572 Shares 1736 views

Jak właściwie golić: przewodnik dla leniwych mężczyzn.

Dlaczego mężczyźni nie lubią golić tak dużo? Wiele kobiet zastanawia się nad tym pytaniem. Ze względu na golenie zawsze jest gorąca debata i wydaje się, że przedstawiciele silniejszej płci są gotowi dorastać długimi brodami, a nie robić tego obowiązkowego codziennego rutynowego. Najwyraźniej wynika to z faktu, że po prostu nie wiedzą, jak golić prawidłowo. W końcu, jeśli znajdziesz odpowiednią technikę, golenie przestanie być nieprzyjemnym przedsięwzięciem.

Zanim zrozumiesz, jak się golić, mężczyźni muszą w tym celu dobrać odpowiednie narzędzie. Na szczęście wybór maszyn jest zróżnicowany, a takie słynne firmy, jak Schick, Gillette i BIC oferują różne typy maszyn do golenia dla mężczyzn . Wentylatory golarek elektrycznych mogą korzystać z nowości, wydanych przez marki Remington, Philips, Braun. Niektórzy nawet nie chcą decydować, jak dokładnie golić maszynę i wybrać niebezpieczne brzytwy w stylu retro.

Niezależnie od wybranej opcji, aby zrozumieć, jak dokładnie golić, musisz przygotować miejsce na to. Lustro w łazience powinno być duże, najlepiej lupy. Ponadto duże znaczenie ma dobre oświetlenie i wybór kosmetyków wysokiej jakości. Głównym celem użycia różnych środków wspomagających golenie jest zapewnienie gładkiego zsuwania maszynki do golenia, braku podrażnień i cięć. Który lek wybiera zależy od skóry. Normalnie – po prostu piwo i balsam. Co gorsza, jeśli jesteś właścicielem wrażliwej skóry, musisz w tym przypadku kupić specjalne kosmetyki i przedstawić jej wiele wymagań, od "bez alkoholu", a kończąc na zakupie kojącego balsamu po goleniu. Możesz wybrać produkty takich firm jak Old Spice, L'Oreal, Gillette i tak dalej.

Kiedy jesteś przygotowany na proces golenia i zaopatrzony w niezbędny arsenał narzędzi i kosmetyków, możesz już pomyśleć o tym, jak golić się prawidłowo. Najbardziej udanym czasem dla tej procedury jest poranne godziny. Ale nie wstawaj z łóżka, natychmiast do łazienki. Daj trochę twarzy, aby wyjść z łóżka, a po około dwudziestu minutach skóra odpocznie na noc będzie gotowa do golenia. Po pierwsze, musisz umyć ciepłą wodą. Potem trzeba zmiękczyć ściernisko. Istnieje prosty i skuteczny sposób to zrobić: weź ręcznik frotowy, a następnie mokry w gorącej wodzie, ścisnij go dobrze i włóż go na twarz przez pół minuty.

Kiedy szczeciny są zmiękczone, możesz jeszcze nawilżać twarz kremem zmiękczającym. Tak, Twoja skóra jest gotowa, teraz bierzesz piankę do golenia i pędzel. Okrągłe ruchy płynnie nakładają się pędzlem na policzki, podbródek i szyi, równomiernie rozprowadzając. Po tych procedurach czas podjąć golarkę i zacząć stopniowo pozbyć się ścierniska. Najpierw zwróć uwagę na policzki, zawsze goląc włosy w kierunku ich wzrostu, to znaczy od góry na dół, koniecznie do linii brody. Aby uzyskać większą czystość golenia, możesz pomóc sobie drugiej ręki i pociągnąć skórę twarzy we właściwym miejscu. Nigdy nie naciskać na golarkę elektryczną lub maszynę, ruchy powinny być miękkie i gładkie.

Po policzkach zwróć uwagę na szyję. Golarkę należy skierować ku górze, czyli od gardła po broń. Ale specjaliści wąsy zalecają, aby ostrzec ostatnie. Wynika to z faktu, że w tym obszarze najbardziej sztywne szczeciny, a podczas wykonywania innych części twarzy, będą miały czas na zmiękczenie pod wpływem piany.

Aby w końcu zrozumieć, jak dokładnie się golić, pamiętaj, że po umyciu piany wodą należy dokładnie przeanalizować wynik. Jeśli jesteś gdzieś niegrzeczny, po prostu zmień maszynę i usuń nadmiar włosów bez użycia piany. Można je obrabiać alumaktowym ołówkiem. Po goleniu należy myć zimną wodą, zmoczoną ręcznikiem i nakładać balsam, a następnie po kremu do golenia. Jak widać, nienaganna golenie może stać się rzeczywistością.