

W tym roku Finowie zdołał wspiąć się na 5. miejscu. I to pomaga im to zrobić: Wysoka jakość systemu edukacyjnego dostępnego leku i poprawę warunków pracy. W Finlandii podstawowym i wyższym są całkowicie darmowe, nie tylko dla Finów, ale również dla obywateli UE. W tym kraju, w bardzo przyjaznej atmosferze, ponieważ ludzie uwielbiają rozmawiać i pomagać ludziom, którzy wielokrotnie sprawdzone do badań społecznych. Powinno być jasne dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet z dziećmi, o czym świadczy niski poziom śmiertelności okołoporodowej. Średnia długość życia Finów jest taka sama, jak w przypadku Holendrów.

Szwajcaria

Niestety, straciła pierwsze miejsce w rankingu najszczęśliwszych krajów i spadła do 4. Mimo, że gospodarka pozostaje skuteczny i bezwarunkowe zaufanie do rządu, a stopa bezrobocia nie przekracza 3 proc. Kraj ma tanie wykształcenie, ale dla jego eksperci jakości pytań. Pomimo tego, że sami mieszkańcy są szczęśliwi i prawie nie pokazać mu żadnych roszczeń. Poza pięknem i schludności, Szwajcarskie miasta mają najniższy wskaźnik przestępczości w dowolnej porze dnia. Obywatele otrzymają jakości opieki zdrowotnej, płacąc za nich ubezpieczenia.

Islandia

Kraj ma unikalny charakter, tradycję i kulturę. Zatrudnienia populacji osób pełnosprawnych 80 procent. Kobieta dostać pracę tutaj o wiele łatwiejsze niż w wielu miastach europejskich. Wysoka jakość i przystępne edukacja podnosi poziom umiejętności w kraju jest prawie 100 procent. Irlandczycy nie boją się okradani, bo jest to bardzo niski wskaźnik przestępczości, a tam są przestępcy zupełnie inaczej. Ludzie otrzymują wsparcie nie tylko od obywateli przestrzegających prawa, ale również od rządu, co nie przeszkadza im, aby uzyskać odpowiednio płatnej pracy. W tym kraju, dość wysokim poziomie medycyny, podejmowania bardzo niską śmiertelność niemowląt, a średnia długość życia 82 lat.

Dania

To zajmuje drugie miejsce na liście najszczęśliwszych krajów. Dania dostaje tutaj za pomocą wskaźników, takich jak opieka zdrowotna i edukacja. Jest ona uważana za kraj o wysokim poziomie równości płci i aktywności politycznej. Kopenhaga – stolica Danii, jest uważana za jedną z najczystszych miast świata. Pomimo faktu, że istnieje bardzo wysokie podatki, system bezpłatnej opieki medycznej i edukacji są jednymi z najlepszych na świecie.

Norwegia

Jest liderem wśród najszczęśliwszych krajów na świecie. Norwegia przyciąga nie tylko o wysokich dochodach, ale niskie bezrobocie. Rząd stara się chronić wszystkie segmenty społeczeństwa i dać jakości edukacji dla wszystkich obywateli. A większość szpitali są publiczne, dzięki Norwegów z usług medycznych bezpłatnie. Ponadto charakter Norwegii ujarzmia prawdziwego piękna, istnieje wiele jezior i można nawet zobaczyć zorzę polarną.