277 Shares 9320 views

Co to jest miesiączka i dlaczego występuje

Dziewczyny East są zmuszeni do noszenia burki od pierwszej miesiączki. W Europie, to nie musi powstać, ale wygląd miesięcznych emisji jakąkolwiek zmianę przypadek fizjologicznie dziewczynki. Co to jest miesiączka i dlaczego tak się dzieje?


Aby odpowiedzieć na to pytanie w pełni, musimy najpierw porozmawiać o strukturze ciała, takich jak macicy. Od wewnątrz to dywany unikalną obudowę – endometrium. Jego osobliwością jest to, że jest zniszczone i przywrócony niemal co miesiąc, jeśli nie ciąża. Raz w miesiącu, endometrium kawałki wyjść na zewnątrz wraz z krwią. Dlatego w wydzieliny mają charakterystyczne zakrzepów, nie jest to jedyna krew. Miesiączka – jest to proces wprowadzania endometrium z pochwy we krwi.

Proces niszczenia i odbudowy endometrium jest pod kontrolą żeńskich hormonów płciowych. Tylko podporządkowane endometrium cyklicznych wahań hormonów, co również różni się od innych tkankach.

Co to jest miesiączka pod względem fizjologii? Zacznijmy od początku. Po tym wszystkim, aby mógł oderwać endometrium, jest konieczne, aby był on utworzony. komórki endometrialne rosnąć i dzielić się pod wpływem estrogenu. Procesy te odbywają się w pierwszej połowie cyklu, około dwa pierwsze tygodnie. Jeśli miesiączka nie jest po raz pierwszy, szybki wzrost endometrium rozpoczyna się natychmiast po zakończeniu poprzedniego miesiąca. Pod wpływem estrogenów endometrium gęstnieje, a przez to kiełkować fiolek. To – przygotowanie organizmu do szansy ciąży.

Jednakże, taki gwałtowny wzrost krótkim czasie trwania, w drugiej fazie cyklu rozpoczyna syntezę drugiej hormon – progesteron. Ma on hamująco na wzrost endometrium, który przestaje się intensywnie rozwijać. Zamiast tego, zwiększa wydzielanie komórek endometrium określonym środowisku. Stwarza to warunki do zapłodnionego jaja do macicy łatwe do wdrożenia. To, co rośnie endometrium – do środowiska był odpowiedni do implantacji jaja.

Ponieważ występuje miesiączka? Jeśli ciąża w danym cyklu nie rozpocznie się pod koniec tego gwałtownie spada poziom estrogenu i progesteronu. Ale nawet spadek poziomu estrogenów wystarczy zacząć miesiączkować. Na dzień przed wystąpieniem miesiączki tętnicach zaopatrujących endometrium są zmniejszone. Powierzchnia endometrium jednocześnie stają się białe i bardzo cierpi z powodu braku krwi. Następnego dnia tętnice rozwijać się bardzo szybko, a przerwy krwi przez powierzchnię błony śluzowej macicy. Końce tętnic czasem umierają, ale małe żyły nadal krwawić powoli. Dlatego menstruacyjny płynąć tam jest dużo krwi.

Co to jest miesiączka w kategoriach histolog – specjalista w tkankach? Ten ekstynkcji powierzchniowej warstwy śluzówki macicy, co kończy się ich wyłączenia. Pozostaje tylko głębsze warstwy podstawnej, na który zostanie „reaktywowana” nowy endometrium. Ta nowa endometrium zostanie ponownie utworzony specjalny wewnętrzny system ukrwienia, podlegają żeńskich hormonów. Ponownie poziom hormonu spadnie na koniec cyklu, gdy zapłodnione jajo nie jest.

Z tego punktu widzenia, co jest interesujące dlatego przy stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych podczas omijając dokładny czas odbioru tabletek rozpocząć czerwone podświetlenie, które można przejść do pełnego miesiączki. Fakt, że spadek poziomu hormonów we krwi natychmiast wyzwala skurcz tętnic endometrium, a następnie ekspansję nich.

Ogólnie rzecz biorąc, wielu lekarzy nie zaleca doustne środki antykoncepcyjne , ponieważ naruszone subtelnych mechanizmów regulujących syntezę hormonów, powodujące początku i nieprzyjemnych skutków ubocznych. Więc to nie jest łatwym sposobem na zapobieganie ciąży. Ponadto często koncepcja nie występują, tylko zapłodniona komórka jajowa nie jest w stanie zdobyć przyczółek w macicy, a więc ciąża jest zakończona. W rzeczywistości jest to aborcja, dla których będą musiały być moralnie odpowiedzialny sumieniu w pierwszej kolejności. Ciało to też nie jest łatwe.

Co to jest miesiączka? Regularne trwający proces odrzucenia endometrium w wyniku unaccrued ciąży.